/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gergercancel

Adıyaman Gerger Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Gerger Satılık Konut Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Gerger satılık konut arayanlar, bu yazıyı sizler için hazırladık. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında kafanıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşacaksınız.  Gerger, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Adıyaman ilinin bir ilçesidir.  Semt, yaklaşık 500 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı 669 metredir. Tümüyle dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulmış olan Gerger’in kuzeyinde Malatya’nın bir ilçesi olan Pötürge, doğusunda Diyarbakır’ın Çüngüş ve Çermik ve en güneyinde Kahta gibi yerleşim birimleri bulunmaktadır. İlçenin doğu ve güney sınırını oluşturan Fırat Nehri üzerine ise Atatürk Barajı yapılmıştır. Baraj yapıldıktan sonra, ilçedeki ekonomik faaliyetler çeşitlenmiş ve tarımdan alınan verimde ciddi bir artış sağlanmıştır. 

Gerger Satılık Konut Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi 

Gerger satılık ev tercihinde bulunacaklar, ilçenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer alan Gerger ilçesinde yerleşim çok eski çağlarda başlamıştır. Dünyaca ünlü antik kentlerden biri olan Arsemia burada kurulmuştur ve ilçe Arsemia Komamagene Krallığı’nın önemli yerleşim noktalarından biri olmuştur. Daha sonra semtte sırasıyla Doğu Romalılar, Abbasiler ve en nihayetinde de Selçuklular hüküm sürmüştür. 1071 yılında Bizans orduları ile Selçuklu Devleti arasında gerçekleşen savaştan sonra, ilçede Türk yerleşimi başlamıştır. Artuklular, Eyyübiler ve daha sonrasında ise Dulkadiroğulları semti merkez olarak uygarlıklar kurmuşlardır.  1515 yılında gerçekleşen Turnadağ Savaşı’nda yavuz Sultan Selim, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni ele geçirmiştir ve bu tarihten itibaren Gerger, Osmanlı toprağı olmuştur. 

Gerger Satılık Konut Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi 

Gerger’in nüfusu 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporuna göre, 19.035 kişi ikamet etmektedir. Burada ikamet edenlerin %59.95’i kadın, geriye kalanı ise %50.05’tir. İlçenin nüfus artış hızı %4.34’tür ve bir önceki yıla göre ortalama 1000 kişilik bir artış göstermiştir popülasyon. Semt, 45 köy ve 4 mahalleden oluşmaktadır.Dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almasından mütevvelit, ilçede köy ve bucak yerleşimi oldukça fazladır. Gerger satılık daire arayışınızı ilçenin en gelişmiş on yerleşim biriminde araştırmalarını sürdürebilirler:

  • Merkez Mahallesi
  • Keleşan Mahallesi
  • Yeni Mahalle
  • Fatih Mahallesi 
  • Kılıç Köyü
  • Nakışlı Köyü
  • Eskikent köyü
  • Dağdeviren Köyü
  • Çobanpınar Köyü
  • Yağmurlu Köyü 

Gerger Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, ilçedeki konut sayısı 1.117’dir. Konut başına düşen kişi sayısı ise 1.54’tür. Kısacası bir evde yaklaşık 1.54 kişi yaşamını sürdürmektedir. Gerger’de satılık evler ortalama 80 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama birim fiyat ise 886 Türk Lirası’dır. Çok daha açık bir ifade ile, seçeceğiniz bir evin her bir metrekaresi için 886 Türk Lirası ödemelisiniz. Adıyaman Gerger satılık daire tercihinde bulunacak bir kişinin yaklaşık 70.880 Türk Lirası ödemeyi göze alması gerekmektedir. Ancak bu ortalama rakam, tercih edeceğiniz konut tipinden ve konutun yer aldığı lokasyondan etkilenmektedir. Bu nedenle, hayalini kurduğunuz evin özelliklerine göre bütçenizi ayarlamanız sizin için daha yararlı olacaktır. Eğer Gerger satılık konut tercihinizi bir adım ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile sitemiz üzerinden iletişim kurabilir veya sahibinden Adıyaman Gerger satılık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

8 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.