Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kozancancel
Adanacancel

Adana Kozan Satılık Ev

araması için 6 ilan bulundu

Kozan Satılık Konut Tercih Edeceklere Bölge Rehberi

Kozan satılık konut arayışınızda EmlakJet ailesi sizler için bir araştırma yaptı. Kozan, Adana’nın ilçelerindendir. Şehrin merkezine olan uzaklığı yaklaşık 69 kilometredir. Güney tarafından İmamoğlu ile Ceyhan, kuzey tarafından Yahyalı, Feke, Saimbeyli ve Kayseri, doğu tarafından Kadirli ile Osmaniye, batı tarafından ise Aladağ ilçesiyle sarılmıştır. 1690 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Bu yüzölçümüyle ilin en büyük ilçelerindendir. İlçeye Akdeniz iklimi hüküm sürer. 01 Şubat Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 130.495 kişiden oluşmaktadır. Bu kişilerin %50,30’unu erkekler ve %49,70’ini kadınlar oluşturur. Bu da ilçede nüfusun cinsiyete göre eşit dağılımda olduğunu gösterir. 

 

Kozan satılık konut arayışınızda ilçede bulunan yaylaları tercih etmek isteyebilirsiniz. Çünkü Kozan yayla turizmi açısından oldukça tercih edilen bir bölgedir. Bu yaylalara geçici yerleşim meşhurdur. Yaz mevsimi oldukça sıcak ve kurak geçen Adana’da yerli halk genellikle bu sıcak ve boğucu havadan kurtulmak için yaz aylarında bölgede yer alan yaylalara geçmektedirler. Özellikle Kozan’da yaylalar ormanın üzerinde yer alan çayırlık alanlarda yapılmaktadır. Yaylalara giden halk hem sıcak havadan korunup hem de çeşitli ekonomik faaliyetler yaparlar. Bu faaliyetler arasında ise çeşitli bağların (üzüm, incir vb.) yetiştiriciliği de vardır. Bu yaylacılık bazı insanlar tarafından günübirlik de yapılmaktadır. Akşam vakti dağ yamaçlarında bulunan yaylara giden kişiler sabah olunca ilçedeki işlerine geri dönerler. Yaz ayları geçtikten sonra da halk eski yerleşim yerlerine geri döner. İlçede tercih edilen başlıca yayla bölgeleri ise Meteşe, Çatma, Göller, Savruk, Akkaya ve Düzağaç’tır. Siz de bu yaylalardan birinde yaşamak istiyorsanız Kozan yaylalarında satılık evler için EmlakJetteki ilanlara göz atmalısınız.

 

Kozan Satılık Konut Arayanlara Mahalle Bilgileri

İlçenin toplamda 103 mahallesi bulunmaktadır. Bu mahallelerin 18’i merkezde yer alır. Nüfusunun yaklaşık %70’i de merkez mahallelerinde yaşar. Satılık ev arayışında da ilçenin diğer mahallerine nazaran merkez mahalleleri daha çok tercih edilmektedir. Bunun sebebinin hem ulaşım kolaylığı, hem de okul, hastane, iş yeri gibi yerlere yakınlık olduğu söylenebilir. Siz de ilçenin merkez mahallelerinden ev sahibi olmak istiyorsanız istediğiniz mahalleyi sitemizden aratabilirsiniz. Ya da herhangi bir mahalle tercihiniz yoksa ilçedeki bütün ilanları kapsayan Kozan satılık ev ilanları için sitemizde göz atmanız yeterli. İlçenin merkez mahalleri ise;

 

 • Taş Mahallesi,
 • Güneri Mahallesi,
 • Ağlıboğaz Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Karacaoğlan Mahallesi,
 • Varsaklar Mahallesi,
 • Arslanpaşa Mahallesi,
 • Tavşantepe Mahallesi,
 • Hacıuşağı Mahallesi,
 • Türkeli Mahallesi,
 • Bağlar Mahallesi,
 • Yarımoğlu Mahallesi,
 • Çanaklı Mahallesi,
 • Mahmutlu Mahallesi,
 • Tufanpaşa Mahallesi,
 • Eskikabasakal Mahallesi,
 • Şevkiye Mahallesi ve
 • Hacımirzalı Mahallesidir.

