Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şuhutcancel
Afyonkarahisarcancel

Afyonkarahisar Şuhut Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Şuhut Satılık Konut Bakanlara Önemli Bilgiler 

Şuhut satılık konut düşünenler için ilçe hakkında önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıyı okuduktan sonra, semtin doğasından mahallelerine, ekonomisinden emlak piyasasına kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız.  Şuhut, Afyonkarahisar’a bağlı bir ilçedir ve bugünkü statüsüne 1946 yılında kavuşmuştur. Keşkek yemeği ile ünlü olan bu ilçe, kent merkezinden tam 29 kilometre uzakta yer almaktadır. Semt, 1182 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine yayılmıştır. Ve Afyonkarahisar’ın en büyük yedinci ilçesidir. İç Ege Bölgesi’nde yer alan Şuhut ilçesi, kentin güney hattında yer almaktadır ve bölgenin en yüksek yerleşim merkezidir. Dinar, Sandıklı, Sinanpaşa, Çay, Yalvaç ve Senirkent ilçeleri ile komşudur. 

 

Şuhut Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Ekonomisi 

Şuhut satılık daire düşünenler, ilçenin ekonomisi ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Şuhut ilçesinin ekonomisinin temelinde tarım ve hayvancılık yer almaktadır. Bölgede bolca buğday, nohut, patates, şeker pancarı, ayçiçeği ve arpa yetiştirilmektedir. Son yıllarda bölgede sebze ve meyve üretimi artmıştır. Özellikle yerel halkın önemli bir kısmı, geçimini meyve üretiminden sağlamaktadır. Kiraz, elma, erik ve armut en önemli tarımsal ürünlerdendir. Tüm bu ekonomik faaliyetlerin dışında ilçede, hayvancılık yaygın olarak yapılmaktadır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın yapıldığı ilçede, kümes hayvancılığı gelişmiştir. Özellikle yumurta üretimi, ilçe ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Son olarak İlçede çok çeşitli imalathane ve küçük çaplı sanayi tesisi bulunmaktadır. Bölgede bulunan yağ ve un fabrikaları, yerel halkın ciddi bir kesimini istihdam etmektedir. 

 

Şuhut Satılık Konut Düşünenlere Mahalle Bilgisi

Şuhut, Afyonkarahisar’ın en kalabalık yedinci ilçesidir ve kent nüfusunun %5.09’una ev sahipliği yapmaktadır. 2019 yılında yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 36.947’dir. Bahsi geçen kişilerin %50.32’si kadın, geriye kalan %49.68’i erkektir. İlçe altı belde, otuz bir köy, on yedi mahalleden meydana gelmiştir. Şuhut satılık ev arayanlar, ilçenin en gelişmiş on yerleşim biriminden herhangi birini tercih edebilirler:

 

  • Altıgöz Mahallesi 
  • İstiklal Mahallesi
  • Yalı Mahallesi
  • Taşlıca Mahallesi
  • Kurtuluş Mahallesi
  • Pazar Mahallesi
  • Mehmet Akif Ersoy Mahallesi
  • Zafer Mahallesi
  • Baş Mahallesi
  • Develi Mahallesi

 

Şuhut’ta satılık müstakil ev arayışı içerisinde olanların ilçenin köy yerleşimlerinde şansları daha yüksek iken, Şuhut satılık Toki Evleri listenin yedinci sırasında olan Zafer Mahallesi’nde inşa edilmiştir. Dolayısı ile daha ekonomik bir konut arıyorsanız, arayışınızı bu bölgede yoğunlaştırabilirsiniz.

