/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Afyonkarahisar Emirdağ Satılık Ev İlanları

araması için 4 ilan bulundu
search
Emirdağcancel
Afyonkarahisarcancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ

Emirdağ Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçe Hakkında Bilgiler

Aradığınız satılık konut ilanları EmlakJette. Emirdağ satılık konut ilanlarına bakarken aynı zamanda ilçe hakkında merak ettiklerinize bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Emirdağ, Afyonkarahisar’ın ilçelerinden bir tanesidir. Tarihi oldukça eskilere dayanan ilçeye zamanında Hititler, Persler, Lidyalılar, Romalılar ve Bizanslılar gibi uygarlıklar hüküm sürmüştür. Daha sonraları Türk hakimiyetine giren bölge 1921 senesinde Yunan işgaline uğramıştır. İşgalden bir sene sonra Eylül 1922 tarihinde Kurtuluş Savaşında Yunan işgalinden kurtulmuştur. Cumhuriyet döneminden önce bölgenin adı Sultan Abdülaziz’e hitaben konulan Aziziye idi. 1932 yılında ise bölgedeki dağlardan ilham alınarak ilçenin ismi Emirdağ olarak adlandırılmıştır. 01 Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 37.817 kişiden oluşur bu nüfusu %50,41’ini erkekler ve %49,59’unu kadınlar oluşturur.

 

Evciler satılık konut arayışında olanlar ilçenin coğrafi konumu ve ulaşımı hakkında bilgi sahibi olmalılar. İlçenin Afyonkarahisar merkezine olan uzaklığı 69 kilometredir. İlçe aynı zamanda Eskişehir iline 110, Konya’ya 225, Ankara’ya 186 ve İzmir’e 396 kilometre uzaklıktadır. Şehrin kuzeydoğusunda yer alan ilçe İç Anadolu bölgesinde bulunur. Bölgenin güneyinde Bolvadin, batısında Bayat kuzeyinde Eskişehir ili ve doğusunda Konya ili yer alır. İlçe 2.213 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği ortalama 970 kilometredir. Amorium Antik Kenti ilçede yer alan önemli tarihi güzellikler arasındadır. Dandindere tabiatı koruma alanı, Seki Yaylası, Tekne Çukuru Yaylası, Gedik Yaylası, Kurt Tepesi ve Gölcük Yaylası da ilçedeki doğal güzelliklerdendir. 

 

Emirdağ Satılık Konut Bakanlara İlçenin Mahalle ve Köyleri

İlçede 3 belediye 21 mahalle ve 69 köy vardır. İlçenin ev arayabileceğiniz başlıca köyleri Avdan Köyü, Türkmenakören Köyü, Yüreğil Köyü, Hisar Köyü, Gelincik Köyü, Gözeli Köyü, Bağlıca Köyü, Ablak Köyü, Yarımca Köyü, Özkan Köyü, Karakuyu Köyü, Yenikapı Köyü, Çiftlik Köyü, Aşağıaliçomak Köyü, Demircili Köyü, Başkonak Köyü, Yavuz Köyü, Dağınık Köyü, Topdere Köyü, Tabaklar Köyü. İncik Köyü, Türkmen Köyü, Salihler Köyü, Kılıçlar Köyü, Tepeköy Köyü, Kırkpınar Köyü, Veysel Köyü, Elhan Köyü Karaağaç Köyü, Camili Köyü, Karacalar Köyü, Çatallı Köyü, Kuruca Köyü, Sığracık Köyü, Aydınyaka Köyü ve Güneysaray Köyüdür. Siz de bu köylerden birinde ev sahibi olmak için Emirdağ satılık müstakil evler için sitemize göz atmanız yeterli. İlçeden ev bakabileceğiniz mahalleler ise;

 

 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Alasakallı Mahallesi,
 • Çilli Mahallesi,
 • Yeni Kacerli Mahallesi,
 • Hisarköy Mahallesi,
 • Domurlu Mahallesi,
 • Eski Kacerli Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Gökçeyaka Mahallesi,
 • Karşıyaka Mahallesi,
 • İncik Mahallesi,
 • Bağlarbaşı Mahallesi,
 • İncili Mahallesi,
 • Karakuyu Mahallesi,
 • Toki Mahallesi,
 • Menderes Mahallesi,
 • İnkilap Mahallesi,
 • Sofulu Mahallesi,
 • Yenidoğan Mahallesi,
 • Dörtyol Mahallesi ve 
 • Yeni Mahallesidir. 

