Emlakjet

Adana Satılık Ev

araması için 3,053 ilan bulundu
search
Adanacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Adana Satılık Konut Arama Rehberi

Adana Satılık Konut Almanın Avantajları

Adana kiralık konut ararken dikkat edilecekleri ve kiralık dairede yaşamanın kazandıracağı avantajları sizler için derledik. Adana’da kiralık konut bakanların aradığı kriterler kişiye göre farklılık gösteriyor. Bu kriterler baz alındığında kimisine göre bütçe önemliyken, kimilerine göre dairenin ve çevrenin özelliklerine dikkat ediliyor. Evin merkezi konumda ve ulaşım akslarına yakın olması da özellikle Adana’da çok önemli bir kriter oluyor.

Adana; kuzeyinde Kayseri, doğusunda Osmaniye, kuzeydoğusunda Kahramanmaraş, güneydoğusunda Hatay, kuzeybatısında Niğde ve batısında Mersin illeri ile komşudur ve güneyinde Akdeniz ile çevrilidir.

Yapılan araştırmalara göre; Adana ili, kiralık konutta yaşamak isteyenler için en çok tercih edilen iller listesinde üst sıralarda yer alıyor. Türkiye'deki altıncı büyük metropolitan alan olup ülkenin önde gelen tarım, ticaret ve kültür merkezlerinden biri olan Adana'nın nüfusu her geçen gün artış göstermekte.

Adana’da Satılık Konut Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Adana kiralık ev tercih edecekler için, şehrin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmaları adına yapılan araştırmalar sonucunda; 

Adana sosyo-kültürel ve ekonomik açıdan Türkiye’nin ilk onunda yer alan, tarım, ticaret ve kültür, sanayi şehridir. Türkiye'deki altıncı büyük metropolitan alanıdır. Ülkenin önde gelen tarım, ticaret ve kültür merkezlerinden biridir ve krom, demir, manganez, kurşun ve çinko yatakları ile meşhurdur. Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay illerini kapsayan coğrafi, ekonomik ve kültürel bir bölge olan Çukurova'nın merkezinde bulunur. Bölgenin büyük bir bölümü tarıma oldukça elverişli, geniş ve düz bir arazidir.

Adana Satılık Konut Arayanlara Demografik Bilgiler

2022 Yılı Ocak ayı TÜİK Verilerine göre Adana ili nüfusu  2.263.373 kişiye ulaşmıştır. Şehir nüfusu Türkiye’nin en kalabalık yedinci şehridir. Kent nüfusunun %50’si kadın, %50’si erkektir. Nüfusu bir önceki yıla göre 4.655 kişi artmıştır. İlin yüzölçümü 13.844 km2dir. İlde km2ye 163 kişi düşmektedir Hanehalkı 3,65 kişi olarak hesaplanmıştır. Adana satılık konut tercih edecekler, oldukça hareketli bir emlak piyasası  ile karşı karşıya kalacaklardır. 

Adana'nın İlçeleri 

Adana’da 5’i merkez olmak üzere, 15 ilçesi ve belediyesi vardır. Bu ilçelere bağlı 831 mahalle bulunmaktadır. 

Adana’da satılık ev bulabileceğiniz 15 ilçe şu şekildedir: 

 

- Aladağ,

- Ceyhan,

- Çukurova,

- Feke,

- İmamoğlu,

- Karaisalı,

- Karataş,

- Kozan,

- Pozantı,

- Saimbeyli,

- Sarıçam,

- Seyhan,

- Tufanbeyli,

- Yumurtalık,

- Yüreğir.

Adana Satılık Konut Fiyat Bilgisi

Eğer Satılık konut Adana’da arayışınızı mutlu sona ulaştırmak isterseniz, bölgede yer alan emlakçılara danışabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

EmlakJet Bölge Verilerine göre, kentte toplam 2.534.320 adet konut bulunmaktadır.  Adana'da satılık evler ortalama 115 metrekare civarındadır. Metrekare başına düşen birim fiyat 7.444 Türk Lirasıdır. Evlerin ortalama satış fiyatı 856.060 Türk Lirası olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Ayrıca,

 

- 1+1 odalı, 70 metrekarelik bir ev yaklaşık olarak 314.145 Türk Lirası,

- 2+1 odalı, 120 metrekarelik bir ev yaklaşık olarak 406.200 Türk Lirası,

- 3+1 odalı, 165 metrekarelik bir ev yaklaşık olarak 622.545 Türk Lirasından satışa sunulmaktadır.

 

Ancak bu rakam, ortalama bir veridir. Seçtiğiniz evin konumuna, ulaşım imkanlarına, yer aldığı cephesine, bina yaşına gibi etmenlere göre değişebileceği unutulmamalıdır. Emlakçıdan ya da sahibinden Adana Satılık Konut fiyatlarına Emlakjet.com’dan daha detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.