/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Taşlıçaycancel
Ağrıcancel

Ağrı Taşlıçay Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Taşlıçay Satılık Konut Tercih Edeceklere Bölge Hakkında Bilgiler

Taşlıçay satılık konut ilanlarını incelerken ilçe hakkında bilgi sahibi olmak için bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Bölge hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz bu yazıda ilçenin nüfusundan coğrafyasına kadar birçok konuya değindik. Taşlıçay, Ağrı’nın ilçelerindedir. İlçe 1954 yılında kurulmuştur. Şehir merkezine 31 kilometre uzaklıktadır. Doğubayazıt ilçesine 65 kilometre uzaklıktadır. İlçe doğudan Doğubayazıt ile Diyadin, batıdan Eleşkirt ve Ağrı Merkez ilçeleri, kuzeyden Iğdır ve güneyden Van ili ile çevrelenmiştir. Türkiye – İran transit yolu üzerinde yer alır. İlçenin yüzölçümü 798 kilometrekareden oluşur ve deniz seviyesinden yüksekliği 1660 metre civarlarındadır. Bölgeye karasal iklim tipi hakimdir. Kış ayları sert ve kar yağışlı iken, yaz ayları yağışsız ve sıcak geçer. Ülkemizin en büyük göllerinden olan Balık Gölünün büyük çoğunluğu bu ilçededir. İlçe halkının geçim kaynakları tarım ve hayvancılığa dayanır. Murat vadisi kenarları ve ilçenin orta bölümündeki düzlüklerde tarım yapılır. Yaylalarda ise hayvancılık yaygındır. 

 

Taşlıçay Satılık Konut Arayanlara İlçenin Nüfus Bilgileri 

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 20.450 kişiden oluşur. Bu nüfusun %51,19’unu erkekler ve %48,81’ini kadınlar oluşturur. İlçede nüfus cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. İlçenin 2017 yılına ait nüfusu ise 20.490 idi. Geçen yıla kıyasla ilçenin nüfusu bir yıl içerisinde artış göstermemiştir. Nüfus tersine azalmıştır. Yıllık nüfus artış oranı da bu sebeple negatiftir. Bu oran -%0,20’dir. İlçenin nüfus yoğunluğu da 25’dir. Bu da kilometrekare başına düşen kişi sayısının 25 olduğu anlamına gelir. İlçedeki toplam konut sayısı 1.883’dür. Bu konutlarda yaşayan ortalama kişi sayısı 4,08’dir. İşyeri sayısı ise 387’dir. Siz de bu küçük ilçede kendinize ait bir bahçesi olan bir eve sahip olmak istiyorsanız Ağrı Taşlıçay satılık müstakil ev ilanlarına sitemizden göz atmalısınız. 

 

Taşlıçay Satılık Konut Bakabileceğiniz Mahalle ve Köy Bilgileri

İlçedeki toplam mahalle sayısı 4, köy sayısı 37’dir. İlçenin ev bakabileceğiniz köylerinin adları Aşağıdumanlı Köyü, Yukarıtoklu Köyü, Dilekyazı Köyü, Yukarıdüzmeydan Köyü, Bayramyazı Köyü, Samanyolu Köyü, Kumlubucak Köyü, Aşağıdüzmeydan Köyü, Çöğürlü Köyü, İkiyamaç Köyü, Boyuncak Köyü, Yukarıtaşlıçay Köyü, Yanalyol Köyü, Aşağıesen Köyü, Kumluca Köyü, Yassıkaya Köyü, Gündoğdu Köyü, Yankaya Köyü, Aras Köyü, Geçitveren Köyü, Tanrıverdi Köyü. Aşağıtoklu Köyü, Düzgören Köyü, Karagöz Köyü, Yukarıesen Köyü, Balçiçek Köyü, Yukarıdumanlı Köyü, Bayıraltı Köyü, Yardımcılar Köyü, Güneysöğüt Köyü, Yeltepe Köyü, Çökelge Köyü, Tanyolu Köyü, Gözucu Köyü, Alakoçlu Köyü, Kağnılı Köyü ve Taşteker Köyüdür. Siz de bu köylerden birinde ev arıyorsanız listeleme sayfalarımızdan aratabilirsiniz. İlçenin mahallelerinden ev bakıyorsanız da en çok tercih edilen Taşlıçay Cumhuriyet mahallesi satılık ev ilanlarına ve diğer mahalle ve köylerdeki ilanlara sitemizden bakabilirsiniz. Taşlıçay satılık konut bakabileceğiniz mahalleler ise;

 

  • Hürriyet Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Adnan Menderes Mahallesi ve
  • 15 Temmuz Şehitler Mahallesidir.

 

Ev arayışınız hala devam ediyorsa aradığınız evler EmlakJette sizleri bekliyor. EmlakJet sayesinde istek ve kriterlerinize uyan evleri incelemek artık çok kolay. Sitemizdeki ilanlara dilediğiniz yerde ve zamanda tek tıkla kolayca ulaşabilirsiniz. Hayallerinizdeki evlere bir an önce sahip olmak için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Ağrı Taşlıçay ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

27 Mayıs 2022

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

27 Mayıs 2022

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

27 Mayıs 2022

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

27 Mayıs 2022

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

26 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.