Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hocalarcancel
Afyonkarahisarcancel

Afyonkarahisar Hocalar Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Hocalar Satılık Konut Bakacaklara İlçe Hakkında Merak Edilenler

Hocalar satılık konut arayışınızda ilgili ilanlar Emlakjet sayfalarında sizleri bekliyor. Eğer ilanlara göz atmadan önce ya da sonra ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazı tam olarak sizler için. Bu yazıda bölgenin ulaşım bilgilerinden mahalle ve köylerine, tarihinden nüfus bilgilerine kadar birçok noktaya değindik. 

 

Hocalar ilçesi doğu ve güneydoğudan Sandıklı ilçesi, kuzeydoğudan Sinanpaşa ve batıdan Uşak ili ile çevrelenmiştir. Bölge ilin batısında yer alır. İlçenin yüzölçümü 524 kilometrekareden oluşur ve deniz seviyesinden yüksekliği 1111 metre civarlarındadır. Bölge 1990 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. Rivayete göre ilçenin adının bölgeye ilk yerleşen kardeşlerin babasının hoca (ulema) olmasından kaynaklandığı söylenir. Dışarıdan buraya gidenlere nereye gidiyorsun denildiğinde Hocagil’e diye yanıt alındığı ve buraya başkalarının da gelmesiyle ilçenin adının zamanla Hocalara dönüştüğü rivayet edilir. Tarihi oldukça eskilere dayanan ilçede bir zamanlar Frigyalılar, Lidyalılar, Persler, Romalılar ve Bizanslılar gibi birçok uygarlık hüküm sürmüştür. Anadolu’nun Türkleşmeye başlamasıyla beraber de ilçe Türk hakimiyetine girmiştir. 

 

Hocalar Satılık Konut Bakanlar İçin İlçenin Nüfus Bilgileri

01 Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 9.597 kişiden oluşur. Bu nüfusun %49,31’ini erkekler ve %50,69’unu kadınlar oluşturur. Bu oranlara göre ilçenin nüfusunun cinsiyete göre eşit dağılım gösterdiğini söyleyebiliriz. Bölgenin 2017 yılı nüfusu ise 9.785’dir. İlçenin nüfusu bir önceki yıla kıyasla azalmıştır. Yıllık nüfus artış oranı -%1,96’dır. Nüfus yoğunluğu 19’dur. Bu da kilometrekare başına düşen kişi sayısının 19 kişiye denk geldiği anlamına gelir. İlçedeki toplam konut sayısı 1.278’dir ve bu konutlarda yaşayan ortalama kişi sayısı da 1,93’tür. Siz de merkezden uzakta olan bu küçük ilçede yaşamak istiyorsanız Afyon Hocalar satılık ev ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz. 

 

Hocalar Satılık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleler

İlçenin toplamda 1 belediyesi, 3 mahalle ve 15 köyü bulunmaktadır. Köyleri; İhsaniye Köyü, Yeşilhisar Köyü, Devlethan Köyü, Kozluca Köyü, Güre Köyü, Yağcı Köyü, Akçadere Köyü, Davulga Köyü, Örtülü Köyü, Avgancık Köyü, Çalça Köyü, Uluköy Köyü, Çepni Köyü, Örencik Köyü ve Kocagöl Köyüdür. Siz de eğer ilçenin bu köylerinden birinde ev sahibi olmak istiyorsanız aradığınız köyü listeleme sayfalarımızdan aratabilirsiniz. İlçenin istediğiniz bölgesinden ev bakmak için örneğin Afyon Hocalar Hürriyet mahallesi satılık ev şeklinde listeleme sayfalarımızdan aratabilirsiniz. İlçenin ev bakabileceğiniz bütün mahalleleri ise;

 

  • Şafak Mahallesi,
  • Hürriyet Mahallesi ve 
  • Yeni Mahallesidir.

 

Hocalar Satılık Konut Alacaklara İlçenin Ulaşım Bilgileri

Hocalar satılık konut alacakların ilçenin ulaşımı hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir. Bu sebeple ilçenin genel ulaşım koşullarını sizler için araştırdık. İlçenin il merkezine olan uzaklığı 101 kilometredir. Bu yolculuk arabayla 1 saat 20 dakika sürer. Hocalar ilçesinin Uşak iline olan uzaklığı ise 63 kilometredir. Ulaşım arabayla 1 saat 20 dakika sürer. Havayoluyla ulaşımda ilçeye en yakın havaalanı olan Zafer Havaalanı kullanılır. Bu havalimanı Kütahya Uşak ve Afyonkarahisar’a hizmet vermek amacıyla açılmıştır. Havaalanı Kütahya’da yer alır. İlçeye olan uzaklığı karayoluyla yaklaşık 108 kilometredir. Bu yolculuk ortalama 1 saat 30 dakika sürer. Ev arayışınız hala devam ediyorsa bu ilçeden ev sahibi olmak için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Afyon Hocalar ilanlarına listeleme sayfalarımızdan hızlıca göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.