Emlakjet

Afyonkarahisar Satılık Ev

araması için 466 ilan bulundu
search
Afyonkarahisarcancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Afyonkarahisar Satılık Konut Alacaklara Emlakjet Farkı

 

Ev almak birçok insanın hayali. Bütün ömrümüz boyunca başımızı sokabileceğimiz bir eve sahip olabilmek için çalışır dururuz. Çalışmalarımızın karşılığında eğer birikim yapabiliyorsak bunu yatırım haline çevirebilmek için ilk aklımıza gelen şey al satın almak oluyor. Eğer kendi evinizin dışında ikinci bir ev ise ya da oturduğunuz evden daha iyi gelir sağlayabilecek bir ev ise direkt kiraya vermek aklımızdan geçer. Afyonkarahisar ilinde iseniz ve Afyonkarahisar satılık konut alacaksanız sizler için satılık daire almadan önce dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık. Ev alacak olanlar için özet halinde hazırladığımız kontrol listesi şu şkeildedir;

 

 • Ev için yapabileceğiniz harcama bütçesini belirleyiniz.
 • Alacağınız evin sahip olması gerektiğini düşündüğünüz özelliklerin listesini çıkarın.
 • Afyonkarahisar satılık konut projeleri ya da yeni inşaatları gezin. Eğer sıfır ev düşünmüyorsanız emlakçıdan ya da sahibinden evlere bakın.   
 • İstediğiniz kriterlere uygun evlerin listesini çıkarın.
 • İstenilen fiyat ile piyasa değerini kıyaslayın.
 • Ulaşım seçeneklerini, duraklara, havalimanına, demiryoluna olan ulaşımına bakın. Sosyal hayata karşı olan beklentilerinize yakınlığını, çarşıya alışveriş merkezlerine olan mesafenin yürüme mesafesi olup olmadığına bakın.
 • Afyonkarahisar satılık daire listenizdeki evleri ön elemeden geçirin ve sıralamayı azaltın.
 • Karar verdiğiniz evin aracısı olup olmadığını kontrol edin.
 • Üzerine ipotek ya da haciz var mı sorgulayın.
 • Bütçeniz yeterli değil ise, Evin krediye uygunluğunu öğrenin ve uygunsa uygunluk şartlarını araştırın.
 • İmar iznine bakın.
 • Deprem sigortasını sorun.
 • Evin içine bakın, tadilat gerektiren durumları, tesisatı kontrol edin.
 • Sizden önce kalmış olan fatura var mı sorgulayın.
 • Apartman aidatını, düzenini ve komşuluk ilişkilerini araştırın.
 • Evin rutubetini kontrol edin, boyası eski ise eve yerleşmeden yaptırın ki sonradan eşyalar zorluk çıkarmasın.
 • Eğer kiracısı olan bir evi satın alıyorsanız kiracı ile yapılmış olan sözleşmenin şartlarını değerlendirin.     

 

Afyonkarahisar Satılık Konut Alacaklar İçin Kısaca Afyonkarahisar

Afyonkarahisar'ın nüfusu, iklim özellikleri, coğrafyası, ekonomisi, konut projeleri ve konut fiyatları hakkındaki genel bilgileri sizler için araştırdık. Sizlerde bu bilgiler eşliğinde oluşturacağınız yaşam alanınızı çok doğru bir şekilde belirleyebilirsiniz.

 

Afyonkarahisar’ın Nüfusu

Afyonkarahisar ya da halk adı ile Afyonda, 901.326 kişi yaşamaktadır. Son yapılan adrese bağlı nüfus sayımına göre nüfusun %41’ini 25 yaş altı oluşturduğundan, genç bir şehir olduğu anlaşılmaktadır. Afyonda satılık ev piyasasında gün geçtikçe değer kazanan ilçelerin başında Merkez ilçesi geliyor. Nüfus yoğunluğu bakımından da en kalabalık olan ilçeden ev almak isteyenler için 110 tane mahalle bulunurken 22 tanede köy bulunuyor.

 

Afyonkarahisar’ın İklimi 

Afyonda karasal iklim bölgesinde yer aldığından, hava oldukça sert ve orta seviyede yağışlıdır. Ortalama yağış 407 mm’dir. Yağmur yağışları kışın ve ilkbaharda görülür. Afyon Dumlupınar satılık daire alırsanız kışları karın tadını çıkarabilirsiniz. Çünkü Afyonda kışlar soğuk ve kar yağışlı geçer.. Ortalama en soğuk ay ortalama sıcaklık 3 derece iken, Yazları sıcak ve kuraktır. En sıcak ay ortalama sıcaklığı ise 22 derecedir. Yıllık ortalama sıcaklığı ise 11.1 derecedir.

 

Afyonkarahisar’ın Coğrafi Özellikleri

Afyonkarahisar ili, Ege Bölgesi’nin iç batı Anadolu kesiminde yer alır. Doğuda Konya, Batıda Uşak, Kuzeyde Eskişehir, Güneyde Burdur, Kuzeybatıda Kütahya, Güneydoğuda Isparta, Güneybatıda ise Denizli illeri ile komşudur. En kuzeydeki komşusu Eskişehir ili sınırından, en güneydeki komşusu Denizli iline olan sınırına kadar yani kuzeydoğudan güneybatıya uzunluğu 210 kilometredir. En uzunluğu ise; Kuzeybatısındaki komşusu Kütahya ili sınırından, Güneydoğu komşusu Isparta ili sınırına  kadar 112 kilometredir.

 

Afyonkarahisar’daki Projeler

Afyonda gün geçtikçe hızla gelişmeye devam eden Afyon Satılık konut gibi pek çok proje mevcut. Afyonkarahisar satılık konut fiyatlarında artışa da sebebiyet verdiği görülüyor. Mahalle gelişimini de sağlayan projeler mevcut. Örneğin Afyon Cumhuriyet Mahallesi satılık daire arıyorsanız size yakın Cumhuriyet Mahallesi Spor- Gençlik Rekreasyon Alanı, Cumhuriyet Kent Meydanı devam eden projeler arasında. Diğer projeler ise; Hazerfen Çelebi Planetaryum (Uzay Evi),Akıllı Kavşak Yönetim Sistemi, Doğal Taş Müzesi, Karayolları Parkı, Tren İstasyonu – Fuar Alanı Alt Geçiti ve Termal Park.

 

Afyonkarahisar’ın Ekonomisi

Afyonun ekonomisini canlandıran temel sanayi ürünleri Mermer ve gıda üzerinedir. Mermer ve Traverten taşında Dünyanın önde gelen üreticileri Afyondadır. Protein yönünden zengin olan et ve yumurta borsasına yön buradan verilmektedir. Et, tavuk ve yumurtacılıkta son derece gelişmiştir. Haşhaş, Kaymak, sucuk ve lokumda da kendini kanıtlamıştır.

 

Afyon satılık konut fiyatları ise giderek artış göstermektedir. Ortalama metrekare fiyatları 1.915 TL’dir.2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Afyonkarahisar satılık konut 100 metrekare için ortalama fiyatı 143.624 TL ile 239.400 TL arasında oldu.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.