Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sinanpaşacancel
Afyonkarahisarcancel

Afyonkarahisar Sinanpaşa Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Sinanpaşa Satılık Konut Bakanlara İlçe Rehberi

Sinanpaşa satılık konut düşünenler için ilçe hakkında hemen her türlü önemli bilgiyi bu yazıda topladık. Yazıda sırasıyla semtin coğrafi özelliklerine, ekonomisine, mahallelerine ve emlak piyasasına değineceğiz. Yazıyı okuduktan sonra, ilçe hakkında bilgi sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Sinanpaşa, Afyonkarahisar’a bağlı bir ilçedir. Semt, 924 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin denizden yüksekliği 1125 metre olarak hesaplanmıştır. Sinanpaşa’nın kuzeyinde Kütahya’ya bağlı Altıntaş ve Afyonkarahisar’ın merkezi, batısında Uşak’a bağlı Banaz, güneyinde Sandıklı ve Hocalar, doğusunda ise Şuhut ilçesi bulunmaktadır.  1953 yılında ilçe statüsüne kavuşan semtte, kara step iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de ilçede kışlar soğuk ve karlı, yazlar sıcak ve kurak geçmektedir. 

 

Sinanpaşa Satılık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomisi

Bir bölgede ev satın almadan önce o ilçenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmanız sizin yararınıza olacaktır. Bu sebeple Sinanpaşa satılık ev tercih edeceklerin, bölgedeki temel ekonomik faaliyetler hakkında fikir sahibi olmaları önemlidir. Semtteki en temel ekonomik uğraş tarımdır. İlçe topraklarının %80’i tarım arazisidir. Haşhaş, buğday, arpa, pancar, patates ve ayçiçeği yetiştirilmektedir. Ayrıca bölgede sebze-meyve üretimi de yapılmaktadır. Kuru fasulye, bezelye ve salatalık üretimi, yerel halkın en önemli geçim kaynaklarından biridir. Ayrıca Sinanpaşa’da yetiştirilen elma ve vişnede çevre illerde satışa sunulmaktadır. Tarımın dışında, bölge halkı hayvancılık ile de ilgilenmektedir. Koyun ve keçi yetiştiriciliği yaygındır. Koyun ve keçi sütünden yapılan peynir ise yöreye özgü tatlardan biridir. 

 

Sinanpaşa Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Demografik Durumu

Kentin en kalabalık beşinci ilçesi olan Sinanpaşa’da 01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre, ilçede 41.468 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bölgede ikamet edenlerin %50.42’si kadın, geriye kalanlar ise erkektir. İlçede nüfus artış hızı %4.49 olarak hesaplanmıştır. Bölgenin nüfusu sürekli olarak artış göstermektedir. İlçe, on iki belde, yirmi üç köy ve otuz mahalleden meydana gelmiştir. Sinanpaşa satılık daire düşünenler, ilçenin en gelişmiş on yerleşim birimlerinden herhangi birinde araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

 

  • Bahçelievler Mahallesi 
  • Yıldırım Beyazıt Mahallesi
  • Bağdat Mahallesi
  • Atatürk Mahallesi
  • Gölcük Mahallesi
  • Işık Mahallesi
  • Ali Çetinkaya Mahallesi
  • Kocatepe Mahallesi
  • Fatih Mahallesi
  • Yukarı Mahallesi

 

