/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sinanpaşacancel

Afyonkarahisar Sinanpaşa Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Sinanpaşa Satılık Konut Bakanlara İlçe Rehberi

Sinanpaşa satılık konut düşünenler için ilçe hakkında hemen her türlü önemli bilgiyi bu yazıda topladık. Yazıda sırasıyla semtin coğrafi özelliklerine, ekonomisine, mahallelerine ve emlak piyasasına değineceğiz. Yazıyı okuduktan sonra, ilçe hakkında bilgi sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Sinanpaşa, Afyonkarahisar’a bağlı bir ilçedir. Semt, 924 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin denizden yüksekliği 1125 metre olarak hesaplanmıştır. Sinanpaşa’nın kuzeyinde Kütahya’ya bağlı Altıntaş ve Afyonkarahisar’ın merkezi, batısında Uşak’a bağlı Banaz, güneyinde Sandıklı ve Hocalar, doğusunda ise Şuhut ilçesi bulunmaktadır.  1953 yılında ilçe statüsüne kavuşan semtte, kara step iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de ilçede kışlar soğuk ve karlı, yazlar sıcak ve kurak geçmektedir. 

 

Sinanpaşa Satılık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomisi

Bir bölgede ev satın almadan önce o ilçenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmanız sizin yararınıza olacaktır. Bu sebeple Sinanpaşa satılık ev tercih edeceklerin, bölgedeki temel ekonomik faaliyetler hakkında fikir sahibi olmaları önemlidir. Semtteki en temel ekonomik uğraş tarımdır. İlçe topraklarının %80’i tarım arazisidir. Haşhaş, buğday, arpa, pancar, patates ve ayçiçeği yetiştirilmektedir. Ayrıca bölgede sebze-meyve üretimi de yapılmaktadır. Kuru fasulye, bezelye ve salatalık üretimi, yerel halkın en önemli geçim kaynaklarından biridir. Ayrıca Sinanpaşa’da yetiştirilen elma ve vişnede çevre illerde satışa sunulmaktadır. Tarımın dışında, bölge halkı hayvancılık ile de ilgilenmektedir. Koyun ve keçi yetiştiriciliği yaygındır. Koyun ve keçi sütünden yapılan peynir ise yöreye özgü tatlardan biridir. 

 

Sinanpaşa Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Demografik Durumu

Kentin en kalabalık beşinci ilçesi olan Sinanpaşa’da 01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre, ilçede 41.468 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bölgede ikamet edenlerin %50.42’si kadın, geriye kalanlar ise erkektir. İlçede nüfus artış hızı %4.49 olarak hesaplanmıştır. Bölgenin nüfusu sürekli olarak artış göstermektedir. İlçe, on iki belde, yirmi üç köy ve otuz mahalleden meydana gelmiştir. Sinanpaşa satılık daire düşünenler, ilçenin en gelişmiş on yerleşim birimlerinden herhangi birinde araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

 

  • Bahçelievler Mahallesi 
  • Yıldırım Beyazıt Mahallesi
  • Bağdat Mahallesi
  • Atatürk Mahallesi
  • Gölcük Mahallesi
  • Işık Mahallesi
  • Ali Çetinkaya Mahallesi
  • Kocatepe Mahallesi
  • Fatih Mahallesi
  • Yukarı Mahallesi

 

Sinanpaşa Satılık Konut Arayanlara Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu verilerine göre, ilçede toplam 12.409 adet konut bulunmaktadır. Bunlara ek olarak 2.129 adet iş yeri faaliyet göstermektedir. Bir konutta yaşayan kişi sayısı ortalama 2.87 olarak hesaplanmıştır. Sinanpaşa’da satılık daireler ortalama 110 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 1581 Türk Lirası’dır. Bir başka deyişle, bölgeden satın alacağınız bir evin her bir metrekaresi için 1581 Türk Lirası ödemeniz gerekecektir. Afyonkarahisar Sinanpaşa satılık ev arayan bir kişi ortalama 173.910 Türk Lirası ödemeye hazır olmalıdır. Ancak tercih edeceğiniz konutun konumu ve konut tipi, ev bedeli üzerinde önemli bir değişkendir. Bu sebeple, bütçenizi istekleriniz doğrultusunda belirlemeniz sizin için daha yararlı olacaktır. Eğer Sinanpaşa satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilirsiniz veya sahibinden Sinanpaşa satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Sinanpaşa Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.