/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İhsaniyecancel

Afyonkarahisar İhsaniye Satılık Ev

araması için 29 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

İhsaniye Satılık Konut Alacaklara Bölge Rehberi 

İhsaniye satılık konut ilanlarına sitemizden göz atarken ilçe hakkında merak edilenlere de bu yazıdan ulaşabilirsiniz. İhsaniye, Afyonkarahisar’ın kuzeyinde bulunan bir ilçesidir. İlçenin güneyinde Afyonkarahisar Merkez, doğusunda İscehisar ilçeleri, batısında Kütahya ve kuzeyinde Eskişehir illeri yer alır. İlçe 1959 yılında kurulmuştur. Afyonkarahisar merkezine olan uzaklığı 35 kilometredir. 01 Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 28.603 kişiden oluşur. Bu nüfusun %50,19’unu erkekler ve %49,81’ini kadınlar oluşturur. İlçede iç kesimlerde bulunması ve etrafının dağlarla örülü olması sebebiyle karasal iklim tipi görülür. Kış ayları oldukça soğuk geçerken yazlar kısa ve sıcak geçer. Bölge halkının geçim kaynakları ise genellikle tarım hayvancılık ve besiciliğe dayanır. Ayrıca kaplıca turizmi de ekonomiye katkı sağlar. Gazlıgöl Kaplıcaları bu ilçede yer alır. 

 

İhsaniye Satılık Konut Bakanlara Gazlıgöl Hakkında Bilgiler

İhsaniye’nin beldelerinden biri olan Gazlıgöl aynı zamanda ilçenin termal turizminin merkezidir. Rivayete göre Kral Midas’ın kızının derisinde çıkan çıbanlara tedavi bulunamamıştır. Kız tedavi için gezerken bu bölgedeki kaplıcaların bulunduğu yerde uyuyakalmış ve uyandığında bütün hastalıkları geçmiştir. Kral Midas bu durumu öğrenince bölgeye kaplıca yaptırmıştır. Bölge kaplıcalarının o zamanlardan kurulduğu söylenmektedir. Kaplıcaların iyi geldiği söylenen hastalıklar genellikle cilt ile ilgili hastalıklar, romatizmal hastalıklar, safra kesesi, böbrek taşı, kas ağrıları, bağırsak rahatsızlıkları ve kireçlenme gibi hastalıklardır. Kaplıcadan su içme ve banyo yapmanın dışında bu suyun buharına maruz kalmak ve solumanın tedavi edici özelliklerinin olduğu söylenir. Buradan yatırım amaçla ev alanlar bölgedeki termal turizm için gelen ziyaretçilere evleri kiralayarak gelir elde etmektedirler. Gazlıgöl Terminaline ulaşım oldukça kolaydır. Bölgeye hem karayolu hem de demir yoluyla ulaşım mümkünüdür. Siz de bu bölgeden ev bakmak için Gazlıgöl villa fiyatları ve ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz. 

 

İhsaniye Satılık Konut Alacakların Tercih Edebileceği Mahalleler

İhsaniye’nin toplamda 5 belediyesi, 23 mahallesi ve 26 köyü vardır. İlçenin ev bakabileceğiniz köyleri; Cumalı Köyü, Muratlar Köyü, Ablak Köyü, Eynehankuzviran Köyü, Beyköy Köyü, Osmanköy Köyü, Kadımürsel Köyü, Aşağıtandır Köyü, Yenice Köyü, Oğulbeyli Köyü, Demirli Köyü, Susuzosmaniye Köyü, Yukarıtandır Köyü, Basırlar Köyü, Yiğitpınarı Köyü, İğdemir Köyü, Bayramaliler Köyü, Sarıcaova Köyü, Hacıbeyli Köyü, Üçlerkayası Köyü, Eskieymir Köyü, Orhanlı Köyü ve Kıyır Köyüdür. Siz de bu köylerden birinde ev sahibi olmak istiyorsanız ilgili ilanlara sitemizden göz atabilirsiniz. Afyonkarahisar İhsaniye merkezindeki satılık daireler için de ilanlara sitemizden bakabilirsiniz. İlçenin ev bakabileceğiniz mahalleleri ise;

 

 • Atatürk Mahallesi,
 • Bahçelievler Mahallesi,
 • Kunduzlu Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Şahinler Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Kervansaray Mahallesi,
 • Yenikent Mahallesi,
 • Pınar Mahallesi,
 • Akören Mahallesi,
 • Hürriyet Mahallesi,
 • Belce Mahallesi,
 • Türbe Mahallesi,
 • Esentepe Mahallesi,
 • Susuz Osmaniye Mahallesi,
 • Yunus Emre Mahallesi ve 
 • Zafer Mahallesidir.

 

İhsaniye Satılık Konut Fiyatları 

İhsaniye’deki konut sayısı 9.724’dür. Bu konutlarda yaşayan kişilerin ortalama sayısı da 3,69’dur. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin büyükleri ortalama 145 metrekaredir. İhsaniye satılık konut fiyatları 172.985 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satın alma bedeli 1.193 Türk Lirasıdır. Evlerin ortalama geri dönüş süresi 14 yıldır. Yani evler kendi fiyatları kira yoluyla 14 yılda geri öderler. Oda sayısına göre ev fiyatlarını incelediğimizde 1+1, 55 metrekare bir dairenin ortalama 56.375 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Ev arayışınız hala aktif ise bütçenize en uygun evler EmlakJette. İlçeden bir an önce ev sahibi olmak için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Afyon İhsaniye ilanlarına listeleme sayfalarımızdan bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

İhsaniye Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.