Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sultandağıcancel
Afyonkarahisarcancel

Afyonkarahisar Sultandağı Satılık Ev İlanları

araması için 2 ilan bulundu

Sultandağı Satılık Konut Düşünenlere İlçe Rehberi

Sultandağı satılık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler, ilçenin coğrafi özellikleri, ekonomisi ve emlak piyasası hakkında bilgi sahibi olabilecekleri bu yazıyı hazırladık.  Yazıyı okuduktan sonra, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Sultandağı, Afyonkarahisar’ın bir ilçesidir. Konya ve Isparta iller ile komşu olan ilçenin toplam yüzölçümü 731 kilometrekaredir. Semtin denizden yüksekliği ise 1010 metre olarak hesaplanmıştır. Sultandağı’nın kuzeyinde Bolvadin, güneyinde Yalvaş, doğusunda Akşehir ve batısında Çay ilçeleri bulunmaktadır. İshak Bey tarafından 1200’lü yıllarda  kurulan ilçe, 1958 yılında nahiye, 1973 yılında ise ilçe statüsüne kavuşmuştur. Bölgede bulunan Buzluk Mağarası yerli turistin ilgisine mazhar olmaktadır. Kent merkezinden 74 kilometre uzakta yer alan ilçe, Göller Bölgesi’ne komşu vaziyettedir. 

 

Sultandağı Satılık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomisi

Sultandağı satılık ev tercih edecekler, ilçenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bölge, Afyonkarahisar’ın en gelişmiş yerleşim birimlerinden biri olmasına rağmen ilçede ekonomik faaliyetler çeşitlilik göstermemektedir. Bölgede yaşayanların önemli bir bölümü tarım ve hayvancılık ile ilgilenmektedir. Meyve ve sebze üretiminin yanı sıra,  büyük tarım arazilerinde tahıl da yetiştirilmektedir. Arpa ve buğday, en çok yetiştirilen tarımsal ürünlerden biridir. Vişne ve kiraz üretimi de oldukça yaygındır. Bir diğer yandan semtte hayvancılık ile geçimini sağlayanların sayısı da azımsanamayacak ölçüde çoktur. Köy yerleşimlerinde besi hayvancılığı yapılmaktadır. Son olarak Sultandağı, doğal güzellikleri ile birçok turistin ilgisine mazhar olmaktadır. Çok eskilere dayanan geçmişi nedeniyle ilçede çok sayıda tarihi eser de bulunmaktadır. Kervasaray Camii ve aynı ismi taşıyan hamam önemli turistik merkezlerden biridir. 

 

Sultandağı Satılık Konut Bakanlara İlçenin Mahalleleri

Afyon Sultandağı’nda satılık müstakil evler tercihinde bulunacakların, listenin son üç sırasında yer alan mahallelerde araştırmalarını yoğunlaştırması, hayallerindeki evi bulmalarını kolaylaştırabilir. Afyonkarahisar’ın önde gelen ilçelerinden biri olan Sultandağı’nın nüfusu 01 şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre 36.947 kişiden oluşmaktadır. Burada yaşamını sürdürenlerin %50.32’si kadın, geriye kalanı erkektir. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçe yedi belde, yedi köy ve otuz bir mahalleden oluşmaktadır. Sultandağı satılık daire düşünenler, ilçenin en gelişmiş yerleşim birimlerinden birinde sürdürmek isteyebilir: 

 

 • Altıgöz Mahallesi 
 • İstiklal Mahallesi
 • Yalı Mahallesi
 • Taşlıca Mahallesi
 • Kurtuluş Mahallesi
 • Pazar Mahallesi
 • Mehmet Akif Ersoy Mahallesi
 • Zafer Mahallesi
 • Baş Mahallesi
 • Develi Mahallesi

 

Sultandağı Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, ilçede toplam 5813 adet konut bulunmaktadır. Ayrıca bölgede 871 adet iş yeri de yer almaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı  1.6 olarak hesaplanmıştır.Bu ortalama kent merkezinden düşüktür. Sultandağı’nda satılık evler ortalama 125 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama birim fiyat ise 871 Türk Lirası’dır. Bölgedeki evlerin ortalama ev bedeli 108.875 Türk Lirası’dır. Bölgeden satın alacağınız bir evin ortalama geri dönüşümü ise yirmi beş yıl içinde gerçekleşmektedir. Ancak bu ortalama bir rakamdır ve tercih etmeyi düşündüğünüz konutun çeşitli özelliklerinden etkilenmektedir. Bu sebeple EmlakJet Sultandağı satılık ev ilanı sayfalarını ziyaret ederek, bütçenizi nasıl belirleyeceğinize karar verebilirsiniz. Eğer Sultandağı satılık konut tercihinizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Afyonkarahisar Sultandağı satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Afyonkarahisar Sultandağı Satılık Konut fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Sultandağı Satılık Konut seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Satılık Zeytinlik
 • Çanakkale Lapseki Güreci Köyü (Gürecialtı Mahallesi) Satılık Konut İmarlı
 • Adıyaman Adıyaman Merkez Kiralık Daire
 • Hatay İskenderun Satılık Daire
 • Sakarya Karasu Aziziye Mahallesi Günlük Kiralık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.