/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karataşcancel

Adana Karataş Satılık Ev

araması için 27 ilan bulundu

Karataş Satılık Konut Tercih Edeceklere Bölge Rehberi

Karataş satılık konut bakarken aklınız bir takım soru işaretleriyle dolu olabilir. EmlakJet ailesi olarak sizler için bu yazıda ilçe hakkında genel bilgilere yer verdik. Karataş, Adana’nın ilçelerindendir. İl merkezine yaklaşık 48 kilometre uzaklığında bulunur. 922 kilometrekarelik bir arazi üzerinde bulunur. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 10 metredir. 01 Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 24.559 kişiden oluşur. Bu nüfus özellikle yaz aylarında aldığı ziyaretçilerle artmaktadır. Pozantı, 1957 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. Tarihi oldukça eskilere dayanan bölgenin kuruluşunun milattan önceki dönemlere rastladığı varsayılmaktadır. Elde edilen bulgulara göre bölgede yaşamış bilinen en eski uygarlık Hititlerdir. Bunun dışında Persler, Romalılar ve Bizanslılara kadar birçok uygarlık bölgede hakimiyet sürmüştür. İlçe son olarak Türk hakimiyetine girmiştir. 

 

Adana’nın özellikle yaz turizmi açısından ön plana çıkan ilçesi olan Karataş tarihi güzellikleriyle de adından söz ettiriyor. İlçede ziyaret edebileceğiniz tarihi yerler Menzil Hanı Kalıntısı, Yanık Kilise (Karakilise Kalıntısı), Tarihi Han Kalıntısı ve Antik Magarsus Kilisesidir. Akyatan Gölü aynı zamanda birçok kuş türünü üzerinde barındırmasıyla ziyaretçilerin uğrak yerlerindendir. Bu kuş türleri arasında özellikle flamingo, yaz ördeği, saz horozu ve dikkuyruk gibi kuşlar dikkat çekmektedirler. Bu göl ayrıca fotoğraf meraklıları için adeta bir cennettir. İlçe, Adana’nın denize kıyısı olan ilçelerinden biridir. Bu sebeple ilçe sahip olduğu plajlarıyla özellikle yaz aylarında yoğun ilgiyle karşılaşmaktadır. Karataş plajı yazlıkçıların en çok tercih ettiği yerlerdendir. Karataş satılık konut arayışında bölgede oturmayı düşünmüyorsanız ve tatil günlerinizi geçirmek için bir ev arayışındaysanız Adana Karataş dilek sitesi satılık yazlık ilanlarına bakabilirsiniz. 

 

Karataş Satılık Konut Bakanlara İlçenin Mahalleleri 

İlçenin toplam mahalle sayısı 43’dür. Bu mahallelerin 5’i merkezde bulunmaktadır. İlçenin merkeze en uzakta olan mahalleleri 58,7 kilometreyle Tabaklar mahallesi ve 55 kilometre uzaklıkla Yenimurat mahallesidir. Siz de kafanızı dinlemek istiyorsanız ve merkezden uzakta bir yerde ev sahibi olmak istiyorsanız bu mahalleleri tercih edebilirsiniz. Ya da henüz ilçenin hangi bölgesinden ev alacağınıza karar veremediyseniz ilçedeki bütün ilanları kapsayan Adana Karataş satılık ev ilanlarına EmlakJetten göz atabilirsiniz. İlçenin ev bakabileceğiniz başlıca mahalleleri ise; 

 

 • Bahçe Mahallesi,
 • Orta Mahallesi,
 • Dolaplı Mahallesi,
 • Karataş Mahallesi,
 • Çimeli Mahallesi,
 • Karagöçer Mahallesi,
 • Kemaliye Mahallesi,
 • Çağşırlı Mahallesi,
 • Tuzla Mahallesi,
 • Ataköy Mahallesi,
 • Helvacı Mahallesi,
 • Terliksiz Mahallesi,
 • Karşıyaka Mahallesi,
 • Hacıhasan Mahallesi,
 • Adalı Mahallesi,
 • Sarımsak Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Topraklı Mahallesi,
 • Yemişli Mahallesi, 
 • Meletmez Mahallesi ve 
 • Kapı Mahallesidir. 

 

Karataş Satılık Konut Piyasası

Karataş’taki toplam konut sayısı 13.240’dır. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı ise 4,43’dür. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre evlerin ortalama alanları 130 metrekareden oluşur. Karataş satılık konut fiyatları 198.770 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satın alma fiyatı 1.529 Türk Lirasıdır. Ortalama geri dönüş 25 yıldır. Bu da evlerin kendi satış bedellerini kira vasıtasıyla amorti etme sürelerinin yaklaşık 25 yıl olduğu anlamına gelir. Evlerin oda sayıları ve metrekarelerine göre ortalama satış fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

 

 • 2+1, 115 metrekarelik bir dairenin fiyatı 190.325 Türk Lirası
 • 3+1, 140 metrekarelik bir dairenin fiyatı 201.600 Türk Lirası

 

Ev arayışınız hala aktifse ve bütçenizi oluşturduysanız ev aramanız için EmlakJet sizin yanınızda. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Adana Karataş ilanlarına listeleme sayfalarımızdan hızlıca göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

Karataş Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.