/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Patnoscancel
Ağrıcancel

Ağrı Patnos Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Patnos Satılık Konut Almayı Düşünenlere Yol Gösterici Bilgiler İçeren İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese istediği kriterlere uyan en uygun evi buldurmaya yardımcı olmaya devam ediyor. Patnos satılık konut düşünenlere özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimiz ile birlikte ilçe hakkında genel bilgiler, tarihi, iklimi, nüfusu, mahalleleri ve konut satış piyasası ile ilgili tüm detayları kolaylıkla öğrenebileceksiniz.

 

Patnos, Ağrı’nın il merkezine 82 kilometre uzaklıkta güney tarafında bulunan bir ilçesidir. Doğu Anadolu’nun Yukarı Murat Van Bölümünde yer almaktadır. İlçenin Ağrı-Van, Ağrı-Bitlis, Ağrı-Muş karayollarının kesiştiği noktada yer alıyor olması gelişmesini sağlamıştır. Doğal olukların ve yolların bulunduğu bir bölge olması sebebiyle şehre stratejik bir önem kazandırmıştır. Şehrin tarihi çok eski dönemlere dayanmaktadır. Tarihi kayıtlarda ‘’Batnus’’ olarak adı bilinen bölge, ilçe olmadan önce yeterince değer kazanamamıştır. 1939 yılında Malazgirt, Doğansu, Erciş ve Sarısı ilçelerinin Dedeli bucaklarının birleştirilmesi ile ilçe statüsüne yükseltilmiştir. Patnos satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 

  • Kuzeyinde Hamur ve Tutak İlçeleri,
  • Güneyinde Bitlis’in Adilcevaz İlçesi,
  • Batısında Muş’un Malazgirt İlçesi,
  • Doğusunda Van’ın Erciş İlçesi ile komşudur. 

 

Toplam yüzölçümü 1.456 kilometrekare olan ilçenin rakımı 1.635 metredir. Patnos satılık konut alacaklar için ilçenin posta kodu 04500, ilin telefon alan kodu ise 472’dir. 2018 yılı TÜİK verilerine göre Ağrı’nın Merkez ilçesinden sonra en fazla nüfusa sahip olan ilçesidir. 122.833 kişi yaşayan Patnos’ta nüfusun yüzde 52,70’i erkek, yüzde 47,30’u kadından oluşmaktadır. Sert karasal iklim özellikleri görülmektedir. Tarım alanlarının azlığı sebebiyle hayvancılık ilçe ekonomisinde en büyük paya sahip olan iş alanıdır.

 

Patnos Satılık Konut Almayı Düşünenlerin Tercih Edebileceği Mahalleler

2018 yılı TÜİK verilerine göre ilçe idari yapısında ilçeye bağlı 1 belde, 91 köy ve 16 adet mahalle bulunmaktadır. Patnos satılık konut tercihi yapabileceğiniz mahalleleri şunlardır; Cumhuriyet Mahallesi, Alpaslan Mahallesi, Serhad Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Selahaddin Eyyübi Mahallesi, Çay Mahallesi,  Atatürk Mahallesi, Sütlü Pınar Mahallesi, Yeni Mahallesi, Merkez Mahallesi, Süphan Dağı Mahallesi, 14 Nisan Mahallesi, Yeşil Çimen Mahallesi, Ahmed-i Hani Mahallesi, Üzümlü Mahallesi, Budak Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, İnönü Mahallesi, Sarısu Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi, Badişan Mahallesi, Camii Mahallesi, Abdulvehap Küfrevi Mahallesi ve en fazla nüfusa sahip olan Yunus Emre Mahallesinde sahibinden satılık ev Patnos ilanlarını incelemek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Patnos Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede bulunan toplam konut sayısı 21.678, işyeri sayısı ise 3.272’dir. Bu konutlarda yaşayan hane halkı sayısı ortalama 4,14 kişi olarak hesaplanmıştır. Ağrı’nın en gelişmiş ilçelerinden biri olan Patnos’ta ev satın almayı düşünenler için konut piyasası şu şekildedir;

 

  • Ortalama konut alanı 147 metrekare,
  • Ortalama konut metrekare satış fiyatı 840 TL,
  • Konut amortisman süresi ortalama 17 yıl,
  • 3+1 147 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 123.480 TL’dir. 

