Emlakjet

Adıyaman Gölbaşı Satılık Ev

araması için 23 ilan bulundu
search
Gölbaşıcancel
Adıyamancancel

Gölbaşı Satılık Konut Bakanlara İlçe Rehberi 

Gölbaşı satılık konut arayanlar için, ilçe hakkında önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, bölge hakkında birçok şey öğrenecek ve aklınızdaki soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Gölbaşı, Adıyaman’ın batı yakasında yer alan bir ilçedir. İlçenin kuzeyinde Malatya, doğusunda Besni ve Tut, güneyinde Gaziantep ve batısında Kahramanmaraş ili bulunmaktadır. 1933 yılına kadar Gaziantep’e bağlı olan semt, 1954 yılında Malatya’ya bağlanmıştır. 1958 yılında ise ilçe statüsüne kavuşmuştur. Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi’ni bağlayan karayolu üzerinde oturmaları sebebiyle önemli bir stratejik konuma sahiptir. İlçe, Malatya, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Adıyaman illerini birbirine bağlamaktadır. İlçe, 1290 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Semtin denizden yüksekliği ise 890 metrekaredir. 

 

Gölbaşı Satılık Konut Düşünenlere İlçe Hakkında Genel Bilgileri

Gölbaşı ilçesi, kentin batı hattında yer almaktadır. Oldukça engebeli bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin en önemli su kaynağı Ceyhan Irmağı’nın önemli kollarından olan Aksu ile Göksu nehirleridir. Gölbaşı, Azaplı ve İnekli adlı üç gölün yer aldığı ilçede, tektonik kökenli çukurlarla sıklıkla karşılaşılmaktadır. Mesire alanı olarak da kullanılan bu yerler, yaz aylarında hareketlenmektedir. İlçedeki yerel halkın önemli bir kısmı tarım ile uğraşmaktadır. Ancak tarım faaliyetleri olumsuz iklim koşulları ve yer yapısından etkilenmektedir. Tarımsal çeşitlilik ve verim düşüktür. Başlıca tarım ürünü buğday, arpa ve şekerpancarıdır. İlçede ayrıca bolca üzüm de yetiştirilmektedir. Bölge yer altı kaynakları bakımından da zengindir. İlçede fosfat ve linyit yatakları bulunmaktadır. Gölbaşı satılık daire tercih edeceklerin yukarıda bahsi geçen ekonomik uğraş alanlarında faaliyet göstermesi, işlerini kolaylaştıracaktır. 

 

Gölbaşı Satılık Konut Arayanlara İlçenin Demografik Durumu

Adıyaman’a bağlı olan bir ilçe olan Gölbaşı’nda, 49.255 kişi ikamet etmektedir. Bu kişilerin %49.67ı kadın, geriye kalan %50.33’i erkektir. İlçede nüfus artış hızı %3.08 olarak hesaplanmıştır. İsminin hakkını veren ilçede üç adet göl bulunmaktadır ve yerleşimler bu göllerin çevresinde yer almaktadır. İlçe, üç belde ve 30 mahalleden oluşmaktadır. Köy ve bucak yerleşimi de ayrıca bulunmaktadır. Gölbaşı satılık ev arayanlar, ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birinde araştırmalarını yoğunlaştırmak isteyebilirler: 

 

  • Mimar Sinan Mahallesi 
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Yeni Mahalle
  • Fatih Mahallesi
  • Yavuz Sultan Selim Mahallesi
  • Asfalt Mahallesi
  • Yenikent Mahallesi
  • Hürriyet Mahallesi
  • Merkez Mahallesi
  • Kurugeçit Mahallesi

 

