/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tufanbeylicancel

Adana Tufanbeyli Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Tufanbeyli Satılık Konut Sahibi Olmak İsteyenlere Emlakjet Rehberi

Emlakjet.com olarak sizleri hayal ettiğiniz eve kavuşturmak için çalışıyoruz. Binlerce ilan arasından size en uygun lianı bulmak için araştırmalar yapıp sizlere en ayrıntılı bilgiler vermeye devam ediyoruz. Aradığınız ev Tufanbeyli satılık konut ise ihtiyacınız olan tüm bilgiler burada.

 

Tufanbeyli Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Rehberi

Adana ilinin ilçelerinden olan Tufanbeyli'nin Batısında Kayseri’nin Develi ve Tomarza ilçeleri, Doğusunda Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi, Kuzeyinde Kayseri’nin Sarız ilçesi ve Güneyinde Saimbeyli ilçesi yer alıyor. Oldukça büyük olan bu ilçe coğrafi yapısı nedeniyle Adana ve komşu illere çok uzaktır. İlçenin rakımı 1474 metredir. Yüz ölçümü 964 kilometrekaredir.  Tufanbeyli satılık konut bakanlar için toplam nüfusu 2018 verilerine göre 17.667 kişidir. Yüzde olarak kadın erkek oranlarına baktığımızda kadın oranı %48.36’dır. Erkek oranı %51.64’dür. İlçedeki toplam konut sayısı 9.129 olduğu hesaplanmıştır. Ve bu hanelere düşen kişi sayısı ortalama olarak 3.82’dir. Tufanbeyli satılık ev tercihi yapacaklar listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz. 

 

Nur Dağları’nın devamı olan Binboğa Dağlarının ve Batı Torosların devamı olan Tahtalı Dağları arasında kalan, engebeli ve kırık bir arazi yapısına sahiptir. Yüksek bir plato görünümünde olan bu ilçe 3000 metrenin üzerine çıkan yüksekliklere sahiptir. Tufanbeyli’ye ulaşım; Doğudan Kan Geçidi, Güneyden Obruk Beli Geçidi ve Batıdan Gebzeli Geçidi ile sağlanır. Seyhan Nehri’nin bir kolu olan Göksu Irmağı ilçenin yakınından geçer ve ilçenin topraklarını güneyden ve kuzeyden ikiye böler. İlçenin ana geçim kaynağı Termik Santraldir. Bunun yanında tarım ile de uğraşan Tufanbeyli halkının ürettiği şeyler;

 

 • Buğday,
 • Fasulye,
 • Nohut,
 • Patates 
 • Şekerpancarıdır. 

 

Tufanbeyli’den Adana arasında toplu taşımalar bulunmaktadır. Tufanbeyli Koop’lar ile ulaşılır. Yine aynı şekilde Kayseri’ye de araçlar bulunmaktadır. Kayseri Terminalinden kalkan Tufanbeyli Koop’larla ulaşabilirsiniz

 

Tufanbeyli Satılık Konut Düşünenlere Mahalle Rehberi

Tufanbeyli ilçesine ait 33 mahalle bulunmaktadır ve bunlardan 3 tanesi merkezdedir. Merkezde bulunan mahalleleri;

 

 • Cumhuriyet Mahallesi, 
 • Yenicami mahallesi,
 • İstiklal Mahallesi’dir.

 

Diğer mahalleleri ise; Akpınar Mahallesi, Akçal Mahallesi, Bolatpınarı Mahallesi, Ayvat Mahallesi, Çatalçam Mahallesi, Bozgüney Mahallesi, Damlalı Mahallesi, Çukurkışla Mahallesi, Doğanbeyli Mahallesi, Demiroluk Mahallesi, Elemanlı Mahallesi, Doğanlı Mahallesi, Fatmakuyu Mahallesi, Evci Mahallesi, Hanyeri Mahallesi, Güzelim Mahallesi, Karsavran Mahallesi, İğdebel Mahallesi, Kayarcık Mahallesi, Kayapınar Mahallesi, Koçcağız Mahallesi, Kirazlıyurt Mahallesi, Pekmezli Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Şar Mahallesi, Pınarlar Mahallesi, Tozlu Mahallesi, Taşpınar Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yamanlı Mahallesi’dir. Bu mahallelerden Tufanbeyli Cumhuriyet mahallesi bünyesinde barındırdığı Tufanbeyli Devlet Hastanesi ile çoğu kişinin tercih etme nedenidir. 

 

Tufanbeyli Satılık Konut Düşünenlere Gezilecek Tarihi Yerler

 

 • Şar Köyü Ören Yeri
 • Amfiteatr (Amfi Tiyatro)
 • Comona Antik Kent
 • Alakapı 
 • Kırık Kilise
 • Ana Tanrıca Tapınağının Kapısı
 • Kaya Kabartmaları
 • Hieropolis
 • Açık Hava Tiyatrosu
 • Doğanbeyli Göleti
 • Bizans Kilise Kalıntısı

 

Yukarıda saymış olduğumuz tarihi yerler gibi benzer tarihi yerleri olan bu ilçe sizleri kültür anlamında da besleyecektir. Sizde eğer bu ilçede ev sahibi olmak istiyorsanız en güvenilir emlakçıdan ya da sahibinden Tufanbeyli Şar mahallesi satılık daire ilanlarına listeleme sayfamız ile ulaşabilir hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Tufanbeyli Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.