Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hamurcancel
Ağrıcancel

Ağrı Hamur Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Hamur Satılık Konut Düşünenlere İlçe Hakkında Bilgiler

Hamur satılık konut arayanlar için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıda sırasıyla ilçenin coğrafi bilgilerine, tarihine ve bölgenin demografik yapısına yer verdik. Sizler için hazırlanan bu yazıyı okuduktan sonra, ilçe hakkında bilgi sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Hamur, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ağrı iline bağlı bir ilçedir. Ülkenin en seyrek nüfusa sahip olan yerleşim biri Doğu Anadolu Bölgesi’dir ve Ağrı, 536.285 kişilik nüfusu ile bölgenin en gelişmiş beşinci ilidir. Hamur ise Ağrı’nın en az nüfusa sahip olan ilçesidir. İlçe, kent nüfusunun %3.54’üne ev sahipliği yapmaktadır. Önemli miktarda göç veren ilçeye, çeşitli yatırımlar yapılmaktadır. 

Hamur Satılık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Hamur satılık daire tercih edecekler, ilçenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Hamur, Ağrı kent merkezi ile Tutak arasında yer almaktadır. İlçe merkezinden tam 12 kilometre uzakta yer alan Hamur, şehrin güney hattında, Murat Nehri’nin doğu yakasında yer almaktadır. İlçe 898 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı ise 1650 metredir. Hamur’un doğusunda Taşlıçay, kuzeyinde Ağrı, batısında Tutak, güneyinde Patnos ve Van bulunmaktadır. İlçede karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple bölgede kışlar soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Uzun süren kışlar, ilkbaharda yerini yağmura bırakmaktadır. Karın uzun süre yerde kaldığı ilçede yükselti sebebiyle sert kışlar yaşanmaktadır. 

Hamur Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Kısa Tarihi 

Havran ismi ile kurulan Hamur ilçesi, bölgede yer alan kaleden ismini almıştır. Ancak bahsi geçen kalenin yalnızca kalıntılarına ulaşılabilmiştir. Tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ilçenin bilinen ilk hükümdarı Urartular olmuştur. Urartulardan sonra ilçeye Bizanslılar hakim olduysa da bu durum çok uzun sürmemiştir. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı’ndan sonra Anadolu’nun kapıları Türklere açılmıştır ve Hamur ilçesine Türk yerleşimi başlamıştır. O tarihten itibaren Türk toprağı olmasına rağmen çok farklı milletler ile savaşlar burada cereyan etmiştir. 1502 yılında Safevi Devleti’nin eline geçen ilçe, Yavuz Sultan Selim’in 1514 yılında gerçekleştirdiği Çaldıran Savaşı ile Osmanlı İmparatorluğu tarafından fethedilmiştir. Hamur satılık ev tercih edecekler, birçok medeniyetin yaşadığı bu topraklarda hayatını sürdürme olanağı elde edecektir.

Hamur Satılık Konut Arayanlara İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre ilçede 19.115 kişi ikamet etmektedir. Bahsi geçen kişilerin %47.84’ü kadın, geriye kalan %52.16’sı erkektir. Bölgede nüfus cinsiyete dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçede nüfus artış hızı 2017 yılına kadar eksilerde seyretmiştir. Sürekli olarak göç veren ilçenin nüfusu bir önceki 2017 yılına göre 865 kişilik bir artış göstermiştir. Nüfus artış hızı ise %4.68 olarak hesaplanmıştır. İlçe birçok köy ve bucak yerleşimi ile dört ana mahalleden meydana gelmektedir. Ağrı Hamur satılık daire düşünenler ilçenin dört merkez mahallesinden birini tercih edebilirler:

  • Yeni Mahalle
  • Kümbet Mahallesi
  • Kale Mahallesi
  • Buzhane Mahallesi 

Eğer Hamur satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Ağrı Hamur’da satılık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.