Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Adana Karaisalı Satılık Ev

araması için 10 ilan bulundu
search
Karaisalıcancel
Adanacancel

Karaisalı Satılık Konut Arayanlara Bölge Rehberi

Karaisalı satılık konut tercih edecekseniz bu yazı tam olarak sizler için. İlçede ev bakarken aklınıza takılan konuları ve ilçe hakkında genel bilgileri içeren bir araştırma hazırladık. Karaisalı, Adana’nın ilçelerindendir. İlin batısında bulunan ilçe 1.526 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 250 metre civarlarındandır. İlçenin doğu tarafında İmamoğlu, kuzey tarafında Aladağ, güney tarafında Seyhan ve Yüreğir, batı tarafında Pozantı ve Tarsus ilçeleri yer alır. Bölgeye Akdeniz iklim tipi hüküm sürer. Yaz ayları kurak ve sıcak geçerken kış ayları ılık ve yağışlı sürer.

 

Karaisalı satılık konut arayışında olanlar evi satın aldıktan sonra ilçenin coğrafi ve tarihi güzelliklerini mutlaka görmeliler. Karaisalı Toros Dağlarının başında yer alır. İlçenin doğu tarafında Seyhan Nehri yer alır. İlçede kuzey bölgelere yaklaşıldıkça arazi yapısının engebesi artar. İlçenin en yüksek noktası ise Akdağ’ın zirvesidir. Kapıkaya Kanyonu ise içinde bulunan oldukça zengin bitki örtüsüyle ziyaretçileri kendine hayran bırakan yerlerdendir. Bunun dışında Yer Köprü Mesire Alanı, Karaisalı Dokuzoluk Kanyonu, Kapuzbaşı Şelalesi ve Kızıldağ Yaylası da doğal güzellikleriyle ziyaretçileri kendine hayran bırakan yerlerdendir. Siz de Adana Karaisalı Kızıldağ yaylası satılık evler için listeleme sayfalarımıza göz atmalısınız. Doğal güzelliklerinin yanı sıra ilçe geçmişi Romalılara kadar uzanan pek çok tarihi yapıya sahiptir. Bölgede yapılan araştırmalar sonucunda birçok kalıntıya ulaşılmıştır. İlçede yer alan Çakıt Nehrinin kıyısında bulunan Milvan Kalesi, Kesiri Hanı, Keçi kalesi, Hacıkırı köyü çevresinde yapılan Varda (Alman) Köprüsü ve Yanık Kale ilçede dikkat çeken tarihi mekanlardandır. 

 

Karaisalı Satılık Konut Bakanlara İlçenin Mahalleleri

İlçenin toplamda 62 mahallesi bulunur. 01.02.2019 TÜİK verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 22.308 kişiden oluşur. Bu nüfusun yaklaşık %33’ü merkezde toplanmıştır. İlçenin nüfusu en yüksek olan mahalleleri Çeceli (Yeni) mahallesi ve Karapınar mahallesidir. En düşük nüfuslu mahalleler ise genelde merkeze uzak olan mahallelerdir. Bu mahalleler Karahasanlı mahallesi, Karakuyu mahallesi ve Bolacalı mahallesidir. İlçenin merkeze en uzak mahalleleri 44,1 kilometre uzaklıkta bulunan Etekli mahallesi ve 44 kilometre uzaklıkla Tümenli mahallesidir. Siz de merkezden uzakta ve diğer evlere çok da yakın olmayan bir ev istiyorsanız Adana Karaisalı satılık müstakil ev ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.  En yakın mahalleler ise merkezde yer alan mahallelerdir. Karaisalı ilçesinin mahallelerinin 9’u merkezde yer alır. Bu mahalleler ise; 

 

  • Karapınar Mahallesi,
  • Aktaş Mahallesi,
  • Selampınar Mahallesi,
  • Saypınar Mahallesi,
  • Çeceli (Yeni) Mahallesi,
  • Başkıf Mahallesi,
  • Kapıkaya Mahallesi,
  • Kocaveliler Mahallesi ve
  • Güvenç Mahallesidir.

 

Karaisalı Satılık Konut Fiyatları

İlçedeki toplam konut sayısı 14.356’dır. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı ise yaklaşık 4,36’dır. 2019 Nisan ayı EmlakJet bölge raporuna göre ilçede evlerin alanları ortalama 120 metrekareden oluşur. Karaisalı satılık konut fiyatları 142.080 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satın alma fiyatı da 1.184 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüşleri 21 yıla denk gelir. Bu da bir evin satın alındıktan sonra kendi parası kira vasıtasıyla geri ödeme süresinin yaklaşık 21 yıl sürdüğü anlamına gelir. İlçedeki emlak piyasasıyla ilgili daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak istiyorsanız bir uzmana danışabilir ya da emlakçınıza sorabilirsiniz. Siz de eğer bütçenizi oluşturduysanız size uygun olan evi bulmak EmlakJet sayesinde oldukça kolay. İlçenin istediğiniz bölgedeki evine sitemizden ulaşabilirsiniz. Örneğin; Adana Karaisalı Kızıldağ satılık evler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.