/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pozantıcancel

Adana Pozantı Satılık Ev

araması için 9 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Pozantı Satılık Konut Bakanlara İlçe Hakkında Yol Gösterici Bilgiler

Pozantı satılık konut arayışınızda EmlakJet sizin yanınızda. İlçeden ev almadan önce bu yazıyı okumanızda fayda var. Pozantı, Adana’nın en batısında yer alan ilçesidir. Doğudan Aladağ ve Karaisalı ilçeleriyle ve batıdan Mersin ve Niğde illeriyle sarılmıştır. İlçenin yüzölçümü 793 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yüksekliği 70 metre civarlarındadır. İlçeye Akdeniz iklim tipi hakimdir. Yaz ayları oldukça sıcak geçerken kış ayları ılık geçer. Pozantı, 1954 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. İlçenin 2018 nüfusu 20.683 kişiden oluşmaktadır. Bu kişilerin %52,31’ini erkekler ve %47,69’unu kadınlar oluşturur. Bu nüfusun yaklaşık yarısı ilçenin merkez mahallelerinde yaşamaktadır. İlçe, il merkezine ise ortalama 100 kilometre uzaklıktadır. Bu yolculuk da karayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürer. 

 

İlçe Akdeniz kıyılarını iç kesimlere bağlayan ulaşım yolu içerisindedir. Bölgeye günübirlikçi turist sayısı her geçen gün daha da artmaktadır. Siz de buraya ziyarete geldiğinizde Bizans döneminde inşa edilen Anahşa Kalesine uğrayıp Bizans mimarisini inceleyebilir, taşınmaz kültür varlıkları arasında bulunan İbrahim Paşa Tabyası ile ortaçağ mimarisinin en iyi örneklerinden olan ve Şekerpınarının yanında yer alan Aköprüyü kesinlikle görmelisiniz. Bunların dışında bölgede bulunan Aladağ Milli Parkı, Bolkar Dağları, Çiftehan Kaplıcaları ve Ulukışla Karagölü’nü ziyaret etmeden dönmemelisiniz. İlçe sadece tarihi ve doğal güzellikleriyle değil festivalleriyle de ilgi çekmektedir. Bölgede yılın belirli zamanlarında Bal festivali ve Kiraz festivali gibi çeşitli festivaller de düzenlenmektedir. Bu etkinlik zamanlarında ilçeye gelirseniz festivallere uğramadan gitmemelisiniz. Ayrıca ilçede yaz aylarında yayla turizmi de yaygındır. Tekir Beldesi Yaylası, Pozantı Belemedik Yaylası, Asar yaylası, Fındıklı Köyü Yaylası ve Armutoğlu yaylası ilçede bulunan yaylalara örnek gösterilebilir. Siz de bir yaylada ev bakıyorsanız Pozantı da satılık yayla evleri için listeleme sayfalarımıza göz atmalısınız.

 

Pozantı Satılık Konut Fiyatları

Ev almadan önce bölgenin emlak piyasasını araştırmak büyük önem taşımaktadır. Satın alınacak eve değerinden fazla para ödememek için ilçenin satılık konut fiyatları iyi analiz edilmelidir. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki toplam konut 32.399’dur. Hane başına düşen kişi sayısı 3,31’dir. Evlerin ortalama alanları 147 metrekareden oluşur. Pozantı satılık konut fiyatları ortalama 195.657 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satılık konut fiyatı 1.331 Türk Lirasıdır. Ortalama geri dönüş 23 yıldır. Bu da bir evin satın alındıktan sonra kendi fiyatını ödemesinin yaklaşık 23 yıl sürdüğü anlamına gelir. 3+1, 150 metrekareden oluşan bir konutun fiyatı ortalama 202.200 Türk Lirasıdır. Ev arayışınız hala aktifse ve bütçenizi ayarladıysanız aradığınız ev EmlakJet sayesinde sadece bir tık uzaklıkta. Aradığınız kriterler uyan Pozantı da satılık müstakil evler ya da dairelere listeleme sayfalarımızdan hızlıca ulaşabilirsiniz. 

 

Pozantı Satılık Konut Arayanlara İlçenin Mahalleleri

İlçedeki toplam mahalle sayısı 21’dir. Bu mahalleler;

 

 • Çamlıbel Mahallesi,
 • Kurtuluş Mahallesi,
 • Kamışlı Mahallesi,
 • Alpu Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Fındıklı Mahallesi,
 • Yenikonacık Mahallesi,
 • İstiklal Mahallesi,
 • Yağlıtaş Mahallesi,
 • Eskikonacık Mahallesi,
 • Gökbez Mahallesi,
 • Ömerli Mahallesi,
 • Zafer Mahallesi,
 • Yazıcak Mahallesi,
 • Yukarıbelemedik Mahallesi,
 • Akçatekir Mahallesi,
 • Belemedik Mahallesi,
 • Karakışlakçı Mahallesi,
 • Aşçıbekirli Mahallesi,
 • Hamidiye Mahallesi ve
 • Dağdibi Mahallesidir. 

 

Pozantı satılık konut arayışında ilçenin neresinden ev bakacağınıza henüz karar veremediyseniz seçeceğiniz yerin konumuna, ulaşım olanaklarına, hastane, okul ve işyeri gibi mekanlara olan yakınlığına dikkat etmelisiniz. Bunun dışında evinizin sosyal aktivitelere ve eğlence mekanlarına yakın olmasını istiyorsanız evin yerini bu yerlerin yakınında arayabilirsiniz. Bu mahalleler arasında satılık daire bakmak istiyorsanız da istediğiniz mahalleyi örneğin; Pozantı Zafer mahallesi satılık daire seçenekleriyle listeleme sayfalarımızdan hızlıca aratabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Pozantı Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.