Emlakjet

Zonguldak Satılık Daire

araması için 207 ilan bulundu
search
Zonguldakcancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Zonguldak Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin Şehir Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyenlere şehir için merak edilen ve araştırılan tüm bilgileri tek bir kaynaktan edinebileceğiniz şehir rahberi hazırlıyor. Zonguldak satılık daire arayanlar için şehrin genel özellikleri, nüfusu, iklim yapısı, idari yapısı, ulaşım koşulları ve konut satış piyasası hakkında bilgi alabileceğiniz içeriğimiz sizlerle buluşuyor.

Türkiye’nin Batı Karadeniz Bölgesi’nde bulunan, Karadenize kuzeyden ve batıdan kıyısı olan Zonguldak ili, ülkenin en zengin taş kömürü madenlerine sahiptir. Şehrin adlandırılışı ile tam olarak kesin bir bilgi olmamasına rağmen ‘’sazlık, batalıklı’’ anlamlarında olan ‘’Zonguralık, Zunguralık, Zongalık’’ sözcüklerinin zamanla değişme uğrayarak günümüzdeki halini aldığı düşünülmektedir. Zonguldak satılık konut arayanlar için çevresinde bulunan diğer iller şunlardır;

 • Kuzeyinde Karadeniz,
 • Batısında Düzce,
 • Güneyinde Bolu,
 • Doğusunda Bartın ve Karabük illeri ile sınırdır.

Toplam yüzölçümü 3,310 kilometrekare, il plaka kodu 67, il telefon alan kodu 372’dir. 2018 yılı verilerine göre nufüsu 599.698’dir. Bu nüfusun yüzde 50,42’si kadın, yüzde 49,58’i erkekten oluşmaktadır. İlde kilometrekareye merkezde 461 kişi, diğer yerlerde 179 kişi düşmektedir. Zonguldak iklim koşulları tipik karadeniz iklimi olmakla birlikte marmara bölgesi iklimini de taşımaktadır. Kış mevsimi soğuk ve yağışlı, yaz mevsimi sıcak ve az yağışlı olarak yaşanmaktadır.

 

Zonguldak Satılık Daire Arayanların Tercih Edebileceği İlçeleri

En çok tercih edilen bölgelerinden biri olan Zonguldak Tepebaşı satılık daire ilanlarına ulaşabilmek için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz. 2019 yılı TÜİK verilerine göre Zonguldak ilinin idari yapısı; 8 ilçe, 25 belediye, 176 mahalle ve 380 köyden oluşmaktadır. 1924 yılında Cumhuriyet sonrası kurulan ilk il olmuştur. Zonguldak satılık daire tercihi yapabileceğiniz ilçeleri şunlardır;

 • Zonguldak Merkez
 • Ereğli
 • Devrek
 • Alaplı
 • Kozlu
 • Gökçebey
 • Çaycuma
 • Kilimli

 

Zonguldak Satılık Daire Arayanlar İçin İlin Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge raporı 2019 yılı Mart ayı verilerine göre ilde toplam 227.731 adet konut, 41.190 adet iş yeri bulunmaktadır. Şehirde bulunan Bülent Ecevit Üniversitesi sayesinde her geçen gün daha da büyüyen bir inşaat sektörü bulunmaktadır. En güncel konut projelerinden satışı devam edenlerden biri;

 

 • Turyapı İnşaat, Merkez, Ilıksu Yaşamkent projesinde konut tipi 1+1’den 5+1’e kadar bulunmaktadır. 

 

Konut satış piyasasında bulunan evlerin ortalama alanı 122 metrekare, ortalama birim fiyatı 1.846 TL, ortalama geri dönüş yılı 17 olarak hesaplanmıştır. Buna göre Zonguldak 1+1 satılık daire fiyatları gibi diğer satılık daire tiplerinin ortalama satış fiyatları şu şekildedir;

 

 • 1+0 35 metrekare daire satış fiyatı ortalama 78.890 TL,
 • 1+1 55 metrekare daire satış fiyatı ortalama 122.815 TL,
 • 2+1 100 metrekare daire satış fiyatı ortalama 171.500 TL,
 • 3+1 135 metrekare daire satış fiyatı ortalama 238.140 TL,
 • 4+1 176 metrekare daire satış fiyatı ortalama 315.744 TL’dir. 

 

Zonguldak Satılık Daire Arayanlar İçin İlin Ulaşım Koşulları

İl genelinde ulaşım karayolu, denizyolu, demiryolu ve havaalanı ile sağlanabilmektedir. Denizyolu Zonguldak Limanından yalnızca yük taşımacılığı aracılığıyla kullanılmaktadır. Zonguldak ve Ereğli Limanları Rusya Ukrayna gibi komşu ülkelere RO-Ro seferleri yapılmaktadır. Demiryolu Ankara ve Karabük illeri ile demiryolu bağlantısı bulunmaktadır. Havayolu ulaşımı il merkezine 55 kilometre uzaklıkta bulunan Zonguldak havalimanı ile sağlanmaktadır. 

