/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Zonguldakcancel

Zonguldak Satılık Daire

araması için 259 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Zonguldak Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin Şehir Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyenlere şehir için merak edilen ve araştırılan tüm bilgileri tek bir kaynaktan edinebileceğiniz şehir rahberi hazırlıyor. Zonguldak satılık daire arayanlar için şehrin genel özellikleri, nüfusu, iklim yapısı, idari yapısı, ulaşım koşulları ve konut satış piyasası hakkında bilgi alabileceğiniz içeriğimiz sizlerle buluşuyor.

 

Türkiye’nin Batı Karadeniz Bölgesi’nde bulunan, Karadenize kuzeyden ve batıdan kıyısı olan Zonguldak ili, ülkenin en zengin taş kömürü madenlerine sahiptir. Şehrin adlandırılışı ile tam olarak kesin bir bilgi olmamasına rağmen ‘’sazlık, batalıklı’’ anlamlarında olan ‘’Zonguralık, Zunguralık, Zongalık’’ sözcüklerinin zamanla değişme uğrayarak günümüzdeki halini aldığı düşünülmektedir. Zonguldak satılık konut arayanlar için çevresinde bulunan diğer iller şunlardır;

 

 • Kuzeyinde Karadeniz,
 • Batısında Düzce,
 • Güneyinde Bolu,
 • Doğusunda Bartın ve Karabük illeri ile sınırdır.

 

Toplam yüzölçümü 3,310 kilometrekare, il plaka kodu 67, il telefon alan kodu 372’dir. 2018 yılı verilerine göre nufüsu 599.698’dir. Bu nüfusun yüzde 50,42’si kadın, yüzde 49,58’i erkekten oluşmaktadır. İlde kilometrekareye merkezde 461 kişi, diğer yerlerde 179 kişi düşmektedir. Zonguldak iklim koşulları tipik karadeniz iklimi olmakla birlikte marmara bölgesi iklimini de taşımaktadır. Kış mevsimi soğuk ve yağışlı, yaz mevsimi sıcak ve az yağışlı olarak yaşanmaktadır.

 

Zonguldak Satılık Daire Arayanların Tercih Edebileceği İlçeleri

En çok tercih edilen bölgelerinden biri olan Zonguldak Tepebaşı satılık daire ilanlarına ulaşabilmek için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz. 2019 yılı TÜİK verilerine göre Zonguldak ilinin idari yapısı; 8 ilçe, 25 belediye, 176 mahalle ve 380 köyden oluşmaktadır. 1924 yılında Cumhuriyet sonrası kurulan ilk il olmuştur. Zonguldak satılık daire tercihi yapabileceğiniz ilçeleri şunlardır;

 

 • Zonguldak Merkez
 • Ereğli
 • Devrek
 • Alaplı
 • Kozlu
 • Gökçebey
 • Çaycuma
 • Kilimli

 

Zonguldak Satılık Daire Arayanlar İçin İlin Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge raporı 2019 yılı Mart ayı verilerine göre ilde toplam 227.731 adet konut, 41.190 adet iş yeri bulunmaktadır. Şehirde bulunan Bülent Ecevit Üniversitesi sayesinde her geçen gün daha da büyüyen bir inşaat sektörü bulunmaktadır. En güncel konut projelerinden satışı devam edenlerden biri;

 

 • Turyapı İnşaat, Merkez, Ilıksu Yaşamkent projesinde konut tipi 1+1’den 5+1’e kadar bulunmaktadır. 

 

Konut satış piyasasında bulunan evlerin ortalama alanı 122 metrekare, ortalama birim fiyatı 1.846 TL, ortalama geri dönüş yılı 17 olarak hesaplanmıştır. Buna göre Zonguldak 1+1 satılık daire fiyatları gibi diğer satılık daire tiplerinin ortalama satış fiyatları şu şekildedir;

 

 • 1+0 35 metrekare daire satış fiyatı ortalama 78.890 TL,
 • 1+1 55 metrekare daire satış fiyatı ortalama 122.815 TL,
 • 2+1 100 metrekare daire satış fiyatı ortalama 171.500 TL,
 • 3+1 135 metrekare daire satış fiyatı ortalama 238.140 TL,
 • 4+1 176 metrekare daire satış fiyatı ortalama 315.744 TL’dir. 

 

Zonguldak Satılık Daire Arayanlar İçin İlin Ulaşım Koşulları

İl genelinde ulaşım karayolu, denizyolu, demiryolu ve havaalanı ile sağlanabilmektedir. Denizyolu Zonguldak Limanından yalnızca yük taşımacılığı aracılığıyla kullanılmaktadır. Zonguldak ve Ereğli Limanları Rusya Ukrayna gibi komşu ülkelere RO-Ro seferleri yapılmaktadır. Demiryolu Ankara ve Karabük illeri ile demiryolu bağlantısı bulunmaktadır. Havayolu ulaşımı il merkezine 55 kilometre uzaklıkta bulunan Zonguldak havalimanı ile sağlanmaktadır. 

 

Zonguldak satılık daire almayı düşünenler için şehir içi ulaşımı belediye ve özel halk otobüsleri, dolmuşlar ve taksilerle sağlanmaktadır. Şehirde raylı sistem bulunmamaktadır. Otobüslerde Elmas Kart ulaşım kartı kullanılmaktadır. İlçeler arası ulaşım merkezden kalkan dolmuşlarla sağlanabilmektedir. İlin diğer iller ile karayolu ulaşımında ise güzergah üzerinde bulunmaması sebebiyle bağlantı yolları ile sağlanabilmektedir. İstanbul’a 332 kilometre, Ankara’ya 260 kilometre uzaklıkta bulunaktadır. Denize sahili olan, ulaşımı kolay, tarihi ve doğal güzellikleri bulunan bu şehirde yeni bir ev almadan önce en çok güvenilen emlakçılardan ya da sahibinden Zonguldak Merkez Fener Mahallesi satılık daire gibi en çok aranmış ilanları listeleme sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Zonguldak Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Zonguldak Merkez Satılık Daire
 • Zonguldak Merkez Satılık Daire
 • Zonguldak Merkez Terakki Mahallesi Satılık Ev
 • Zonguldak Merkez Tepebaşı Mahallesi Satılık Ev
 • Zonguldak Merkez Mithatpaşa Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.