/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dazkırıcancel

Afyonkarahisar Dazkırı Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Dazkırı Satılık Konut Bakanlara İlçe Hakkında Merak Edilenler

Dazkırı satılık konut ilanları sitemizde sizleri bekliyor. EmlakJet sayesinde istediğiniz ilana dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz. Ayrıca ilanlara bakarken de bölge hakkında bilgi sahibi olmak için bu yazıyı okumalısınız. İlçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz bu yazıda bölgenin emlak piyasasından mahalle ve köylerine varana kadar birçok konuya değindik. 

 

Dazkırı, Afyonkarahisar’ın ilçelerinden biridir. İlin en güneybatısında yer alır. Bölge kuzeyden Evciler, doğudan Başmakçı ilçeleri batıdan ve güneyden Denizli ili ile çevrelenmiştir. İlçe 570 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 890 metre civarlarındır. Kapladığı arazinin büyük çoğunluğu ovalardan oluşur. Ormanlık alanları da fazladır. Beşparmak Dağları, Acıgöl ilçedeki önemli doğal güzelliklerdendir. Dazkırı’nın il merkezine olan uzaklığı yaklaşık 140 kilometredir. Bu yolculuk arabayla ortalama 1 saat 50 dakika sürer. İlçe Denizli iline ise 80 kilometre uzaklıkta yer alır. İlçe Afyon’a bağlı olmasına rağmen Ege bölgesinde yer almaz. İlin güneyinde bulunmasından dolayı Akdeniz Bölgesine daha yakındır. Göller Yöresi olarak adlandırılan bölgede yer alan ilçenin kış ayları soğuk ve yaz ayları sıcak geçer. 

 

Dazkırı Satılık Konut Arayanlara Nüfus Bilgileri

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 11.173 kişiden oluşur. Bu nüfusun %50,22’si erkeklerden, %49,78’si kadınlardan oluşur. İlçe nüfusu cinsiyete göre eşit bir dağılıma sahiptir. İlçenin 2017 yılı nüfusu ise 10.966 idi. Bu sayıları kıyasladığımıza bölgenin nüfusunun bir yıl içerisinde küçük bir artış gösterdiğini söyleyebiliriz. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %1,85’dir. Nüfus yoğunluğu da 27’dir. Yani kilometrekare başına düşen kişi sayısı 27 kişiye denk gelir. Siz de bu küçük, sessiz ve sakin olan ilçede yaşamak istiyorsanız bölgeden ev aramak için Afyonkarahisar Dazkırı satılık daire ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz.  

 

Dazkırı Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Mahalleleri

İlçenin 1 belediye, 6 mahalle ve 16 köyü vardır. Bu köyler Darıcılar Köyü, Bozan Köyü, Sarıkavak Köyü, Akarca Köyü, Hasandede Köyü, Karaağaçkuyusu Köyü, Yukarıyenice Köyü, Arıköy Köyü, Hisaralan Köyü, Aşağıyenice Köyü, Yaylaköy Köyü, Çiftlikköy Köyü, Kızılören Köyü, İdrisköy Köyü ve Örtülü Köyüdür. İlçenin istediğiniz köyünden ev sahibi olmak için bölgedeki bütün mahalle ve köyleri kapsayan ilanlara Afyon Dazkırı satılık ev şeklinde aratarak listeleme sayfalarımızdan kolayca göz atabilirsiniz. İlçenin ev bakabileceğiniz bütün mahalleleri ise;

 

  • Çamlık Mahallesi,
  • Yeşilyurt Mahallesi,
  • Barbaros Mahallesi,
  • Kurtuluş Mahallesi,
  • Yeniyol Mahallesi ve 
  • Esentepe Mahallesidir.

 

Dazkırı Satılık Konut Piyasası 

Satılık dairelerin fiyatları evin sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterir. Bu başlık altında paylaştığımız veriler ise ilçe genelinin ortalama verileridir. İlçedeki toplam konut sayısı 2.838’dir. Bu konutlarda yaşayan ortalama kişi sayısı da 2,84’dür. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçede evlerin ortalama alanları 150 metrekareden oluşur. Dazkırı satılık konut fiyatları 170.550 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satış bedeli ise 1.137 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüşleri 22 yıldır. Bu da bir evin satış fiyatını kira vasıtasıyla çıkarma süresinin 22 yıl sürdüğü anlamına gelir. Siz de ilçeden ev sahibi olmak istiyorsanız EmlakJet üzerindeki ilanlar sizler için bir araya getirildi. Bütçenizi hazırladıysanız size en uygun olan evi bulmak için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Afyon Dazkırı ilanlarına EmlakJet üzerinden göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.