Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yumurtalıkcancel
Adanacancel

Adana Yumurtalık Satılık Ev

araması için 4 ilan bulundu

Yumurtalık Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler 

Yumurtalık satılık konut tercihinde bulunacaklar için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Sizler için hazırladığımız bu yazıyı okuduktan sonra, Yumurtalık ilçesini daha yakından tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Eski adı Ayas olan Yumurtalık, Türkiye’nin en gelişmiş beşinci kenti olan Adana’nın bir ilçesidir. 1959 yılında çıkan bir kanun ile Ceyhan’dan ayrılan ilçenin ismi, aynı yıl değiştirilmiştir. Merkezden 80, Ceyhan’dan 30 kilometre uzakta yer alan Yumurtalık’ın yüzölçümü 501 kilometrekaredir. Uzun bir sahil şeridi olan ilçenin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği 20 metredir. Bölgede gerçekleştirilen arkeolojik kazılar, ilçeye ilk yerleşimin M.Ö 4. Yüzyılda ortaya çıktığını kanıtlamıştır. Yumurtalık’ın bilinen ilk hükümdarı ise Büyük İskender’dir. 

Yumurtalık Satılık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Yumurtalık satılık ev arayışı aktif bir şekilde devam edenler, ilçenin ekonomik yapısı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Bilhassa şehir dışından gelerek, bölgeye yerleşecekler için ilçenin sahip olduğu ekonomik olanaklar ve istihdam potansiyeli oldukça önemlidir. Kırsal nüfus oranının yüksek olduğu Yumurtalık, Adana’nın gelişim potansiyeli en yüksek ilçelerinden biridir. İlçede ikamet edenlerin büyük bir bölüm tarım ve hayvancılık ile ilgilenmektedir. Seyhan ve Ceyhan Nehirleri’nin getirdiği alüvyonlu ve verimi bol topraklar, ılımlı iklim ile birleştiğinden, bölgede tarımsal ürün çeşitliliği ve verimliliği bir hayli fazladır. Bu sebeple tarım ile ilgilenen kişilerin, Adana Yumurtalık müstakil ev tercihi oldukça isabetli olacaktır. Bir diğer yandan ilçenin sahil kesiminde, nüfusun önemli bir bölümü geçimini balıkçılıktan sağlamaktadır. Lagün, çam ve meşe ağaçlarının bulunduğu ilçede, ormancılık yapan kişi sayısı azdır. 

Yumurtalık Satılık Konut Düşünenlere Mahalle Bilgisi 

Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporuna göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 18.587’dir. Bu kişilerin %49.32’si kadın, geriye kalan %50.68’i ise erkektir. Bir önceki yıla  göre ilçenin nüfusu %7.8’lik bir artış göstermiştir. Yumurtalık, 24 mahalleden meydana gelmektedir ve bu mahallelerin yalnızca altısı semt merkezinde yaşamaktadır. Semt merkezinde yaşayanların sayısı, 5.236’dır. Yumurtalık satılık daire arayanlar, ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birinde yaşamayı tercih edebilirler:

 • Kuzupınarı Mahallesi
 • Yeşilköy Mahallesi
 • Akdeniz Mahallesi
 • Zeytinbeyli Mahallesi
 • Kemalpaşa Mahallesi
 • Kaldırım Mahallesi
 • Asmalı Mahallesi
 • Sugözü Mahallesi
 • Devrişiye Mahallesi
 • Ören Mahallesi
 • Ayas Mahallesi

Eğer ilçeden bir yazlık ev satın almak isterseniz, Demirtaş Mahallesinde yer alan Adana Yumurtalık Aşiyan Sitesi satılık evlerine göz gezdirebilirsiniz. 

Yumurtalık Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’ndan edinilen bilgiye göre, ilçede toplam 12.382 adet konut bulunmaktadır. Bir konutta bulunan hane halkı sayısı ise 3.5’dir. Yumurtalık’ta satılık evler ortalama 120 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 1.508 Türk Lirası’dır.  Buradan hareketle, Yumurtalık satılık daire tercih edecek bir kişinin ortalama 180.960 Türk Lirası’nı gözden çıkarması gerekecektir. Ancak bunun ortalama bir fiyat olduğunun altını çizmek gerekir. Zira satın almayı düşündüğünüz konut tipi ve bu konutun yer aldığı lokasyon, ev bedelini değiştirebilir. Dolayısı ile bütçenizi, tercihleriniz doğrultusunda belirlemeniz sizin için daha iyi olacaktır. Son olarak, bölgeden satın alacağınız bir evin ortalama geri dönüşü 25 yılda gerçekleşecektir. Eğer Yumurtalık satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Adana Yumurtalık satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.