Gölbaşı Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, ilçede toplam 16.790 adet konut bulunmaktadır. Ayrıca, 2.630 adet de iş yeri yer almaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı 2.96’dır. Bir başka deyişle, bir hanede yaşayan insan sayısı 2.96’dır. Gölbaşı’nda satılık evler ortalama 154 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama birim fiyat 1082 Türk Lirası’dır. Adıyaman Gölbaşı satılık ev arayışı aktif bir şekilde devam edenlerin, ortalama 166.628 Türk Lirası ev bedeli ödemesi gerekecektir. Bölgeden alacağınız bir evin ortalama geri dönüşü ise 27 yıl içerisinde gerçekleşmektedir. Ancak tercih edeceğiniz konut tipi ve konutun yer aldığı konum, evin değerini belirleyecektir. Bu sebeple, bütçenizi beklentileriniz doğrultusunda belirlemenizde yarar olacaktır. Eğer Gölbaşı satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Gölbaşı satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Gölbaşı Satılık Ev
Akçabel Köyü Satılık EvAkçakaya Köyü (Alikaya Mahallesi) Satılık EvAkçakaya Köyü Satılık EvAktoprak Köyü (Kumlu Mezrası Mahallesi) Satılık EvAktoprak Köyü Satılık EvAsfalt Mahallesi Satılık EvAşağıazaplı Köyü Satılık EvAşağıkarakuyu Köyü Satılık EvAşağınasırlı Köyü Satılık EvBağlarbaşı Köyü Satılık EvBalkar Bld. (Asfalt Mahallesi) Satılık EvBalkar Bld. (Cumhuriyet Mahallesi) Satılık EvBelören Bld. (Cumhuriyet Mahallesi) Satılık EvBelören Bld. (Merkez Mahallesi) Satılık EvCankara Köyü Satılık EvCumhuriyet Mahallesi Satılık EvÇatalağaç Köyü (Durak Mahallesi) Satılık EvÇatalağaç Köyü (Keralmaz Mahallesi) Satılık EvÇatalağaç Köyü Satılık EvÇataltepe Köyü (Karahasan Mahallesi) Satılık EvÇataltepe Köyü (Mıçolar Mahallesi) Satılık EvÇataltepe Köyü (Tecirli Mahallesi) Satılık EvÇataltepe Köyü (Yolbağı Mahallesi) Satılık EvÇataltepe Köyü Satılık EvÇelikköy Köyü (Çelikköy OSB Mahallesi) Satılık EvÇelikköy Köyü (Durak Mahallesi) Satılık EvÇelikköy Köyü (İstasyon Mahallesi) Satılık EvÇelikköy Köyü Satılık EvFatih Mahallesi Satılık EvGedikli Köyü Satılık EvHacılar Köyü Satılık EvHamzalar Köyü (Hasanlar Mahallesi) Satılık EvHamzalar Köyü (Kandil Mahallesi) Satılık EvHamzalar Köyü (Sırıklı Mahallesi) Satılık EvHamzalar Köyü (Uçarlar Mahallesi) Satılık EvHamzalar Köyü Satılık EvHarmanlı Bld. (Cumhuriyet Mahallesi) Satılık EvHarmanlı Bld. (Çakmak Mahallesi) Satılık EvHarmanlı Bld. (Kalemkas Mahallesi) Satılık EvHarmanlı Bld. (Yeni Mahallesi) Satılık EvHaydarlı Köyü (Beşevler Mahallesi) Satılık EvHaydarlı Köyü (Cerrahobası Mahallesi) Satılık EvHaydarlı Köyü (Serpenolar Mahallesi) Satılık EvHaydarlı Köyü (Sorkun Mahallesi) Satılık EvHaydarlı Köyü Satılık EvHürriyet Mahallesi Satılık EvKarabahşılı Köyü (Arpatarlası Mahallesi) Satılık EvKarabahşılı Köyü (Beşevler Mahallesi) Satılık EvKarabahşılı Köyü (Çayır Mahallesi) Satılık EvKarabahşılı Köyü (Karaçukur Mahallesi) Satılık EvKarabahşılı Köyü (Kötel Mahallesi) Satılık EvKarabahşılı Köyü Satılık EvKarabahşili Köyü Satılık EvKaraburun Köyü Satılık EvKösüklü Köyü (Civkur Mahallesi) Satılık EvKösüklü Köyü Satılık EvKurugeçit Mahallesi Satılık EvKüçükören Köyü (Söğütlü Mahallesi) Satılık EvKüçükören Köyü Satılık EvMeydan Köyü (Keçibaşı Mahallesi) Satılık EvMeydan Köyü (Körpınarı Mahallesi) Satılık EvMeydan Köyü (Yıkıcak Mahallesi) Satılık EvMeydan Köyü Satılık EvMimar Sinan Mahallesi Satılık EvOzan Köyü Satılık EvÖrenli Köyü Satılık EvSavran Köyü (Ballık Mahallesi) Satılık EvSavran Köyü (Kezbi Mahallesi) Satılık EvSavran Köyü (Kurucuova Mahallesi) Satılık EvSavran Köyü Satılık EvYarbaşı Köyü Satılık EvYavuz Selim Mahallesi Satılık EvYaylacık Köyü Satılık EvYenikent Mahallesi Satılık EvYeniköy Köyü Satılık EvYeni Mahallesi Satılık EvYeşilova Köyü Satılık EvYukarıçöplü Köyü Satılık EvYukarıkarakuyu Köyü Satılık EvYukarınasırlı Köyü Satılık Ev
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.