Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Evcilercancel
Afyonkarahisarcancel

Afyonkarahisar Evciler Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Evciler Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçe Rehberi

Evciler satılık konut arayışında EmlakJet sizin yanınızda. Evciler Satılık Konut ilanları için sitemize göz atarken bölge hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulmak için de bu yazıyı okuyabilirsiniz. Evciler, Afyonkarahisar’ın ilçelerinden biridir. 1991 senesinde ilçe konumuna getirilmiştir. Bölge tarihi oldukça eskidir. Kuruluşu Lidyalılara kadar dayanır. Düz bir arazi üzerine kurulmuş olan ilçenin yüzölçümü 200 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yüksekliği 907 metre civarlarındadır. Bölge İç Anadolu bölgesinin Ege Bölgesine açılan alanıdır. Bozdağ tepeleri, Maymun Dağı, Büyük Menderes ve Akdağ ilçedeki doğal güzelliklerdendir. İlçenin kuzeyinde Denizli ili, doğusunda Dinar ve güneybatısında Dazkırı ilçeleri yer alır. 

 

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 7.574 kişiden oluşur. Bu nüfusun %49,89’unu erkekler ve %50,11’ini kadınlar oluşturur. İlçenin 2017 yılı nüfusu 7.346 idi. Evciler ilçesinin nüfusu bir yıl içerisinde ufak bir artış göstermiştir. Yıllık nüfus artış oranı % 3,01’dir. Nüfus yoğunluğu 30’dur. Yani kilometrekare başına düşen kişi sayısı 30 kişiye denk gelir. İlçedeki toplam konut sayısı 1.874’dür. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı ortalama 1,80 kişiye denk gelir. İlçedeki toplam iş yeri sayısı ise 181’dir.

 

Evciler Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin Ekonomisi

Bölge halkının geçim kaynakları tarım, hayvancılık ve dokumacılıktan oluşur. Hayvancılıkta hem küçükbaş hem de büyükbaş hayvancılık yaygın iken süt üretimi de önemlidir. Tarımda ise büyük ve küçük Höyük etrafında sulu tarım yapılır. Geriye kalan arazilerde ise kuru tarım yapılır. Yetiştirilen başlıca tarım ürünleri arpa, haşhaş, buğday, susam, pancar ve ayçiçeğidir. İlçede sebze ve meyve üretimi fazla gelişmemiştir bunun sebebi ise bölge topraklarının 50 santimetre derinliğinden itibaren bulunan kistin ağaçların gelişimine engel olması ve onların kurumasına sebep olmasıdır. Ayrıca ilçede az miktarda kümes hayvancılığı da yapılmaktadır. Bölgede hakim olan iklim türü karasal iklimidir. Yine de ile Acıgöl Işıklı Barajının bölgenin iklim tipini yumuşattığı söylenir. Bitki örtüsü çeşitliliğine pek rastlanamayan ilçe orman bakımından da zayıftır. Sizin de bu ilçeden ev bakmak için Afyonkarahisar Evciler satılık müstakil ev arayışınızda sitemize göz atmanız yeterli. 

 

Evciler Satılık Konut Tercih Edebileceğiniz Mahalle Ve Köyler 

Evciler ilçesindeki toplam konut sayısı 1.874’dür ve bu konutlarda yaşayan kişi sayısı ortalama 1,8’dir. Toplamda 6 mahalle ve 7 köyü bulunan ilçenin ev bakabileceğiniz köyleri Bostancı Köyü, Madenler Köyü, Baraklı Köyü, Gökçek Köyü, Akyarma Köyü, Körkuyu Köyü ve Altınova Köyüdür. Siz de bu köy ve mahallelerden ev sahibi olmak için Afyon Evciler satılık ev ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz. İlçenin ev bakabileceğiniz mahalleleri ise; 

 

  • Yavuz Selim Mahallesi,
  • Camikebir Mahallesi,
  • Kayalık Mahallesi,
  • Mehmet Akif Mahallesi,
  • Fatih Mahallesi ve 
  • Yunus Emre Mahallesidir. 

 

Evciler Satılık Konut Arayanlara İlçenin Ulaşım Bilgileri

Evciler satılık konut arayışınızda ilçedeki ulaşım imkanları büyük önem taşır. İlçeye ulaşım karayolu ve demiryolu ile mümkündür. Evciler il merkezine 137 kilometre uzaklıktadır. Bu mesafeyle şehir merkezine en uzak olan ilçedir. Yolculuk yaklaşık olarak 1 saat 45 dakika sürer. Bölgede yaşayanların bir kısmı Almanya, Fransa ve Belçika gibi ülkelerde çalışmaya giden kişilerden oluşur. Bu sebeple ilçede havalimanı ulaşımı önemlidir. İlçeye en yakın havalimanı Afyon, Kütahya ve Uşak illerine hizmet için açılmış olan Zafer Havalimanıdır. İlçeni bu havaalanına uzaklığı 178 kilometredir. Bu yolculuk arabayla 2 saat 5 dakika sürer. Sizin de ev arayışınız hala aktif ise ve bütçenizi oluşturduysanız Evciler satılık ev fiyatları için listeleme sayfalarımızda bulunan ilanları inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.