Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sandıklıcancel
Afyonkarahisarcancel

Afyonkarahisar Sandıklı Satılık Ev İlanları

araması için 6 ilan bulundu
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ

Sandıklı Satılık Konut Düşünenlere İlçe Rehberi

Sandıklı satılık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler için ilçe hakkında kafalarına takılan tüm sorulara cevap bulabilecekleri bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra ilçenin coğrafi özellikleri, demografik durumu, mahalleleri ve hatta emlak piyasası hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Sandıklı, Afyonkarahisar’a bağlı bir ilçedir. Ege Bölgesi’nin İç Batı Anadolu hattında yer almaktadır. Afyonkarahisar kent merkezinden 61 kilometre, İstanbul’dan 515 kilometre, Ankara’dan 317 kilometre ve İzmir’den tam 316 kilometre mesafe yer almaktadır. Ankara-Afyonkarahisar karayolu üzerinden yer almasından dolayı ilçeye karayolu ile ulaşım bir hayli kolaydır. İlçenin dört bir yanı dağlar ile kaplıdır. Bölgenin kuzeyinde Ahır Dağı, batısında Bulkaz dağı, güneyinde Akdağ ve doğusunda Kumalar Dağı bulunmaktadır. 

 

Sandıklı Satılık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Sandıklı satılık daire tercih edecekler, ilçenin coğrafi konumu ve iklim özellikleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Afyonkarahisar’ın en büyük ikinci ilçesi olan Sandıklı’nın toplam yüzölçümü 1400 kilometrekaredir. İlçe, denizden tam 1120 metre yüksekte yer almaktadır. Sandıklı doğusunda Şuhut, güneyinde Kızılören ve Dinar ilçeleri ile komşudur. Ayrıca semtin batı hattında Denizli’ye bağlı bir ilçe olan Çivril ile Afyonkarahisar’ın bir ilçesi olan Hocalar bulunmaktadır. Dağlar ile çevrili olan ilçenin arazi yapısı engebelidir. Ancak bölgeye karayolu ilçe ulaşım son derece kolaydır. Bir diğer yandan ilçede karasal iklim hakimdir. Bu nedenle de kışlar oldukça soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Semtin dağlar ile çevrili olması ve denizden yüksekliği, karasal iklimin başlıca sebeplerinden biridir. Yazların kısa sürdüğü ilçenin, en sıcak ayı Temmuz iken, en soğuk ayı Ocak’tır. 

 

Sandıklı Satılık Konut Arayanlara Demografi Bilgisi 

Sandıklı’da satılık Toki Evleri düşünenlerin listenin yedinci sırasında bulunan İstasyon Mahallesi’nde araştırmalarını yoğunlaştırması gerekecektir. Sandıklı ilçesi, Afyonkarahisar nüfusunun %7.74’üne ev sahipliği yapmaktadır. 01 Şubat 2019 tarihli TÜİK verilerine göre, ilçede yaşamını devam ettirenlerin sayısı 725.568’dir. Bahsi geçen kişilerin %50.36’sı kadın, geriye kalan %49.64’ü erkektir. İlçenin nüfusu sürekli olarak artış göstermiştir ve bugün nüfus artış hızı %1.38 civarındadır. İlçe nüfusunun büyük bir bölümü merkezde yaşamaktadır. İki bucak, otuz sekiz köyle ve on mahalleden oluşmaktadır. Sandıklı satılık ev tercih edecekler ilçede yer alan en kalabalık en yerleşim biriminden birini düşünebilirler: 

 

 • Çakır Mahallesi
 • Ece Mahallesi
 • Şirinevler Mahallesi
 • Hisar Mahallesi 
 • Çay Mahallesi 
 • Zafer Mahallesi 
 • İstasyon Mahallesi 
 • Fatih Mahallesi 
 • Cuma Mahallesi 
 • Kevser Mahallesi 

 