 

Emirdağ Satılık Konut Fiyatları 

Emirdağ ilçesinin satılık daire piyasasını sizler için araştırdık ve bölge genelindeki ortalama satılık konut fiyatlarını bu başlıkta bir araya getirdik. İlçede 17.026 konut ve 2.383 iş yer bulunur. Konutlarda yaşayan kişi sayısı ortalama 2,36’dır. 2019 Emlakjet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin büyüklükleri yaklaşık olarak 155 metrekareden oluşur. Emirdağ satılık konut fiyatları 245.365 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satın alma bedeli 1.583 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüşleri 40 yıldır. Yani bir ev kendi satış fiyatını kira yoluyla ortalama 40 yılda çıkarır. Siz de bütçenizi ayarladıysanız hayalinizdeki eve bir an önce ulaşmak için sitemizdeki ilanlara bakabilirsiniz. Ayrıca evlerde aradığınız özellikleri Emirdağ da satılık daire sıfır gibi seçenekler ile listeleme sayfalarımızdan bulabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Emirdağ Satılık Ev
Ablak KöyüAdayazı Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Adayazı Köyü (Yenidoğan Mahallesi)Adayazı Köyü (Yeni Mahallesi)Ağılcık KöyüAlibeyce KöyüAşağıaliçomak KöyüAşağıkurudere KöyüAşağıkurudere Köyü (Dere Mahallesi)Aşağıpiribeyli Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Aşağıpiribeyli Köyü (Karşıyaka Mahallesi)Aşağıpiribeyli Köyü (Yeni Mahallesi)Avdan KöyüAydınyaka KöyüBademli Köyü (Adalet Mahallesi)Bademli Köyü (Yıldız Mahallesi)Bademli Köyü (Zafer Mahallesi)Bağlıca KöyüBalcam KöyüBaşkonak Köyü (Arzılı Mahallesi)Başkonak Köyü (Aynılı Mahallesi)Başkonak Köyü (Başali Mahallesi)Başkonak Köyü (Civikli Mahallesi)Başkonak Köyü (Hacı Hüseyinli Mahallesi)Başkonak Köyü (Hacı İsalı Mahallesi)Başkonak Köyü (Hacı Mustafalı Mahallesi)Başkonak Köyü (Topçular Mahallesi)Beyköy KöyüBeyören KöyüBurunarkaç KöyüBüyüktuğluk KöyüCamili KöyüCumhuriyet MahallesiÇatallı KöyüÇaykışla KöyüÇiftlikköy KöyüÇilli MahallesiDağılgan KöyüDağınık KöyüDavulga Bld. (Alasakallı Mahallesi)Davulga Bld. (Domurlu Mahallesi)Davulga Bld. (Hisarköy Mahallesi)Davulga Bld. (İncik Mahallesi)Davulga Bld. (Karakuyu Mahallesi)Davulga Bld. (Sofulu Mahallesi)Daydalı KöyüDemircili KöyüDereköy KöyüEkizce KöyüElhan KöyüEmirinköyü KöyüEskiakören KöyüEski Kacerli MahallesiEşrefli KöyüGedikevi KöyüGelincik KöyüGömü Bld. (Bağlarbaşı Mahallesi)Gömü Bld. (Dörtyol Mahallesi)Gömü Bld. (Fatih Mahallesi)Gömü Bld. (Gökçeyaka Mahallesi)Gömü Bld. (Toki Mahallesi)Gözeli KöyüGüney KöyüGüneysaray KöyüGüveççi KöyüHamzahacılı Köyüİncili Mahallesiİnkilap MahallesiKaraağaç KöyüKaracalar KöyüKarayatak KöyüKarşıyaka MahallesiKılıçlar KöyüKılıçlı Kavlaklı Köyü (Kavlaklı Mahallesi)Kılıçlı Kavlaklı Köyü (Kılıçlı Mahallesi)Kılıçlı Kavlaklı Köyü (Koyunlu Mahallesi)Kırkpınar KöyüKuruca KöyüKuruca Köyü (Kuruca OSB Mahallesi)Leylekli KöyüMenderes MahallesiÖrenköy KöyüÖzkan KöyüSalihler KöyüSığracık KöyüSoğukkuyu KöyüSuvermez KöyüTabaklar KöyüTepeköy KöyüTezköy Köyü (Fakılı Mahallesi)Tezköy Köyü (Güzle Mahallesi)Tezköy Köyü (İnceli Mahallesi)Tezköy Köyü (Merkez Mahallesi)Tezköy Köyü (Rahimli Mahallesi)Toklucak KöyüTopdere KöyüTürkmenakören KöyüTürkmenköy KöyüÜmraniye KöyüVeysel KöyüYarıkkaya KöyüYarımca KöyüYavuz KöyüYenidoğan MahallesiYeni Kacerli MahallesiYenikapı KöyüYeniköy KöyüYeni MahallesiYukarıkurudere Köyü (Mahrumlu Mahallesi)Yukarıkurudere Köyü (Mazı Mahallesi)Yukarıkurudere Köyü (Palıtlı Mahallesi)Yusufağa KöyüYüreğil KöyüYüreğil Köyü (Döneli Mahallesi)Yüreğil Köyü (Köseli Mahallesi)
Afyonkarahisar Emirdağ Satılık Konut fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Emirdağ Satılık Konut seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Sivas Satılık Arsa
 • Ankara Çubuk Gümüşyayla Mahallesi Satılık Tarla
 • İstanbul Beykoz Anadolufeneri Mahallesi Satılık Müstakil Ev
 • Kastamonu Çatalzeytin Satılık Müstakil Ev
 • Ankara Yenimahalle Kuzey Yıldızı Mahallesi Kiralık Daire
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.