 

Kozan Satılık Konut Fiyatları

İlçedeki toplam konut sayısı 63.720’dir. Hane başına düşen kişi sayısı 3,72’dir. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre evlerin ortalama alanları 150 metrekareden oluşur. Kozan satılık konut fiyatları 184.950 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satın alam bedeli 1.233 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüş süreleri 27 yıldır. Yani evlerin satın alınma bedellerini kira yoluyla amorti etme süreleri yaklaşık 27 yıl sürer. Konut tipine göre ortalama satış fiyatları ise aşağıdaki gibidir. 

 

 • 2+1, 100 metrekare bir konut fiyatı 129.400 Türk lirası
 • 3+1, 145 metrekare bir konut fiyatı 165.880 Türk lirası
 • 4+1, 178 metrekare bir konut fiyatı 233.892 Türk lirası

 

Yukarıdaki fiyatlar ışığında siz de ilçeden ev satın almak için bütçenizi ayarladıysanız hayalinizdeki evlere EmlakJet aracılığıyla sadece bir tık uzaklıktasınız. İsteklerinize uygun olan evi bulmak için Adana Kozan da satılık müstakil evler ya da dairelere listeleme sayfalarımızdan hızlıca ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Kozan Satılık Ev
Acarmantaş MahallesiAğlıboğaz MahallesiAkarca MahallesiAkçalıuşağı MahallesiAkdam MahallesiAkkaya MahallesiAlapınar MahallesiAndıl MahallesiArslanlı MahallesiArslanpaşa MahallesiAydın MahallesiAyşehoca MahallesiBağlar MahallesiBağözü MahallesiBağtepe MahallesiBoztahta MahallesiBucak MahallesiBulduklu MahallesiCumhuriyet MahallesiÇamdere MahallesiÇamlarca MahallesiÇanaklı MahallesiÇandık MahallesiÇelenuşağı MahallesiÇobanpınarı MahallesiÇokak MahallesiÇukurören MahallesiÇulluuşağı MahallesiÇürüklü MahallesiDamyeri MahallesiDikilitaş MahallesiDilekkaya MahallesiDoğanalanı MahallesiDuraluşağı MahallesiDurmuşlu MahallesiDüzağaç MahallesiEnizçakırı MahallesiErgenuşağı MahallesiEskikabasakal MahallesiEskimantaş MahallesiFaydalı MahallesiFerhatlı MahallesiGazi MahallesiGedikli MahallesiGökçeyol MahallesiGökgöz MahallesiGörbeyaz MahallesiGüneri MahallesiHacıbeyli MahallesiHacımirzalı MahallesiHacı Uşağı MahallesiHamam MahallesiIlıca MahallesiIşıkkaya MahallesiIşıklı Mahallesiİdemköy MahallesiKabaktepe MahallesiKahveli MahallesiKalkumaç MahallesiKapıkaya MahallesiKarabucak MahallesiKaracaoğlan MahallesiKaracaören MahallesiKarahamzalı MahallesiKaranebili MahallesiKemerköy MahallesiKıbrıslar MahallesiKızıllar MahallesiKızlarsekisi MahallesiKöseli MahallesiKuytucak MahallesiKuyubeli MahallesiKuyuluk MahallesiMahmutlu MahallesiMahyalar MahallesiMarankeçili MahallesiMinnetli MahallesiOrçan MahallesiOruçlu MahallesiÖrendere MahallesiÖzbaşı MahallesiPekmezci MahallesiPostkabasakal MahallesiSalmanlı MahallesiŞerifli MahallesiŞevkiye MahallesiTaş MahallesiTavşantepe MahallesiTepecikören MahallesiTufanlı MahallesiTufanpaşa MahallesiTurgutlu MahallesiTurunçlu MahallesiTürkeli MahallesiVarsaklar MahallesiVelicanlı MahallesiYanalerik MahallesiYarımoğlu MahallesiYassıçalı MahallesiYeniköy MahallesiYukarıkeçili MahallesiYüksekören MahallesiZerdali Mahallesi
Adana Kozan Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Adana Kozan Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Adana Kozan Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Pozantı Akçatekir Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Pozantı Yenikonacık Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Adana Pozantı Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Sarıçam Suluca Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Seyhan Akkapı Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.