Emlakjet

Afyonkarahisar İscehisar Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
İscehisarcancel
Afyonkarahisarcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

İscehisar Satılık Konut Arayanlara Önemli Bilgiler

İscehisar satılık konut düşüncesi içerisinde olanlar için, ilçeye dair tüm önemli bilgileri içeren bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra bölgenin coğrafi özellikleri, iklimi, demografik durumu ve mahalleleri hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. İscehisar, İç Ege Bölümü’nde yer alan Afyonkarahisar’a bağlı bir ilçedir. Semti, 1987 yılında çıkan bir kanun ile kurulmuş ve bugünkü konumuna erişmiştir. Bölgeden çıkarılan mermerler oldukça ünlüdür ve ilçede bu özelliği ile bilinmektedir. Afyonkarahisar ve Ankara karayolu üzerine kurulmuş olan ilçenin, doğusunda bayat, batısında Afyonkarahisar kent merkezi, kuzeyinde İhsaniye ve Çifteler, güneyinde ise Gebeceler kasabası ile komşu vaziyettedir. Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin geliştiği ilçede, yeraltı kaynakları da önemli bir gelir kapısıdır. 

 

İscehisar Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Bir bölgeye yerleşmeden önce, o bölgeyi yakından tanımak önemlidir. Bu sebeple, İscehisar satılık ev tercihinde bulunacakların, bölgenin coğrafi konumu ve iklim yapısı hakkında bilgi sahibi olması onlar için yararlı olacaktır. İscehisar ilçesi, 483 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve ilçenin denizden yüksekliği 1120 metre ile kent ortalamasının üzerindedir. Semt, yedi tepe üzerine kurulmuştur. Bu tepeler sırasıyla Belen, Koca, Kahya, Tepecik, Tuzla, Kıran ve Hoyuklu Kaş isimlerini taşımaktadır. İlçe merkezi ile aynı ismi taşıyan çay, semti ortadan ikiye ayırmaktadır. İç Anadolu ve Ege Bölgeleri’nin birbirlerine kavuştukları noktada yer alan ilçede hem akdeniz iklimi hem de karasal iklim görülmektedir. Fakat İscehisar’ın denizden uzak konumu ve yüksek rakım gibi özellikleri karasal iklimin baskın olarak görülmesine neden olmaktadır. 

 

İscehisar Satılık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Afyonkarahisar’a bağlı bir ilçe olan İscehisar’da yerel halk çok çeşitli ekonomik faaliyetle uğraşmaktadır. Kent merkezinden 23 kilometre uzakta olması nedeniyle, ilçede ticaret faaliyetleri gelişmiştir. Bölgede yaşayanların önemli bir bölümü geçimini küçükbaş hayvancılıktan kazanmaktadır. Koyun, sığır, keçi, tavuk, hindi ve ördek yetiştiriciliği yaygındır. Tüm bunların dışında, semtin en temel gelir kaynağı bölgede bulunan mermer yataklarıdır. İlçede 650’den fazla farklı işleme kapasitelerine sahip mermer fabrikası bulunmaktadır. Burada üretilen mermerler, ülkenin dört bir yanına ulaştırılmakta ve hatta yurtdışına ihraç edilmektedir. İhracat oranı bakımından, Türkiye’nin en zengin ilçelerinden biri olan İscehisar’ın tarihi çok eskiye dayanmaktadır. Bu sebeple bölgede turizm faaliyetleri de gelişmiştir. İscehisar satılık daire arayışı içerisinde olanlar, ilçede süregiden bu ekonomik faaliyetlerin herhangi biri ile meşgul olabilirler. 

 

İscehisar Satılık Konut Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi 

Afyonkarahisar’ın nüfus yoğunluğu en fazla olan ilçelerinden biri olan İscehisar’da ikamet edenlerin sayısı 24.534 olarak hesaplanmıştır. 01 Şubat 2019 tarihli TÜİK raporuna göre, ilçede ikamet edenlerin %49.70’i kadın, geriye kalan %50.30’u ise erkektir. İlçede nüfus artış hızı %0.38 ile düşük seviyededir.  İlçe, iki belde, on köy ve on mahalleden oluşmaktadır. Afyonkarahisar İscehisar satılık ev tercihinde bulunacaklar, ilçenin en gelişmiş on yerleşiminden birinde araştırmalarını yoğunlaştırabilirler: 

 

 • Eski Hamam Mahallesi
 • Çukur Mahallesi
 • Esentepe Mahallesi
 • Tepecik Mahallesi
 • Selçuklu Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Kavak Mahallesi
 • Hasan Basri Mahallesi
 • Şirinevler Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Medrese Mahallesi
 • Zeybek Mahallesi

 

Eğer İscehisar satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden İscehisar satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

İscehisar Satılık Ev
Alanyurt Köyü (Atatürk Mahallesi) Satılık EvAlanyurt Köyü (Cumhuriyet Mahallesi) Satılık EvAlanyurt Köyü (Çakmak Mahallesi) Satılık EvAlanyurt Köyü (Hürriyet Mahallesi) Satılık EvAlanyurt Köyü (Selimiye Mahallesi) Satılık EvBahçecik Köyü Satılık EvCevizli Köyü Satılık EvCumhuriyet Mahallesi Satılık EvÇalışlar Köyü Satılık EvÇatağıl Köyü (Ağzıkara Mahallesi) Satılık EvÇatağıl Köyü (Duraklar Mahallesi) Satılık EvÇatağıl Köyü (Kürtyurdu Mahallesi) Satılık EvÇatağıl Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık EvÇukur Mahallesi Satılık EvDoğanlar Köyü Satılık EvDoğlat Köyü Satılık EvEsentepe Mahallesi Satılık EvEski Hamam Mahallesi Satılık EvFatih Mahallesi Satılık EvKaraağaç Köyü Satılık EvKarakaya Köyü (Kavruklar Mahallesi) Satılık EvKarakaya Köyü (Keserler Mahallesi) Satılık EvKarakaya Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık EvKarakaya Köyü (Veliler Mahallesi) Satılık EvKavak Mahallesi Satılık EvKonarı Köyü (Karakaya Mahallesi) Satılık EvKonarı Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık EvKurtuluş Mahallesi Satılık EvMedrese Mahallesi Satılık EvMermer OSB Mahallesi Satılık EvOlukpınar Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık EvOlukpınar Köyü (Öldümler Mahallesi) Satılık EvOlukpınar Köyü (Yanıklar Mahallesi) Satılık EvSelçuklu Mahallesi Satılık EvSeydiler Bld. (Cumhuriyet Mahallesi) Satılık EvSeydiler Bld. (Hasan Basri Mahallesi) Satılık EvŞirinevler Mahallesi Satılık EvTepecik Mahallesi Satılık EvZeybek Mahallesi Satılık Ev
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.