Sinanpaşa Satılık Konut Arayanlara Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu verilerine göre, ilçede toplam 12.409 adet konut bulunmaktadır. Bunlara ek olarak 2.129 adet iş yeri faaliyet göstermektedir. Bir konutta yaşayan kişi sayısı ortalama 2.87 olarak hesaplanmıştır. Sinanpaşa’da satılık daireler ortalama 110 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 1581 Türk Lirası’dır. Bir başka deyişle, bölgeden satın alacağınız bir evin her bir metrekaresi için 1581 Türk Lirası ödemeniz gerekecektir. Afyonkarahisar Sinanpaşa satılık ev arayan bir kişi ortalama 173.910 Türk Lirası ödemeye hazır olmalıdır. Ancak tercih edeceğiniz konutun konumu ve konut tipi, ev bedeli üzerinde önemli bir değişkendir. Bu sebeple, bütçenizi istekleriniz doğrultusunda belirlemeniz sizin için daha yararlı olacaktır. Eğer Sinanpaşa satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilirsiniz veya sahibinden Sinanpaşa satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Sinanpaşa Satılık Ev
Ahmetpaşa Bld. (Çiğiltepe Mahallesi)Ahmetpaşa Bld. (Dibekbaşı Mahallesi)Ahmetpaşa Bld. (Gölcük Mahallesi)Ahmetpaşa Bld. (Halkalı Mahallesi)Ahmetpaşa Bld. (Küçüktepe Mahallesi)Ahmetpaşa Bld. (Yukarı Mahallesi)Akçaşar KöyüAkdeğirmen KöyüAkören Bld. (Bağdat Mahallesi)Akören Bld. (Fatih Mahallesi)Akören Bld. (Yıldırım Beyazıt Mahallesi)Akpınar MahallesiAli Çetinkaya MahallesiAyvalı KöyüBahçelievler MahallesiBalmahmut KöyüBaşkimse KöyüBoyalı KöyüBulca KöyüCumhuriyet MahallesiÇatkuyu KöyüÇayhisar KöyüÇiğiltepe MahallesiÇobanözü KöyüDüzağaç Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Düzağaç Bld. (Fatih Mahallesi)Düzağaç Bld. (Işık Mahallesi)Düzağaç Bld. (Zafer Mahallesi)Elvanpaşa KöyüEyice KöyüFatih MahallesiGaripce KöyüGezler KöyüGüney Bld. (Aşağı Mahallesi)Güney Bld. (Çalışlar Mahallesi)Güney Bld. (Orta Mahallesi)Güney Bld. (Yeni Mahallesi)Güney Bld. (Yukarı Mahallesi)İğdeli KöyüKaraca Ören KöyüKayadibi KöyüKılıçarslan Bld. (Atatürk Mahallesi)Kılıçarslan Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Kılıçarslan Bld. (Fevzi Çakmak Mahallesi)Kılıçarslan Bld. (Kocatepe Mahallesi)Kınık Köyü (Baltepe Mahallesi)Kınık Köyü (Bayrak Mahallesi)Kınık Köyü (Cami Mahallesi)Kınık Köyü (Çamtepe Mahallesi)Kınık Köyü (Çayır Mahallesi)Kınık Köyü (Dede Mahallesi)Kınık Köyü (Zafer Mahallesi)Kırka Bld. (Atatürk Mahallesi)Kırka Bld. (Fatih Mahallesi)Kırka Bld. (Yavuz Sultan Selim Mahallesi)Kırka Bld. (Yıldırım Beyazıt Mahallesi)Küçükhüyük Bld. (Atatürk Mahallesi)Küçükhüyük Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Küçükhüyük Bld. (Fatih Mahallesi)Küçükhüyük Bld. (Kurtuluş Mahallesi)Küçükhüyük Bld. (Zafer Mahallesi)Nuh Köyü (Bahçelievler Mahallesi)Nuh Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Nuh Köyü (Hürriyet Mahallesi)Nuh Köyü (İstiklal Mahallesi)Öğretmenler MahallesiSaraycık KöyüSerban Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Serban Bld. (Hisar Mahallesi)Serban Bld. (Hozman Mahallesi)Serban Bld. (Köprübaşı Mahallesi)Serban Bld. (Kümbet Mahallesi)Serban Bld. (Orta Mahallesi)Taşoluk Bld. (Bahçelievler Mahallesi)Taşoluk Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Taşoluk Bld. (Çankaya Mahallesi)Taşoluk Bld. (Çınarlı Mahallesi)Taşoluk Bld. (Hürriyet Mahallesi)Taşoluk Bld. (Yeni Mahallesi)Tazlar KöyüTınaztepe Bld. (Ambar Mahallesi)Tınaztepe Bld. (Bahçelievler Mahallesi)Tınaztepe Bld. (Fatih Mahallesi)Tınaztepe Bld. (Saray Mahallesi)Tınaztepe Bld. (Yeni Mahallesi)Tınaztepe Bld. (Zafer Mahallesi)Tokuşlar Köyü (Atatürk Mahallesi)Tokuşlar Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Yıldırım Kemal KöyüYörük Mezarı KöyüYukarı Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.