 

Şuhut Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, ilçede toplam 7.568 adet konut bulunmaktadır. Konutlara ek olarak, 1.414 adet iş yeri bölgede faaliyet göstermektedir. Hane halkı sayısı ise ortalama 1.91 olarak hesaplanmıştır. Şuhut’ta satılık daireler ortalama 120 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama birim fiyat ise 1411 Türk Lirası’dır. Kısacası, ilçeden ev satın almayı düşünen bir kişinin yaklaşık 169.320 Türk Lirası’nı gözden çıkarması gerekmektedir. Bölgeden satın alacağınız evin ortalama geri dönüşü ise 29 yıl içinde gerçekleşmektedir. Ancak, tercih edeceğiniz konut tipinin ve konutun yer aldığı konumun ortalama ev bedelini değiştirebileceğini unutmamalısınız. Dolayısı ile bütçenizi esnek tutmanızda yarar olacaktır. Eğer Şuhut satılık konut arayışınızı mutlu sonla bitirmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile irtibat kurabilir veya sahibinden Şuhut satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Şuhut Satılık Ev
Ağzıkara KöyüAkyuva KöyüAltıgöz MahallesiAnayurt KöyüArızlı KöyüAtlıhisar Köyü (Fatih Mahallesi)Atlıhisar Köyü (Hisar Mahallesi)Atlıhisar Köyü (Zafer Mahallesi)Aydın KöyüBademli KöyüBalçıkhisar Köyü (Güldede Mahallesi)Balçıkhisar Köyü (İstiklal Mahallesi)Balçıkhisar Köyü (Yeni Mahallesi)Balçıkhisar Köyü (Zafer Mahallesi)Baş MahallesiBaşören KöyüBozan KöyüÇakırözü KöyüÇakırözü Köyü (Bürçek Mahallesi)Çakırözü Köyü (Üçin Mahallesi)Çakırözü Köyü (Yayla Mahallesi)Çobankaya KöyüDadak KöyüDadak Köyü (Arapoğlu Mahallesi)Dadak Köyü (Ballık Mahallesi)Dadak Köyü (Başyer Mahallesi)Dadak Köyü (Çallıoğlu Mahallesi)Dadak Köyü (Siyek Mahallesi)Demirbel KöyüEfe Köyü (Atatürk Mahallesi)Efe Köyü (Efe Sultan Mahallesi)Efe Köyü (Fatih Mahallesi)Efe Köyü (Yeni Mahallesi)Gazipaşa MahallesiGüneytepe KöyüHacı Musa MahallesiHallaç KöyüHisar Mahallesiİcikli Köyüİlyaslı Köyüİplik Mahallesiİsalı Köyüİstiklal MahallesiKaraadilli Bld. (Çağlayan Mahallesi)Karaadilli Bld. (Develi Mahallesi)Karaadilli Bld. (Erenler Mahallesi)Karaadilli Bld. (Zafer Mahallesi)Karacaören Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Karacaören Köyü (Fatih Mahallesi)Karacaören Köyü (Hürriyet Mahallesi)Karacaören Köyü (Yeni Mahallesi)Karahallı KöyüKarlık KöyüKavaklı KöyüKayabelen Köyü (Atatürk Mahallesi)Kayabelen Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Kayabelen Köyü (İsmet İnönü Mahallesi)Kayabelen Köyü (Yeni Mahallesi)Kılınçkaya KöyüKoçyatağı KöyüKoçyatağı Köyü (Akkaya Mahallesi)Koçyatağı Köyü (Akyatak Mahallesi)Koçyatağı Köyü (Başarap Mahallesi)Koçyatağı Köyü (Çanakpınarı Mahallesi)Koçyatağı Köyü (Dolapderesi Mahallesi)Koçyatağı Köyü (Gavuröreni Mahallesi)Koçyatağı Köyü (Mauşan Mahallesi)Koçyatağı Köyü (Örencik Mahallesi)Koçyatağı Köyü (Sarıyar Mahallesi)Koçyatağı Köyü (Satılmış Mahallesi)Koçyatağı Köyü (Suludere Mahallesi)Koçyatağı Köyü (Taşoluk Mahallesi)Koçyatağı Köyü (Tilkideresi Mahallesi)Kulak KöyüKurtuluş MahallesiMahmut KöyüMehmet Akif Ersoy MahallesiOrtapınar KöyüOrtapınar Köyü (Aharoluk Mahallesi)Ortapınar Köyü (Kayapınar Mahallesi)Ortapınar Köyü (Şahbendi Mahallesi)Ortapınar Köyü (Toprakpınar Mahallesi)Oynağan KöyüPaşacık KöyüPazar MahallesiSenir KöyüTaşlıca MahallesiTekke KöyüUzunpınar KöyüYalı MahallesiYarışlı KöyüZafer Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.