/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Başmakçıcancel

Afyonkarahisar Başmakçı Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Başmakçı Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Başmakçı satılık konut bakarken aynı zamanda ilçe hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz. EmlakJet ailesi olarak ilçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz bu yazıda ilin ekonomisinden emlak piyasasına, coğrafi konumundan mahalle ve köy bilgilerine kadar birçok konudan bahsettik. 

Başmakçı Afyonkarahisar’ın 18 ilçesinden bir tanesidir. Yüzölçümü 446 kilometrekare olan ilçenin deniz seviyesinden yüksekliği ise yaklaşık olarak 850 metredir. İlçenin şehrin merkezine olan uzaklığı yaklaşık 129 kilometredir. İlin en güneyinde bulunur. Batısında Dazkırı ilçesi kuzeyinde Dinar ve Evciler ilçeleri, doğusunda Isparta ve güneyinde Burdur illeri yer alır. Bölge 1959 yılında ilçe olan Dazkırı’ya bağlı durumda iken 1987 senesinde ilçe konumuna getirilmiştir. İlçenin geçim kaynaklarının başında hayvancılık gelmektedir. Hayvancılıkta büyükbaş hayvancılık ile kümes hayvancılığı ön plandadır. Süt ve yumurta üretiminde adından söz ettiren ilçede aynı zamanda gül yağı üreticiliği de dikkat çeker. Gül’den elde edilen bu yağ yurt dışına da ihraç edilerek ilçe ekonomisini katkı sağlamaktadır. 

Başmakçı Satılık Konut Arayanlara İlçenin Nüfus Verileri

Başmakçı ilçesinin nüfusu 01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre 10.031 kişiden oluşur. Bu nüfusun %49,87’sini erkekler ve %50,13’ünü kadınlar oluşturur. Bu oranları incelediğimizde ilçenin nüfusunun cinsiyete göre eşit bir dağılım gösterdiğini söyleyebiliriz. 2018 verilerine göre Başmakçı 10.013 kişilik nüfusa sahiptir. Bu iki nüfus verilerini karşılaştırdığımızda ilçenin bir sene boyunca nüfusunun çok fazla artış gösteremediğini söyleyebiliriz. İlçenin yıllık nüfus artış oranı da %0,18’dir. Nüfus yoğunluğu yani kilometrekare başına düşen kişi sayısı 28’dir. Siz de bu bölgeden ev almak istiyorsanız Afyon Başmakçı satılık daire ilanlarına ulaşmak için sitemizden yararlanabilirsiniz. 

Başmakçı Satılık Konut Bakanlara İlçedeki Mahalleler

Toplamda 1 belediyesi, 8 mahallesi ve 24 köyü bulunan ilçenin köyleri Akpınar Köyü, Çığrı Köyü, Yukarıbeltarla Köyü, Ovacık Köyü, Akkeçili Köyü, Hırka Köyü, Akkoyunlu Köyü, Yassıören Köyü, Beltarla Köyü, Küllüce Köyü, Yaka Köyü, Çevlik Köyü, Sarıköy Köyü ve Ekinlik Köyüdür. Siz de bu köylerden birinde ev almak için ilgili ilanlara sitemizden bakabilirsiniz. İlçenin hangi mahallesinden ev alacağınıza karar veremediyseniz ilçedeki tüm mahalleleri kapsayan Başmakçı satılık daire ilanları için listeleme sayfalarımıza göz atabilirsiniz. İlçenin ev bakabileceğiniz mahalleleri ise;

  • Mimar Sinan Mahallesi,
  • Aşağı Hilal Mahallesi,
  • Çağlayan Mahallesi,
  • Fatih Mahallesi,
  • Yukarı Hilal Mahallesi,
  • Gülistan Mahallesi,
  • Barbaros Mahallesi ve
  • Yeni Mahallesidir. 

Başmakçı Satılık Konut Fiyatları

Satılık ev fiyatları evin sahip olduğu niteliklere göre değişiklik gösterir. Fiyat kriterlerini genellikle evin metrekaresi, konumu, oda sayısı gibi özellikler etkiler. Yine de ev bakarken ilçenin genel fiyat ortalamasına dikkat edilmelidir. Bu sebeple Başmakçının emlak piyasasını sizler için araştırdık. İlçedeki toplam konut sayısı 2.799’dur. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı da ortalama 2,3’dür. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçede evler 117 metrekareden oluşur. Başmakçı satılık konut fiyatları 112.905 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 965 Türk Lirasına denk gelir. 

Bu verilerin ortalama veriler olduğunu ve evden eve satış fiyatlarının değişebileceğini unutmamalısınız. Eğer bütçenizi hazırladıysanız aradığınız ev EmlakJet’te sizleri bekliyor. Hayalinizdeki eve bir an önce sahip olmak için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Afyonkarahisar Başmakçı ilanlarına listeleme sayfalarımız aracılığıyla kolayca göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Başmakçı Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.