 

Tercih edeceğiniz dairenin bulunduğu bina yaşı, cephe gibi sahip olduğu özelliklere göre satış fiyatlarında değişiklik görülebilmektedir. Sizde aradığınız kriterlere göre en uygun evi bulabilmek için bölgenin güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden Ağrı Patnos’ta satılık müstakil evler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

Patnos Satılık Ev
14 Nisan MahallesiAbdulvehap Küfrevi MahallesiAhmed-İ Hani MahallesiAkçaören KöyüAkdilek KöyüAktepe KöyüAkyemiş KöyüAlatay KöyüAlpaslan MahallesiAndaçlı KöyüArmutlu KöyüAşağıgöçmez KöyüAşağıkamışlı KöyüAtatürk MahallesiBadişan MahallesiBağbaşı KöyüBaltacık KöyüBaştarla KöyüBozoğlak KöyüBudak KöyüCami MahallesiCumhuriyet MahallesiÇakırbey KöyüÇamurlu KöyüÇaputlu KöyüÇatmaoluk KöyüÇavuşköy KöyüÇay MahallesiÇiçek KöyüÇimenli KöyüÇukurbağ KöyüDağalan KöyüDedeli Bld. (Akbulut Mahallesi)Dedeli Bld. (Budak Mahallesi)Dedeli Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Dedeli Bld. (Çaybaşı Mahallesi)Dedeli Bld. (Değirmen Mahallesi)Dedeli Bld. (Merkez Mahallesi)Dedeli Bld. (Üzümlü Mahallesi)Dedeli Bld. (Yeşilova Mahallesi)Değirmendüzü KöyüDemirören KöyüDerecik KöyüDizginkale KöyüDoğansu KöyüDüzceli KöyüEdremit KöyüErgeçli KöyüEryılmaz KöyüEsenbel KöyüEskikonak KöyüGençali KöyüGökçeali KöyüGökoğlu KöyüGönlüaçık KöyüGüllüce KöyüGünbeli KöyüGündüz KöyüGüvercinli KöyüHacılar KöyüHasandolu KöyüHisar Köyüİnönü MahallesiKaratoklu KöyüKarbasan KöyüKaş KöyüKazanbey KöyüKeçelbaba KöyüKızıltepe KöyüKızkapan KöyüKoçaklar KöyüKonakbeyi KöyüKöseler KöyüKucak KöyüKuruyaka KöyüKuşkaya KöyüKürekli KöyüMeydandağı KöyüMollaibrahim KöyüOnbaşılar KöyüOrtadamla KöyüOyacık KöyüÖrendik KöyüÖzdemir KöyüPirömer KöyüSağrıca KöyüSanayi MahallesiSarıdibek KöyüSarısu MahallesiSelahaddin Eyyubi MahallesiSerhad MahallesiSuluca KöyüSusuz KöyüSüphan Dağı MahallesiSütlü Pınar MahallesiTanyeli KöyüTaşkın KöyüTepeli KöyüTurgut Özal MahallesiUsluca KöyüUzunca KöyüUzungün KöyüÜçoymak KöyüÜrküt KöyüYalçınkaya KöyüYeni MahallesiYeşil Çimen MahallesiYeşilhisar KöyüYeşilyurt KöyüYukarıdamla KöyüYukarıgöçmez KöyüYukarıkamışlı KöyüYukarıkülecik KöyüYunusemre MahallesiYurtöven KöyüYüncüler KöyüYürekveren KöyüZincirkale KöyüZirekli KöyüZiyaret Köyü
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.