/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölbaşıcancel
Adıyamancancel

Adıyaman Gölbaşı Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Gölbaşı Satılık Konut Bakanlara İlçe Rehberi 

Gölbaşı satılık konut arayanlar için, ilçe hakkında önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, bölge hakkında birçok şey öğrenecek ve aklınızdaki soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Gölbaşı, Adıyaman’ın batı yakasında yer alan bir ilçedir. İlçenin kuzeyinde Malatya, doğusunda Besni ve Tut, güneyinde Gaziantep ve batısında Kahramanmaraş ili bulunmaktadır. 1933 yılına kadar Gaziantep’e bağlı olan semt, 1954 yılında Malatya’ya bağlanmıştır. 1958 yılında ise ilçe statüsüne kavuşmuştur. Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi’ni bağlayan karayolu üzerinde oturmaları sebebiyle önemli bir stratejik konuma sahiptir. İlçe, Malatya, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Adıyaman illerini birbirine bağlamaktadır. İlçe, 1290 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Semtin denizden yüksekliği ise 890 metrekaredir. 

 

Gölbaşı Satılık Konut Düşünenlere İlçe Hakkında Genel Bilgileri

Gölbaşı ilçesi, kentin batı hattında yer almaktadır. Oldukça engebeli bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin en önemli su kaynağı Ceyhan Irmağı’nın önemli kollarından olan Aksu ile Göksu nehirleridir. Gölbaşı, Azaplı ve İnekli adlı üç gölün yer aldığı ilçede, tektonik kökenli çukurlarla sıklıkla karşılaşılmaktadır. Mesire alanı olarak da kullanılan bu yerler, yaz aylarında hareketlenmektedir. İlçedeki yerel halkın önemli bir kısmı tarım ile uğraşmaktadır. Ancak tarım faaliyetleri olumsuz iklim koşulları ve yer yapısından etkilenmektedir. Tarımsal çeşitlilik ve verim düşüktür. Başlıca tarım ürünü buğday, arpa ve şekerpancarıdır. İlçede ayrıca bolca üzüm de yetiştirilmektedir. Bölge yer altı kaynakları bakımından da zengindir. İlçede fosfat ve linyit yatakları bulunmaktadır. Gölbaşı satılık daire tercih edeceklerin yukarıda bahsi geçen ekonomik uğraş alanlarında faaliyet göstermesi, işlerini kolaylaştıracaktır. 

 

Gölbaşı Satılık Konut Arayanlara İlçenin Demografik Durumu

Adıyaman’a bağlı olan bir ilçe olan Gölbaşı’nda, 49.255 kişi ikamet etmektedir. Bu kişilerin %49.67ı kadın, geriye kalan %50.33’i erkektir. İlçede nüfus artış hızı %3.08 olarak hesaplanmıştır. İsminin hakkını veren ilçede üç adet göl bulunmaktadır ve yerleşimler bu göllerin çevresinde yer almaktadır. İlçe, üç belde ve 30 mahalleden oluşmaktadır. Köy ve bucak yerleşimi de ayrıca bulunmaktadır. Gölbaşı satılık ev arayanlar, ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birinde araştırmalarını yoğunlaştırmak isteyebilirler: 

 

  • Mimar Sinan Mahallesi 
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Yeni Mahalle
  • Fatih Mahallesi
  • Yavuz Sultan Selim Mahallesi
  • Asfalt Mahallesi
  • Yenikent Mahallesi
  • Hürriyet Mahallesi
  • Merkez Mahallesi
  • Kurugeçit Mahallesi

 

Gölbaşı Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, ilçede toplam 16.790 adet konut bulunmaktadır. Ayrıca, 2.630 adet de iş yeri yer almaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı 2.96’dır. Bir başka deyişle, bir hanede yaşayan insan sayısı 2.96’dır. Gölbaşı’nda satılık evler ortalama 154 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama birim fiyat 1082 Türk Lirası’dır. Adıyaman Gölbaşı satılık ev arayışı aktif bir şekilde devam edenlerin, ortalama 166.628 Türk Lirası ev bedeli ödemesi gerekecektir. Bölgeden alacağınız bir evin ortalama geri dönüşü ise 27 yıl içerisinde gerçekleşmektedir. Ancak tercih edeceğiniz konut tipi ve konutun yer aldığı konum, evin değerini belirleyecektir. Bu sebeple, bütçenizi beklentileriniz doğrultusunda belirlemenizde yarar olacaktır. Eğer Gölbaşı satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Gölbaşı satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

27 Mayıs 2022

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

27 Mayıs 2022

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

27 Mayıs 2022

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

27 Mayıs 2022

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

26 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.