Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Afyonkarahisar İscehisar Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
İscehisarcancel
Afyonkarahisarcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

İscehisar Satılık Konut Arayanlara Önemli Bilgiler

İscehisar satılık konut düşüncesi içerisinde olanlar için, ilçeye dair tüm önemli bilgileri içeren bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra bölgenin coğrafi özellikleri, iklimi, demografik durumu ve mahalleleri hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. İscehisar, İç Ege Bölümü’nde yer alan Afyonkarahisar’a bağlı bir ilçedir. Semti, 1987 yılında çıkan bir kanun ile kurulmuş ve bugünkü konumuna erişmiştir. Bölgeden çıkarılan mermerler oldukça ünlüdür ve ilçede bu özelliği ile bilinmektedir. Afyonkarahisar ve Ankara karayolu üzerine kurulmuş olan ilçenin, doğusunda bayat, batısında Afyonkarahisar kent merkezi, kuzeyinde İhsaniye ve Çifteler, güneyinde ise Gebeceler kasabası ile komşu vaziyettedir. Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin geliştiği ilçede, yeraltı kaynakları da önemli bir gelir kapısıdır. 

 

İscehisar Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Bir bölgeye yerleşmeden önce, o bölgeyi yakından tanımak önemlidir. Bu sebeple, İscehisar satılık ev tercihinde bulunacakların, bölgenin coğrafi konumu ve iklim yapısı hakkında bilgi sahibi olması onlar için yararlı olacaktır. İscehisar ilçesi, 483 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve ilçenin denizden yüksekliği 1120 metre ile kent ortalamasının üzerindedir. Semt, yedi tepe üzerine kurulmuştur. Bu tepeler sırasıyla Belen, Koca, Kahya, Tepecik, Tuzla, Kıran ve Hoyuklu Kaş isimlerini taşımaktadır. İlçe merkezi ile aynı ismi taşıyan çay, semti ortadan ikiye ayırmaktadır. İç Anadolu ve Ege Bölgeleri’nin birbirlerine kavuştukları noktada yer alan ilçede hem akdeniz iklimi hem de karasal iklim görülmektedir. Fakat İscehisar’ın denizden uzak konumu ve yüksek rakım gibi özellikleri karasal iklimin baskın olarak görülmesine neden olmaktadır. 

 

İscehisar Satılık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Afyonkarahisar’a bağlı bir ilçe olan İscehisar’da yerel halk çok çeşitli ekonomik faaliyetle uğraşmaktadır. Kent merkezinden 23 kilometre uzakta olması nedeniyle, ilçede ticaret faaliyetleri gelişmiştir. Bölgede yaşayanların önemli bir bölümü geçimini küçükbaş hayvancılıktan kazanmaktadır. Koyun, sığır, keçi, tavuk, hindi ve ördek yetiştiriciliği yaygındır. Tüm bunların dışında, semtin en temel gelir kaynağı bölgede bulunan mermer yataklarıdır. İlçede 650’den fazla farklı işleme kapasitelerine sahip mermer fabrikası bulunmaktadır. Burada üretilen mermerler, ülkenin dört bir yanına ulaştırılmakta ve hatta yurtdışına ihraç edilmektedir. İhracat oranı bakımından, Türkiye’nin en zengin ilçelerinden biri olan İscehisar’ın tarihi çok eskiye dayanmaktadır. Bu sebeple bölgede turizm faaliyetleri de gelişmiştir. İscehisar satılık daire arayışı içerisinde olanlar, ilçede süregiden bu ekonomik faaliyetlerin herhangi biri ile meşgul olabilirler. 

 

İscehisar Satılık Konut Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi 

Afyonkarahisar’ın nüfus yoğunluğu en fazla olan ilçelerinden biri olan İscehisar’da ikamet edenlerin sayısı 24.534 olarak hesaplanmıştır. 01 Şubat 2019 tarihli TÜİK raporuna göre, ilçede ikamet edenlerin %49.70’i kadın, geriye kalan %50.30’u ise erkektir. İlçede nüfus artış hızı %0.38 ile düşük seviyededir.  İlçe, iki belde, on köy ve on mahalleden oluşmaktadır. Afyonkarahisar İscehisar satılık ev tercihinde bulunacaklar, ilçenin en gelişmiş on yerleşiminden birinde araştırmalarını yoğunlaştırabilirler: 

 

 • Eski Hamam Mahallesi
 • Çukur Mahallesi
 • Esentepe Mahallesi
 • Tepecik Mahallesi
 • Selçuklu Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Kavak Mahallesi
 • Hasan Basri Mahallesi
 • Şirinevler Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Medrese Mahallesi
 • Zeybek Mahallesi

 

Eğer İscehisar satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden İscehisar satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.