Sandıklı Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, ilçede toplam 21.315 konut bulunmaktadır. Buna ek olarak, 3303 adet iş yeri yer almaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise 2.65 olarak hesaplanmıştır. Sandıklı’da satılık daireler ortalama 137 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 1.687 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Bu bilgiden hareketle,  Sandıklı satılık ev tercihinde bulunacakların ortalama 231.119 Türk Lirası ödemesi gerekeceğini söyleyebiliriz. Ancak bu ortalama bir rakamdır ve tercih etmeyi düşündüğünüz konutun yer aldığı lokasyondan ve konut tipinden etkilenmektedir. Örneğin Sandıklı’da satılık müstakil ev fiyatları bahsi geçen ortalama rakamın çok daha üzerindedir. Kısacası, bütçenizi beklentileriniz doğrultusunda belirlemenizde yarar olacaktır. Eğer Sandıklı satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Afyonkarahisar Sandıklı satılık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Sandıklı Satılık Ev
Akharım Bld. (Çiğiltepe Mahallesi)Akharım Bld. (Dikmen Mahallesi)Akharım Bld. (Hisar Mahallesi)Akın KöyüAlacami KöyüAlagöz KöyüAlamescit KöyüArızlar KöyüAsmacık KöyüBallık Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Ballık Köyü (Esentepe Mahallesi)Ballık Köyü (Zafer Mahallesi)Başağaç Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Başağaç Köyü (İstiklal Mahallesi)Başağaç Köyü (Şafak Mahallesi)Başkuyucak KöyüBaştepe KöyüBektaş KöyüCeliloğlu KöyüCuma MahallesiÇakır MahallesiÇambeyli KöyüÇamoğlu KöyüÇay MahallesiÇevrepınar KöyüÇiğiltepe KöyüÇukurca KöyüDaylık KöyüDodurga KöyüDutağaç KöyüEce MahallesiEkinhisar KöyüEmirhisar KöyüFatih MahallesiGökçealan KöyüGürsu KöyüHırka KöyüHisar Mahallesiİstasyon MahallesiKaracaören KöyüKaradirek Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Karadirek Köyü (Hürriyet Mahallesi)Karadirek Köyü (İstiklal Mahallesi)Karasandıklı KöyüKarkın KöyüKevser MahallesiKınık KöyüKızık Köyü (Güney Mahallesi)Kızık Köyü (Kuzey Mahallesi)Kızık Köyü (Orta Mahallesi)Kızılca KöyüKoçgazi KöyüKoçhisar KöyüKozvan KöyüKusura Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Kusura Köyü (Fatih Mahallesi)Kusura Köyü (Hürriyet Mahallesi)Menteş Köyü (Fatih Mahallesi)Menteş Köyü (Hürriyet Mahallesi)Nasuhoğlu KöyüOda KöyüOtluk KöyüÖrenkaya Köyü (Bahçeli Mahallesi)Örenkaya Köyü (Nur Mahallesi)Örmekuyu KöyüReşadiye KöyüSaltık KöyüSandıklı OSB MahallesiSazak MahallesiSelçik KöyüSoğucak KöyüSorkun Köyü (Emek Mahallesi)Sorkun Köyü (Kestel Mahallesi)Sorkun Köyü (Yükseliş Mahallesi)Susuz KöyüŞeyhyahşi KöyüŞirinevler MahallesiTapduk Emre MahallesiÜlfeciler KöyüÜrküt KöyüYanıkören KöyüYavaşlar Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Yavaşlar Köyü (Hisar Mahallesi)Yavaşlar Köyü (Kurtuluş Mahallesi)Yayman KöyüYolkonak KöyüYumruca KöyüYunus Emre MahallesiZafer Mahallesi
Afyonkarahisar Sandıklı Satılık Konut fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Sandıklı Satılık Konut seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Sakarya Kocaali Satılık Villa
 • Ankara Pursaklar Kat Karşılığı Arsa
 • Adana Sarıçam Buruk Cumhuriyet Mahallesi Satılık Daire
 • İstanbul Ümraniye Altınşehir Mahallesi Kiralık Daire
 • İzmir Karaburun Satılık Köy Evi
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.