Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Afyonkarahisar Kızılören Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Kızılörencancel
Afyonkarahisarcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kızılören Satılık Konut Arayanlara Önemli Bilgiler 

Kızılören satılık konut düşünenler için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra ilçenin coğrafi özellikleri, demografik yapısı ve mahalleleri, ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşacağınız bu yazıyı okuduktan sonra, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız.  Kızılören, Türkiye’nin sosyo-ekonomik seviyesi en yüksek kırk üçüncü kenti olan Afyonkarahisar’a bağlı bir ilçedir. Semtin hem İç Anadolu Bölgesi’nde hem de Ege Bölgesi’nde toprağı bulunmaktadır. Afyonkarahisar nüfusunun yalnızca %0.34’üne ev sahipliği yapan Kızılören ilçesi, kentin hem yüzölçümü bakımından hem de nüfus bakımından en küçük ilçesidir. Çevre illere sürekli olarak göç veren ilçe 1990 yılında bugünkü statüsüne kavuşmuştur. 

 

Kızılören Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Kızılören satılık daire arayışı içerisinde olanlar, ilçenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Afyonkarahisar-Antalya karayolu üzerine kurulan ilçe, kent merkezinden tam 87 kilometre uzakta yer almaktadır. Kentin güneybatısında bulunan Kızılören, kuzeyinde Sandıklı ve güneyinde Dinar ilçeleri ile komşu vaziyettedir. Ayrıca batısında Akdağ, doğusunda ise Kumalar Dağı bulunmaktadır. Semt, 337 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Kızılören’in denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı 1125 metre olarak hesaplanmıştır. Eski ismi Kızılrevan olan ilçede, genel olarak karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple, bölgede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise cok soğuk ve kar yağışlıdır. İlçede karlı gün sayısı ortalama otuz gündür. En soğuk ay ise Ocak’tır. 

 

Kızılören Satılık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi

Kızılören ilçesi, Afyonkarahisar’ın en az gelişen yerleşim birimlerinden biridir. Bu sebeple ilçedeki ekonomik faaliyetler oldukça sınırlıdır ve pek çeşitlenmemiştir. Yerel halkın önemli bir bölümü tarım ve hayvancılık ile ilgilenmektedir. İlçeye bağlı köylerde buğday, arpa, haşhaş üretilmektedir. Sulu tarım yöntemlerinin henüz aktif olarak kullanılmadığı ilçede tarımsal verimlilik ve çeşitlilik düşüktür. Ancak ilçede yetiştirilen buğdaylar, ülkenin en kaliteli tahılları olarak bilinmektedir. Eğer tarımla ilgileniyorsanız, Kızılören satılık ev  arayışınız sırasında Kızılören satılık müstakil ev ilanlarına da göz gezdirebilirsiniz. Bir diğer yandan, ilçede hayvancılık faaliyetleri gelişmiştir. Yaygın olarak küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır. Semt sınırları içerisinde çok çeşitli atölyeler, imalathaneler ve küçük çaplı fabrikalar bulunmaktadır.  Bu fabrikaların en büyüğü yetmiş işçiye istihdam olanağı sağlamaktadır.  

 

Kızılören Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Demografik Yapısı

Kentin nüfus yoğunluğu en düşük ilçelerinden biri olan Kızılören’de yaşamını sürdürenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre 2463’tür. Burada ikamet edenlerin %52.50’si kadın, geriye kalan %47.50’si erkektir. Denizli ve Antalya illerine yoğun bir şekilde göç veren ilçede nüfus artış hızı %4.38 civarındadır. Kırsal nüfus oranı ile kentsel nüfus oranı birbirine yakındır. İlçede iki büyük mahalle ve dört adet de köy yerleşimi bulunmaktadır. Bucak yerleşimi yoktur.  Afyonkarahisar Kızılören satılık ev tercihinde bulunmayı düşünenler, ilçedeki mahalle veya köylerden birinde arayışlarını sürdürebilirler: 

 

  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Yeni Mahalle
  • Ekinova Köyü
  • Gülyazı Köyü 
  • Türkbelkavak köyü
  • Yenibelkavak Köyü 

 

Eğer Kızılören Satılık Konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Afyonkarahisar Kızılören satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

11 Ağustos 2022

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

9 Ağustos 2022

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.