Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Adana Aladağ Satılık Ev

araması için 5 ilan bulundu
search
Aladağcancel
Adanacancel

Aladağ Satılık Konut Alacaklara İlçe Hakkında Yol Gösterici Rehber

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese binlerce ilan arasından en uygununu buldurmaya devam ediyor. Aladağ satılık konut arayışında olanlar için il ve ilçe hakkında daha fazla bilgi sahibi olabileceğiniz rehberimiz ile birlikte konut satış piyasası ve genel bilgilere ulaşabileceksiniz. Adana’nın kuzeyinde Toros Dağları’ının Aladağlar adındaki bölümünde bulunan, bölge ile aynı ada sahip ilçesidir. Aladağ ilçesi daha önceleri Karsantı adıyla bilinen Karaisalı ilçesine bağlı bir bucak iken 1987 yılında ilçe statüsüne yükseltilmiştir. Adana’nın Kayseri ve Niğde il sınırı bölgelerinde bulunan Aladağ’ın çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır; 

 

  • Güneyinde Karaisalı ve İmamoğlu İlçeleri,
  • Kuzeyinde Kayseri ve Niğde İlleri,
  • Batısında Pozantı İlçesi,
  • Doğusunda Kozan İlçesi ile çevrilidir. 

 

Aladağ ilçesi tarihi olarak sırasıyla Roma, Hitit, Bizans, Selçuklular, Ramazanoğlu Beyliği ve Osmanlı İmparatorluğu gibi önemli büyük devletlere ev sahipliği yapmıştır. İlçenin adı ‘’Karaköy’’ iken 1973 yılında ‘’Karsantı’’ olarak değiştirilmiş, son olarak bulunduğu bölgenin adı ile 1987 yılında kayıtlara geçmiştir. Aladağ satılık daire arayanlar için ilçenin bulunduğu coğrafi alan dağlık bir bölge olması sebebiyle tarımsal faaliyetler düşüktür. Toplam yüzölçümü 1.340 kilometrekare olan ilçenin rakımı 410 metredir. 2018 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 16.653 kişidir. Bu nüfusun yüzde 51,41’i erkek, yüzde 48,59’u kadındır. 

 

Aladağ Satılık Konut Alacakların Tercih Edebilecekleri Mahalleler

2019 yılı TÜİK verileirne göre ilçenin idari yapısı 31 mahalleden oluşmaktadır. Aladağ satılık konut arayanlar için bu mahallelerin 4’ü merkezde bulunmaktadır. Nüfusun yüzde 25,7’si merkez mahallelerinde yaşamaktadır. Aladağ’ın mahalleleri; Mansurlu Mahallesi, Akören Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Sinanpaşa Mahallesi, Başpınar Mahallesi, Karahan Mahallesi, Ceritler Mahallesi, Boztahta Mahallesi, Kabasakal Mahallesi, Büyüksofulu Mahallesi, Gökçeköy Mahallesi, Dailer Mahallesi, Gireğiyeniköy Mahallesi, Darılık Mahallesi, Gerdibi Mahallesi, Dölekli Mahallesi, Eğner Mahallesi, Ebrişim Mahallesi, Kıcak Mahallesi, Yüksekören Mahallesi, Kışlak Mahallesi, Yetimli Mahallesi, Kızıldam Mahallesi, Uzunkuyu Mahallesi, Topallı Mahallesi, Kökez Mahallesi, Posyağbasan Mahallesi, Küp Mahallesi, Mazilik Mahallesi, Köprücük Mahallesi, Madenli Mahallesi. Aladağ Mansurlu Mahallesi satılık daire ilanlarını incelemek için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz. 

 

Aladağ Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede toplam 12.818 konut, 659 iş yeri bulunmaktadır. Aladağ satılık konut tercihi yapacaklar için bu konutlarda hane halkı ortalama 3,91 kişi olarak belirlenmiştir. İlçe genelinde konut piyasasında yeni kentleşmeye devam etmekte olan bir şehir olması sebebiyle alternatifler kısıtlıdır. Devletin konut teşviki ile toplu konutlar inşa edilmeye başlanmakta olan Aladağ’da çok daha modern konut projeleri beklenmektedir. Adana Aladağ Meydan yaylası satılık ev ilanları gibi en çok tercih edilen ilanları listeleme sayfamızdan inceleyebilir ve hayalinizdeki evi kolaylıkla bulabilirsiniz. 

 

  • Ortalama konut alanı 135 metrekare,
  • Ortalama konut metrekare satış fiyatı 1.272 TL,
  • 3+1 135 metrekarelik daire satış fiyatı ortalaması 171.720 TL’dir. 

 

Aladağ Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçedeki Eğitim ve Sağlık Kurumları

Aladağ ilçesinde bulunan M.E.B.’e bağlı ilkokul, ortaokul, lise ve yaygın eğitim kurumları sayısı 40’tır. Adana Aladağ’da bulunan sağlık kuruluşu ise 2018 yılında hizmete açılan Adana Aladağ İlçe Devlet Hastanesidir. Hastanenin yanı sıra Aladağ Aile Sağlığı Merkezi ilçe halkına hizmet vermektedir. Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için bölgenin güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden Adana Aladağ Başpınar satılık daire fiyatları gibi en çok aranmış bölgelere listeleme sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.