Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Fekecancel
Adanacancel

Adana Feke Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Feke Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyenlere binlerce ilan arasından aradığı özelliklere göre bir ev buldurmaya devam ediyor. Feke satılık konut arayışında olanlar için ilçe hakkında daha fazla bilgi sahibi olabileceğiniz ilçe rehberimiz ile aradığınız bölgeyi kolaylıkla seçmenize yardımcı olacak. Feke, Akdeniz Bölgesinin kuzeydoğusunda yer almaktadır. Adana’nın il merkezine 122 kilometre uzaklıkta kuzey bölümünde bulunan bir ilçesidir. Adana’nın en eski ve turizme açık ilçelerinden biri olan Feke, Toros Dağlarının eteklerinde yer alır. İlçe topraklarının tarihinde ilk çağlardan bugüne kadar birçok devletlere ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. Son yıllarda Kayseri Kültepe’de gerçekleştirilen arkeolojik çalışmalardan elde edilen verilere göre Feke’nin 16.yy’da Hititlerin hakimiyeti altında olan bir federasyon böglesinde kurulduğu bilinmektedir. Aynı zamanda bölgede Asur Devleti’nin tüccarlarının oluşturduğu ticaret kolonileri ile örgütleşen bir Pazar ağı geliştirilmiştir. Böylece o yüzyıllarda ilçenin bulunduğu bölge hem çok fazla göçe sahip olamkta hem de ticaretle uğraşılmasından ötürü gelişme göstermiştir. 

 

Toplam yüzölçümü 1.335 kilometrekare olan ilçenin rakımı 560 metredir. İl plaka kodu 01, ilçe posta kodu 01660’dır. 2018 yılı TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 17.555’tir. Bu nüfus 9.151 erkek ve 8.404 kadından oluşmaktadır. Feke satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır; 

 

  • Kuzeyinde Develi ve Saimbeyli İlçeleri,
  • Güneyinde Kozan İlçesi,
  • Batısında Yahyalı İlçesi,
  • Doğusunda Sumbas ve Saimbeyli İlçeleri ile çevrilidir. 

 

Feke Satılık Konut Almayı Düşünenlerin Tercih Edebileceği Mahalleleri

2018 yılı TÜİK verilerine göre 48 mahallesi bulunmaktadır. Feke satılık konut arayanlar için bu mahallelerin 9’u merkezde bulunmaktadır. Merkez mahallelerinde toplam 4.608 kişi yaşamaktadır. Toplam nüfusun yüzde 22’si olan bu nüfus ile en çok sahip olan mahallesi Feke Merkez’dir. Diğer mahalleleri şunlardır; Yeşil Düşmüş Mahallesi, Belenköy Mahallesi, Sülemişli Mahallesi, İslam Mahallesi, Gökçeli Mahallesi, Kazancı Mahallesi, Keklikçi Mahallesi, Karacaoğlan Mahallesi, Karacauşağı Mahallesi, Hıdıruşağı Mahallesi, Akkaya Mahallesi, Güzpınarı Mahallesi, Akoluk Mahallesi, Gürümze Mahallesi, Bağdatlı Mahallesi, Göbelli Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Gedikli Mahallesi, Çandırlar Mahallesi, Gaffaruşağı Mahallesi, Çondu Mahallesi, Değirmenciuşağı Mahallesi, Çürükler Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, İncirci Mahallesi, Ormancık Mahallesi, Kaleyüzü Mahallesi, Olucak Mahallesi, Kaşaltı Mahallesi, Musalar Mahallesi, Kayadibi Mahallesi, Mansurlu Mahallesi, Kırıkuşağı Mahallesi, Kovukçınar Mahallesi, Tortulu Mahallesi, Oruçlu Mahallesi, Kısacıklı Mahallesi, Kızılyer Mahallesi, Süphandere Mahallesi, Konakkuran Mahallesi, Paşalı Mahallesi, Koçyazı Mahallesi, Yerebakan Mahallesi, Tokmanaklı Mahallesi, Şahmuratlı Mahallesi, Uğurlubağ Mahallesi, Tenkerli Mahallesidir. Adana Feke’de satılık ev ilanlarını incelemek için lsiteleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Feke Satılık Konut Arayışında Olanlar İçin Konut Satış Piyasası

Tercih edeceğiniz evin bulunduğu mahalleye ve merkezde olup olmamasına göre fiyatarda değişiklik görülebilmektedir. Bölge Raporu verilerine göre Feke satılık konut almayı düşünenler için konut piyasası;

 

  • Ortalama daire alanı 85 metrekare,
  • Ortalama metrekare birim satış fiyatı 1.095 TL,
  • 2+1 85 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 93.075 TL’dir. 

 

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede toplam 10.636 konut ve 515 adet iş yeri bulunmaktadır. Bu konutlarda yaşayan hane halkı 3,92 kişidir. Sizde aradığınız evi bulabilmek için bölgedeki emlakçılardan ya da sahibinden Adana Feke İslam Mahallesi satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.