/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tutcancel

Adıyaman Tut Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Tut Satılık Konut Bakanlara Yol Gösterici Bilgiler

Satılık konut arayışınızda yalnız değilsiniz. Ev arayışınızı kolaylaştırmak için EmlakJet sizinle beraber. Tut satılık konut ilanlarına emlakjet.com üzerinden dilediğiniz zaman ve mekan fark etmeksizin ulaşabilirsiniz. Sadece ilanlara değil ilçe hakkında genel bilgilere de bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Bu yazıda ilçenin coğrafyasından ekonomisine, nüfus bilgilerinden mahalle ve köy bilgilerine varana kadar birçok bilgiye sizler adına ulaştık. 

Tut, Adıyaman’ın ilçelerinden biridir. Daha önceleri Besni’ye bağlıyken 1990 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. Dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Bölge yayla konumundadır. Tut, 350 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin deniz seviyesinden yüksekliği 1050 metre civarlarındadır. Güneyden Besni ilçesi, kuzeyden Malatya ili, batıdan Gölbaşı ve doğudan Adıyaman Merkez ilçeleriyle çevrilmiştir. Şehrin merkezine olan uzaklığı yaklaşık 60 kilometredir. Köklü bir tarihe sahip olan bölgede geçmişte birçok uygarlık hüküm sürmüştür. İlçede gezebileceğiniz turistik mekanlar ise;

 • Tum Tumu Mağarası,
 • Kaşlıca Kalesi,
 • Ulu Cami,
 • Musalla Cami, 
 • Malkayısı, 
 • Geyik Mağarası,
 • Salah Cami,
 • Memekli Mağarası ve
 • Şovak Köprüsüdür.

Tut Satılık Konut Arayanlara İlçenin Nüfus Bilgileri

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçende 10.161 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu nüfusun % 51,72’ini erkekler ve %48,28’ini kadınlar oluşturur. Bu oranlara baktığımızda ilçede nüfusun cinsiyete göre eşit dağılım gösterdiğini söyleyebiliriz. İlçenin nüfus yoğunluğu 35,04’dür. Bu da ilçede kilometrekare başına düşen kişi sayısının yaklaşık olarak 35,04 kişiye denk geldiği anlamına gelir. İlçedeki toplam konut sayısı 1.565’dir. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı da ortalama 2,83’dür. İlçe Adıyaman’ın Samsat ilçesinde sonra en düşük nüfus sahip olan ilçesidir. Fakat ilçenin nüfusu her geçen yıl daha da artmaktadır. Tut ilçesini yıllık nüfus artış oranı ise % 2,21’dir. Siz de nüfusu her geçen gün daha da artan bu bölgede ev sahibi olmak istiyorsanız Tut satılık daire fiyatları için sitemizdeki ilanları inceleyebilirsiniz.

Tut Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçedeki Mahalleler

Tut ilçesinin toplamda 7 mahallesi ve 24 köyü vardır. İlçenin köyleri; Havutlu Köyü, Öğütlü Köyü, Ünlüce Köyü, Akçatepe Köyü, Yeşilyurt Köyü, Boyundere Köyü, Meryemuşağı Köyü, Yaylımlı Köyü, Çiftlik Köyü, Köseli Köyü, Yalankoz Köyü, Elçiler Köyü, Tepecik Köyü ve Kaşlıca Köyüdür. Bu köylerden birinde ev sahibi olmak için ilgili ilanlara sitemizden bakabilirsiniz. İlçenin mahalleri arasında en çok tercih edilen Tut Cumhuriyet Mahallesi satılık daire ilanlarına da listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz. İlçenin ev bakabileceğiniz mahalleleri ise; 

 • Salah Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Ayniye Mahallesi,
 • Fethiye Mahallesi,
 • Bulanık Mahallesi,
 • Çamlıca Mahallesi ve
 • Reşadiye Mahallesidir.

Tut Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin Ekonomisi 

Tut Satılık Konut arayanlar için araştırmalarımıza göre ilçenin ekonomisi genellikle tarım, hayvancılık ve ticarete dayanmaktadır. İlçe engebeli bir arazi yapısına sahip olduğu için tarım alanları çok yoktur. Bu sebeple yerli halk dışarıya göç vermektedir. Tarıma uygun olmayan yerlerde yerli halk hayvancılıkla uğraşmaktadır. İlçede halıcılık da ekonominin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. El dokumacılığıyla yapılan halı ve kilimler koyunların yünlerinden elde edilen iplerden yapılır. Bu ipler boyanarak tezgahlarda ilmek ilmek işlenir. Bu halılar sadece yurt içine değil yurt dışına da satılmaktadır. Siz de bu ev arayışınızda bu bölgeyi tercih edecekseniz emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Adıyaman Tut ilanlarına listeleme sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Tut Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.