/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bayatcancel

Afyonkarahisar Bayat Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Bayat Satılık Konut Tercihinde Bulunacaklara Bölge Rehberi

Satılık ev ararken vakit kaybetmenize artık gerek yok. EmlakJet sayesinde istediğiniz ilanlara dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Afyonkarahisar Bayat satılık konut arayışınızda ilgili ilanlar sitemizde sizleri bekliyor. İlanları incelerken de ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. İlçe, il merkezine yaklaşık olarak 45 kilometre uzaklıkta bulunur. Emirdağ’a ise 20 kilometre uzaklıktadır. Bölge önceden Emirdağ ilçesine bağlı durumda iken 1987 yılında ilçe konuma getirilmiştir.

 

Kuzeyden Eskişehir ili,  batıdan İscehisar, doğudan Emirdağ, güneyden Çobanlar ve Bolvadin ilçeleri ile çevrelenmiştir. Yüzölçümü 575 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yüksekliği 1065 metre civarlarındadır. 01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ilçenin nüfusu 7.813 kişiden oluşur. Bu nüfus bir önceki yıla kıyasla %0,92 oranında artış göstermiştir. İlçeye karasal iklim tipi hüküm sürer. Yazlar kurak ve yağışsız geçerken kışlar ise oldukça serin ve yağışlıdır. Geçeği Dağı, Çanacık Yaylası, Asarcık Çayı, Eyerli Dağı, Elicek Ovası, Bayat Çayı ve Ağın Dağı bölgede yer alan doğal güzellikler arasındadır. 

 

Bayat Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin Ekonomisi 

Halkın geçim kaynakları tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin başında arpa ve buğday gelmektedir. Hayvancılıkta ise büyükbaş ile küçükbaş hayvancılıkla beraber süt alım ve satımı yaygındır. Ayrıca ilçe halı ve kilim dokumacılığıyla da ünlüdür. Kilimleri diğer kilimlerden ayıran en önemli özellik kilime renk veren boyanın doğal kaynaklı olmasıdır. Bu boyalar yıkandığı zaman renk vermeyen, karışmayan ve solmayan renklere sahiptirler. Çok kolay yıkanabildiği için de alıcının tercih nedenlerindendir. Bu kilimler özellikle yurt dışına ihraç edilerek ilçe ekonomisine katkı sağlamaktadırlar. Bu kilimler Amerika’dan Avrupa’ya hatta Japonya’ya kadar satılmaktadır. Yine de ilçe iş imkanlarının az olması nedeniyle diğer bölgelere göç vermektedir. Bu bölgeden ev aramak için Afyonkarahisar Bayat satılık daire ilanlarına Emlakjet’ten ulaşabilirsiniz. 

 

Bayat Satılık Konut Bakanların Tercih Edebileceği Mahalle ve Köyler 

Toplamda 4 mahallesi ve 12 köyü bulunan ilçenin ev bakabileceğiniz köyleri; Çukurkuyu Köyü, İmrallı Köyü, Muratkoru Köyü, Akpınar Köyü, Yukarıçaybelen Köyü, Derbent Köyü, Aşağıçaybelen Köyü, Kuzören Köyü, Sağırlı Köyü, İnpınar Köyü, Mallıca Köyü ve Eskigömü Köyüdür. Siz de bu köylerden birinde ev sahibi olmak için ilgili ilanlara sitemizden ulaşabilirsiniz. Bayat’ın mahallelerinden ev bakmak istiyorsanız da istediğiniz mahalleyi örneğin Afyon Bayat Cumhuriyet mahallesi satılık ev şeklinde listeleme sayfalarımızdan aratabilirsiniz. İlçedeki bütün mahaller ise; 

 

  • Yeni Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Büyük Mahallesi ve
  • Hürriyet Mahallesidir.

 

Bayat Satılık Konut Fiyatları

Satılık daire arayışında ev aranan bölgenin emlak piyasasıyla ilgili doğru bir araştırma yapmak oldukça önemlidir. Bunun için bir uzmana danışmanız gerekebilir. Eğer buna zamanınız yoksa sizler için ilçe genelinin satılık ev fiyatlarını araştırdık ve bu başlık altında paylaştık. Bayat’taki toplam konut sayısı 3.233’dür ve bu evlerde yaşayan kişi sayısı 2,5’dir. Bölgedeki iş yeri sayısı ise 316’dır. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin ortalama alanları 117 metrekareden oluşur. Bayat satılık konut fiyatları 146.952 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satış fiyatı ise 1.256 Türk Lirasına denk gelir. Buradaki fiyatlar ışığında sizin de ev arayışınız hala devam ediyorsa bütçenize uygun olan evler EmlakJet aracılığıyla sizleri bekliyor. Hem kriterlerinize en uygun olan evi bulmak için hem de Afyon Bayat satılık ev ilanlarına dilediğiniz anda ulaşmak için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli.  

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Bayat Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.