/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sincikcancel

Adıyaman Sincik Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Sincik Satılık Konut Tercih Edeceklere Bölge Rehberi

Satılık daire arayışında EmlakJet’i ziyaret etmeden karar vermeyin. Sincik satılık konut bakabileceğiniz ilanlar EmlakJet sitesinde sizleri bekliyor. İlanlara göz atarken ilçe hakkında bilgi sahibi olmak da istiyorsanız bu yazı tam olarak size göre. Sincik, Adıyaman’ın ilçelerinden bir tanesidir. İlçedeki toplam konut sayısı 1.500’dür ve bu konutlarda yaşayan kişi sayısı ortalama olarak 2,12’dir. 01 Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 17.414 kişiden oluşur. Bu kişilerin %49,69’u erkekler ve %50,31’i kadınlardan oluşur. Bölgede Bozkır iklim tipi özellikleri görünür. Kış ayları oldukça soğuk ve karlı geçerken yaz ayları kurak ve sıcak geçer. Bölge yüksek bir arazi üzerinde yer aldığı için yaz aylarında serinlikler görülebilmektedir. Sincik, önceden Malatya iline bağlı durumda iken 1954 yılında Adıyaman Kahta ilçesine bağlanmıştır. 1990 yılında ise ilçe konumuna getirilmiştir. 

Sincik satılık konut arayanlar arasında ilçenin coğrafyası hakkında bilgi sahibi olamayanlar olabilir. İlçenin yüzölçümü 495 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yüksekliği 1.325 metre civarlarındadır. Engebeli ve dağlık bir arazi yapısına sahip olan bölgede kuzeye doğru gidildikçe yükselti artmaktadır. Kuzeyde Malatya, güneydoğuda Kahta ilçesi, güneyde Adıyaman Merkez, doğuda Gerger ilçesi, batıda Çelikhan ilçeleri yer alır. İlçedeki en yüksek dağ Türk Dağıdır. Aksu Çayı, Toros Dağları, Kıran çayı ve Yarpuzlu çayı ilçedeki doğal güzellikler arasındadır. İlçenin temel geçim kaynakları arasında ters lale denilen çiçek yetiştiriciliği ile bal üretimi de yer almaktadır. Buradan ev satın almayı düşünüyorsanız ilçeden ev aramak için Adıyaman Sincik satılık daire ilanlarına listeleme sayfalarımızdan kolayca göz atabilirsiniz. 

Sincik Satılık Konut Arayanlara İlçenin Mahalleleri 

Sincik’in toplamda 14 mahallesi ve 24 köyü bulunmaktadır. Siz de bu mahallelerden istediğinizi tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz mahalleyi sitemizden aratarak o mahalledeki ilanlara ulaşabilirsiniz. Ya da ev arayışında en çok tercih edilen Adıyaman Sincik Cumhuriyet mahallesi kiralık daire ilanlarına sitemizden göz gezdirebilirsiniz. İlçenin ev arayabileceğiniz bütün mahalleleri ise;

 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Mahmutoğlu Mahallesi,
 • Çınar Mahallesi,
 • Fırat Mahallesi,
 • Tuna Mahallesi,
 • Ayengin Mahallesi,
 • Karadağ Mahallesi,
 • Zeynel Aslan Mahallesi,
 • Onur Mahallesi,
 • Karaman Mahallesi,
 • Özbilgin Mahallesi,
 • Çükan Mahallesi ve 
 • Taşlıca Mahallesidir.

Sincik Satılık Konut Arayanlara İlçeye Ulaşım

Sincik Satılık Konut ararken bakılan kriterlerden bir tanesi de evin ulaşım olanaklarıdır. Hem kişisel hem de genel merkezlere ulaşımda yakın olan evler, evi seçerken ön plana çıkmaktadır. Oturulacak evin kendi işinize, hastane ya da okul gibi diğer mekanlara yakınlığı ev tercihlerini etkilemektedir. Ayrıca ilçenin il merkezine ve havaalanına yakınlığı da bilinmesi gerekenler arasındadır. Bu sebeple bu başlık altında ilçenin genel ulaşım ağına değindik. Sincik’in il merkezine olan uzaklığı 70 kilometre civarlarındadır. Karayoluyla ulaşım da bu yol yaklaşık olarak 1 saat 15 dakika sürer. Sincik, Malatya Merkezine ise 73 kilometre uzaklıktadır. Bu mesafe arabayla yaklaşık 2 saat sürer. Havayoluyla ulaşımda ise ilçeye en yakın olan havaalanı Adıyaman Havaalanıdır. Adıyaman Merkezde yer alan bu havaalanı Sincik’e 48 kilometre uzaklıktadır. Bu yolculuk da ortalama 1 saat 5 dakika sürer. 

Ev arayışınız hala aktifse hayalinizdeki evlere EmlakJet aracılığıyla bir adım daha yaklaştınız. İstek ve ihtiyaçlarınıza en uygun olan evi bir an önce bulabilmek için siz de emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Adıyaman Sincik ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden kolayca göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Sincik Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.