/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bolvadincancel

Afyonkarahisar Bolvadin Satılık Ev İlanları

araması için 3 ilan bulundu

Bolvadin Satılık Konut Tercih Edeceklere Yol Gösterecek Bilgiler

Bolvadin satılık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler için, ilçenin coğrafi özelliklerinden, ekonomisine, mahallelerinden, emlak piyasasına kadar birçok konuya değindiğimiz bu yazıyı hazırladık. Yazıyı okuduktan sonra, ilçeyi daha yakından tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Bolvadin, İç Ege’de yer alan Afyonkarahisar’ın bir ilçesidir.  Semt,  115 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve Afyonkarahisar nüfusunun %5.98’ine ev sahipkiği yapar. Denizden yüksekliği ise 995 metredir. Bölgenin güneyinde Sultandağları, kuzeydoğusunda ise Emirdağları bulunmaktadır. Afyonkarahisar’ın yüzölçümünün %12.85’ini oluşturan Bolvadin alüvyonlu bir ova üzerinde bulunmaktadır. İç Anadolu Bölgesi ile Ege Bölgesi arasında yer alan Bolvadin’de karasal iklim hakimdir. Bu sebeple, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır. 

Bolvadin Satılık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Bolvadin satılık daire tercih edeceklerin, mutlaka bilgi sahibi olmaları gereken konulardan biri de ilçenin ekonomik yapısıdır. Bolvadin’de yerel halkın çok büyük bir bölümü tarım ve hayvancılık ile ilgilenmektedir. Özellikle fasulye, mısır, yeşil mercimek, şekerpancarı, haşhaş, ayçiçeği, nohut üretilmektedir. Bolvadin’de meyve yetiştiriciliği de bir hayli fazladır. Elma, armut, kayısı, vişne ve kiraz gibi meyveler üretilerek,  iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzeren kent merkezine gönderilmektedir. Tüm bunların dışında, ilçede büyük baş hayvancılık da bir hayli yaygındır. Bolvadin’de üretilen kaymak dünyaca ünlüdür ve manda sütünden yapılır.  İlçede küçük sanayi tesisleri, imalathaneler ve atölyeler bulunmaktadır. Bu tesislerde, genellikle tarımsal ürünler işlenmektedir. Kısacası tarımla ilgilenen bir kişinin Bolvadin satılık ev tercihinde bulunması oldukça isabetli olacaktır. 

Bolvadin Satılık Konut Düşünenlere Mahalle Bilgisi 

Bolvadin’de yaşamını sürdürenlerin sayısı, Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporuna göre 43.398’dir. Burada ikamet edenlerin %50.61’i erkek, geriye kalan %59.39’u kadındır. İlçedeki popülasyonun artış hızı giderek düşmektedir ve bugün %-1.01 civarındadır. Afyonkarahisar’ın en kalabalık dördüncü ilçesi olan Bolvadin, dört belde, on iki köy ve kırk dokuz mahalleden oluşmaktadır. Eğer Bolvadin sahibinden satılık müstakil evler arayışı içerisinde iseniz, köy yerleşimlerinde şansınızın daha yüksek olduğunu bilmelisiniz. Afyonkarahisar Bolvadin satılık daire tercih edecekler aşağıdaki on yerleşim merkezinden birinde araştırmalarını yoğunlaştırmak isteyebilirler:

 • Konak Mahallesi
 • Selçuklu Mahallesi 
 • Yakup Şevki Paşa Mahallesi
 • Kırkgöz Mahallesi
 • Bademli Mahallesi
 • Ethem Kelekçi Mahallesi
 • Bağlarüstü Mahallesi
 • Şıhlar Mahallesi
 • Yenice Mahallesi
 • Gölbaşı Mahallesi

Bolvadin Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, ilçede 21.137 adet konut, 3.548 tane de iş yeri bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise,  2.49’dur. Bolvadin’da satılık daireler ortalama 119 metrekarelik kullanım alanına sahiptir ve metrekare başına düşen birim fiyat 1.015 Türk Lirası’dır. Bir başka deyişle, satın almayı düşündüğünüz evin her bir metrekaresi için az önce zikredilen ev bedelini ödemeniz gerekecektir. Buradan hareketle Bolvadin satılık ev düşünen bir kişi yaklaşık 120.785 Türk Lirası ödemeyi gözden çıkarmalıdır. Ancak bu ortalama rakam, konutun yer aldığı lokasyondan ve konut tipinden etkilenmektedir. İlçeden satın alacağınız bir evin ortalama geri dönüşü ise 19 yılda tamamlanacaktır. 

Eğer Bolvadin satılık konut arayışınızı bir adım ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile görüşebilirsiniz veya Bolvadin icradan satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Bolvadin Satılık Ev
Afyonkarahisar Bolvadin Satılık Konut fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Bolvadin Satılık Konut seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İzmir Menderes Mithatpaşa Mahallesi Satılık Arsa
 • İstanbul Maltepe Devren Restaurant
 • Mersin Toroslar Osmaniye Mahallesi Satılık Arsa
 • Balıkesir Gömeç Satılık Yazlık
 • Burdur Burdur Merkez Burç Mahallesi Satılık Konut
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.