Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Afyonkarahisar Dazkırı Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Dazkırıcancel
Afyonkarahisarcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Dazkırı Satılık Konut Bakanlara İlçe Hakkında Merak Edilenler

Dazkırı satılık konut ilanları sitemizde sizleri bekliyor. EmlakJet sayesinde istediğiniz ilana dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz. Ayrıca ilanlara bakarken de bölge hakkında bilgi sahibi olmak için bu yazıyı okumalısınız. İlçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz bu yazıda bölgenin emlak piyasasından mahalle ve köylerine varana kadar birçok konuya değindik. 

 

Dazkırı, Afyonkarahisar’ın ilçelerinden biridir. İlin en güneybatısında yer alır. Bölge kuzeyden Evciler, doğudan Başmakçı ilçeleri batıdan ve güneyden Denizli ili ile çevrelenmiştir. İlçe 570 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 890 metre civarlarındır. Kapladığı arazinin büyük çoğunluğu ovalardan oluşur. Ormanlık alanları da fazladır. Beşparmak Dağları, Acıgöl ilçedeki önemli doğal güzelliklerdendir. Dazkırı’nın il merkezine olan uzaklığı yaklaşık 140 kilometredir. Bu yolculuk arabayla ortalama 1 saat 50 dakika sürer. İlçe Denizli iline ise 80 kilometre uzaklıkta yer alır. İlçe Afyon’a bağlı olmasına rağmen Ege bölgesinde yer almaz. İlin güneyinde bulunmasından dolayı Akdeniz Bölgesine daha yakındır. Göller Yöresi olarak adlandırılan bölgede yer alan ilçenin kış ayları soğuk ve yaz ayları sıcak geçer. 

 

Dazkırı Satılık Konut Arayanlara Nüfus Bilgileri

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 11.173 kişiden oluşur. Bu nüfusun %50,22’si erkeklerden, %49,78’si kadınlardan oluşur. İlçe nüfusu cinsiyete göre eşit bir dağılıma sahiptir. İlçenin 2017 yılı nüfusu ise 10.966 idi. Bu sayıları kıyasladığımıza bölgenin nüfusunun bir yıl içerisinde küçük bir artış gösterdiğini söyleyebiliriz. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %1,85’dir. Nüfus yoğunluğu da 27’dir. Yani kilometrekare başına düşen kişi sayısı 27 kişiye denk gelir. Siz de bu küçük, sessiz ve sakin olan ilçede yaşamak istiyorsanız bölgeden ev aramak için Afyonkarahisar Dazkırı satılık daire ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz.  

 

Dazkırı Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Mahalleleri

İlçenin 1 belediye, 6 mahalle ve 16 köyü vardır. Bu köyler Darıcılar Köyü, Bozan Köyü, Sarıkavak Köyü, Akarca Köyü, Hasandede Köyü, Karaağaçkuyusu Köyü, Yukarıyenice Köyü, Arıköy Köyü, Hisaralan Köyü, Aşağıyenice Köyü, Yaylaköy Köyü, Çiftlikköy Köyü, Kızılören Köyü, İdrisköy Köyü ve Örtülü Köyüdür. İlçenin istediğiniz köyünden ev sahibi olmak için bölgedeki bütün mahalle ve köyleri kapsayan ilanlara Afyon Dazkırı satılık ev şeklinde aratarak listeleme sayfalarımızdan kolayca göz atabilirsiniz. İlçenin ev bakabileceğiniz bütün mahalleleri ise;

 

  • Çamlık Mahallesi,
  • Yeşilyurt Mahallesi,
  • Barbaros Mahallesi,
  • Kurtuluş Mahallesi,
  • Yeniyol Mahallesi ve 
  • Esentepe Mahallesidir.

 

Dazkırı Satılık Konut Piyasası 

Satılık dairelerin fiyatları evin sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterir. Bu başlık altında paylaştığımız veriler ise ilçe genelinin ortalama verileridir. İlçedeki toplam konut sayısı 2.838’dir. Bu konutlarda yaşayan ortalama kişi sayısı da 2,84’dür. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçede evlerin ortalama alanları 150 metrekareden oluşur. Dazkırı satılık konut fiyatları 170.550 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satış bedeli ise 1.137 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüşleri 22 yıldır. Bu da bir evin satış fiyatını kira vasıtasıyla çıkarma süresinin 22 yıl sürdüğü anlamına gelir. Siz de ilçeden ev sahibi olmak istiyorsanız EmlakJet üzerindeki ilanlar sizler için bir araya getirildi. Bütçenizi hazırladıysanız size en uygun olan evi bulmak için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Afyon Dazkırı ilanlarına EmlakJet üzerinden göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.