Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Adana Seyhan Satılık Ev

araması için 1,215 ilan bulundu
search
Seyhancancel
Adanacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Seyhan Satılık Konut Bakanlara İlçe Hakkında Merak Edilenler

Seyhan satılık konut bakarken size yol göstermesi için il hakkına bir araştırma yazısı hazırladık. Bu yazıda ilin nüfusundan emlak piyasasına, mahallelerinden coğrafyasına kadar birçok konuya yer verdik. Seyhan Adana’nın ilçelerinden biridir. İlçe adını doğusunda yer alan Seyhan Nehrinden almıştır. Bu nehir aynı zamanda ilçenin Yüreğir ilçesiyle olan doğu sınırını oluşturur. Şehrin merkezinde bulunur. Bölge şehirdeki ilk yerleşim yeridir. İlçe şehrin kalbi durumundadır. İş ve sosyal yaşam açısından Adana’nın merkezidir. İlçede bulunan Adana Kültür ve Sanat Merkezi, Seyhan Kültür Merkezi ve Metropol Tiyatro Salonu gibi mekanlar bölgede faaliyet gösteren yerler arasında dikkat çekmektedirler.  

 

Seyhan satılık konut almayı düşünenler ilçenin konumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. İlçe Adana’nın güneyindedir. Seyhan, kuzey tarafından Çukurova, güney tarafından Karataş, batı tarafından Tarsus ve doğu tarafından Yüreğir ilçeleriyle çevrelenmiştir. Bölgeye Akdeniz iklim tipi hüküm sürer. Yaz ayları kurak ve sıcak iken kış ayları ılık ve yağışlıdır. İlçe 501 kilometrekarelik bir yüzölçümü üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 23 metredir. Adana Taş Köprü ve Adana Kalesi bölgede bulunan tarihi yapılar arasındadır. Siz de bu ilçede ev sahibi olmak istiyorsanız Adana Seyhan satılık müstakil evler ya da daireler için sitemize göz atmanız yeterli. 

 

Seyhan Satılık Konut Arayanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 793.480 kişiden oluşur. Bu nüfusun %50,36’sını kadınlar ve %49,64’ünü erkekler oluşturur. İl nüfusunun yaklaşık %35’i burada yaşamını sürdürür. İlçe ülkemizdeki en kalabalık ilçeler arasında bulunur. İlçenin toplam 96 mahallesi vardır. Bu mahalleler arasından nüfus yoğunluğu en yüksek olan mahalleler Yeşilyurt mahallesi, Gülbahçesi mahallesi, Gürselpaşa mahallesi ve Pınar mahallesidir. En düşük nüfusa sahip mahalleler ise Büyükçıldırım mahallesi, Küçükçıldırım mahallesi, Dörtağaç mahallesi ve Karasoku mahallesidir. Siz de bu ilçede ev almak istiyorsanız istediğiniz mahalleyi EmlakJet üzerinden aratabilirsiniz. Örneğin nüfusu en yüksek olan yerlerden olan Adana Pınar mahallesi satılık müstakil evler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli. 

 

Seyhan Satılık Konut Fiyatları

Seyhan’da toplam konut sayısı 303.583’dür. Bu konutlarda yaşayan ortalama kişi sayısı da 3,86’dır. Nisan 2019 EmlakJet bölge raporuna göre evlerin ortalama alanları 160 metrekareden oluşur. Seyhan satılık konut fiyatları yaklaşık 270.560’dır. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 1.691 Türk Lirasına denk gelir. Ortalama geri dönüş süresi 20 yıldır. Bu da bir evin satın alındıktan sonra kendi fiyatını kira vasıtasıyla ödeme süresinin yaklaşık 20 yıl sürdüğü anlamına gelir. Konut tipine ve alanlarına göre satılık daire fiyatları ise aşağıdaki gibidir. 

 

  • 1+0, 48 metrekarelik bir konutun fiyatı 120.480 Türk Lirası
  • 1+1, 70 metrekarelik bir konutun fiyatı 160.510 Türk Lirası
  • 2+1, 120 metrekarelik bir konutun fiyatı 198.240 Türk Lirası
  • 3+1, 170 metrekarelik bir konutun fiyatı 273.360 Türk Lirası
  • 4+1, 220 metrekarelik bir konutun fiyatı 423.060 Türk Lirası
  • 4+2, 230 metrekarelik bir konutun fiyatı 425.500 Türk Lirası
  • 5+1, 280 metrekarelik bir konutun fiyatı 612.640 Türk Lirası

 

Ev arayışınız hala devam ediyorsa ve bütçenizi oluşturduysanız aradığınız evler Emlakjette. Hayalinizdeki evi bir an önce bulmak için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Adana Seyhan ilanlarına listeleme sayfalarımızdan kolayca göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Seyhan Satılık Müstakil Ev
2000 Evler2000 Evler MahallesiAhmet Remzi Yüreğir MahallesiAkkapıAkkapı MahallesiAlidede MahallesiAydınlar MahallesiBahçelievler MahallesiBahçeşehir MahallesiBarbaros MahallesiBarış MahallesiBeşocak MahallesiBey MahallesiBüyükçıldırım MahallesiBüyükdikili MahallesiCamuzcu MahallesiCemalpaşa MahallesiÇaputçu MahallesiÇınarlı MahallesiDağlıoğlu MahallesiDemetevler MahallesiDenizliDenizli MahallesiDervişler MahallesiDörtağaç MahallesiDöşeme MahallesiDumlupınar MahallesiEmekEmek MahallesiFatih MahallesiFevzipaşaFevzipaşa MahallesiGazipaşaGazipaşa MahallesiGökçeler MahallesiGölbaşı MahallesiGülbahçesiGülbahçesi MahallesiGülpınar MahallesiGürselpaşaGürselpaşa MahallesiHadırlı MahallesiHanedan MahallesiHavuzlubahçe MahallesiHurmalı MahallesiHükümetHürriyet Mahallesiİsmetpaşa Mahallesiİstiklal MahallesiKarakuyu MahallesiKarasoku MahallesiKarayusuflu MahallesiKarşıyakaKavaklı MahallesiKayalıbağ MahallesiKayışlı MahallesiKocavezir MahallesiKoyuncu MahallesiKoza MahallesiKöylüoğlu MahallesiKurtuluş MahallesiKuruköprüKuruköprü MahallesiKuyumcular MahallesiKüçükçıldırım MahallesiKüçükdikili MahallesiMavibulvar - YurtMekan MahallesiMestanzade MahallesiMeydanMeydan MahallesiMıdık MahallesiMirzaçelebi MahallesiMithatpaşa MahallesiMürseloğlu MahallesiNamık Kemal MahallesiNarlıca MahallesiOnur MahallesiOva MahallesiPınar MahallesiReşatbey MahallesiSakarya MahallesiSalmanbeyli MahallesiSarıhamzalı MahallesiSarıhuğlar MahallesiSarıyakup MahallesiSaydamSerinevler MahallesiSöğütlü MahallesiSucuzade MahallesiSümer MahallesiŞakirpaşaŞakirpaşa MahallesiŞehitduran MahallesiTellidere MahallesiTepebağ MahallesiTürkocağı MahallesiUçak MahallesiUlucamii MahallesiYağcamiYalmanlı MahallesiYenibaraj MahallesiYenibey MahallesiYenidam MahallesiYeni MahallesiYeşilevlerYeşilevler MahallesiYeşilobaYeşiloba MahallesiYeşilyurtYeşilyurt MahallesiYeşilyuva MahallesiYolgeçen MahallesiZeytinli MahallesiZiyapaşaZiyapaşa Mahallesi
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.