 

Zonguldak satılık daire almayı düşünenler için şehir içi ulaşımı belediye ve özel halk otobüsleri, dolmuşlar ve taksilerle sağlanmaktadır. Şehirde raylı sistem bulunmamaktadır. Otobüslerde Elmas Kart ulaşım kartı kullanılmaktadır. İlçeler arası ulaşım merkezden kalkan dolmuşlarla sağlanabilmektedir. İlin diğer iller ile karayolu ulaşımında ise güzergah üzerinde bulunmaması sebebiyle bağlantı yolları ile sağlanabilmektedir. İstanbul’a 332 kilometre, Ankara’ya 260 kilometre uzaklıkta bulunaktadır. Denize sahili olan, ulaşımı kolay, tarihi ve doğal güzellikleri bulunan bu şehirde yeni bir ev almadan önce en çok güvenilen emlakçılardan ya da sahibinden Zonguldak Merkez Fener Mahallesi satılık daire gibi en çok aranmış ilanları listeleme sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

Zonguldak Satılık Daire

Aradığınız evi en kısa sürede güvenle bulabilmek için en doğru yerdesiniz. Zonguldak satılık daire ilanlarına EmlakJet'ten ulaşabilirsiniz. Zonguldak satılık daire arayışınızda aradığınız özellikteki evleri bulabilirsiniz. Satılık daire arayışınızda sıfır yapılar, birkaç yıl içerisinde yapılmış yapılar ya da daha eski binalara uygun fiyatlı seçenekler ile sahip olabilirsiniz. Her geçen gün daha da gelişen Zonguldak sizin ihtiyaç ve beklentilerinize uygun konutlara ev sahipliği yapıyor. Bölgedeki sosyal hayat, ulaşım ve alışveriş olanakları ile ön plana çıkan Zonguldak satılık daire ilanlarını keşfetmek için EmlakJet'te yer alan ilanları inceleyin. 

 

Zonguldak Satılık Daire Fiyatları

Zonguldak satılık daire fiyatları arasında bütçenize en uygun olan evi bulabilirsiniz. Gittikçe gelişen bölgede satılık daire fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiyor. Evin metrekaresi, konumu, oda sayısı, ısıtması, bina yaşı, asansörünün olup olmaması, bulunduğu kat ve sahip olduğu diğer ek özelliklere göre dairelerin fiyatları değişmektedir. Beklentilerinize ve bütçenize en uygun evi bulmak için sayfadaki ilanları inceleyebilirsiniz. 

 

Zonguldak Satılık Daire İlanları

EmlakJet'te yer alan Zonguldak satılık daire ilanlarının inceleyerek hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Sitemizde yer alan ilanlar arasından sizin için en ideal eve sahip olabilirsiniz. Kriterlerinize ve bütçenize uygun ev ilanları EmlakJet'te sizleri bekliyor. 

 

Zonguldak Satılık Daire 3+1

Zonguldak satılık daire 3+1 ilanlarını sitemizden inceleyebilirsiniz. Ailenizle geniş ve ferah bir evde yaşamak için 3 oda ve 1 salon ev arayışında iseniz doğru adrestesiniz. EmlakJet'teki 3+1 ilanları ile istediğiniz bölgede aradığınız kriterlere uygun daireleri kolayca bulabilirsiniz. Aradığınız 3 oda bir salon daire ilanları ile istediğiniz eve kavuşun!

 

Zonguldak Satılık Daire 2+1

Zonguldak satılık daire 2+1 ilanları sitemizde sizleri bekliyor. EmlakJet sahibinden 2+1 satılık daire ilanları ile sizi aradığınız eve kavuşturuyor. Uygun fiyatlı ilanlar, aradığınız konumda, istediğiniz metrekarede incelenmek üzere sayfamızda sizleri bekliyor. EmlakJet aracılığıyla daire sahipleriyle doğrudan iletişime geçebilir ve daireler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Aile dostu ve uygun fiyatlı 2 oda 1 salon ev ilanlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

Zonguldak Satılık Daire 1+1

Zonguldak satılık daire 1+1 ilanları ile aradığınız eve sahip olabilirsiniz. 1 oda 1 salondan oluşan evler için sayfamızdaki ilanları inceleyebilirsiniz. Daha çok öğrenciler, tek yaşayanlar ya da çocuksuz aileler tarafından tercih edilen 1+1 dairelere daha çok modern konut yapılarında ve rezidanslarda rastlanıyor. Bu yapı tipinde genel olarak mutfak salonun içinde yer alıyor. EmlakJet tarafından sizin için hazırlanan ilanlar aracılığıyla aradığınız o dairede yaşamaya başlayabilirsiniz. 

 

Zonguldak Satılık Daire Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Zonguldak satılık daire ararken, dikkatli bir şekilde hareket etmek oldukça önemlidir. Satılık daire arayışınızda ilk olarak, bütçenizi net bir şekilde belirlemelisiniz. Ardından, konum faktörüne dikkat etmelisiniz. Dairenin bulunduğu bölgenin güvenliği, ulaşım imkanları, altyapı olanakları, işyerinize ya da okula olan uzaklığı gibi faktörlere de dikkat etmelisiniz. Dairenin fiziksel durumunu da incelemek de gereklidir. Yapısal problemler ya da bakım gerektiren alanlar ilerleyen dönemlerde size ek masraflar çıkarabilir. Evde yaşamaya başlamadan önce eve ne kadar masraf yapılacağını belirlemelisiniz. Ayrıca tapu ve diğer tüm hukuki belgelerin eksiksiz ve güncel olduğundan emin olmalısınız. Yaşayacağınız ya da yatırım yapacağınız evi seçerken acele etmek yerine detaylı araştırma yapmak sizi ilerleyen zamanlarda oluşabilecek problemlerden kurtaracaktır. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.