/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tutakcancel
Ağrıcancel

Ağrı Tutak Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Tutak Satılık Konut Bakanlara Yol Gösterici Bilgiler 

Emlakjet sayesinde ev ararken yalnız değilsiniz. Ayrıca ilanlara bakarken ilçe hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz. Tutak satılık konut arayışınızda sitemizdeki ilanları incelerken bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Tutak, Ağrı’nın ilçelerindedir. İlçe şehir merkezine yaklaşık olarak 40 kilometre uzaklıktadır. Ağrı – Van yolunda yer alır. İlçenin doğusunda Hamur, batısında Erzurum ve Muş kuzeyinde Eleşkirt ve güneyinde Patnos ilçesi yer alır. 1562 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Rakımı 1565 metre civarlarındadır. İlçedeki en yüksek noktalar Kılıç Dağı, Gel Dağı, Kırmızı Tepe ve Aladağ zirveleridir. Bölgenin büyük bir kısmını Tutak ovası oluşturur. İlçeye karasal iklim tipi hüküm sürer. Yağışların çoğunluğu bahar aylarında düşer. Kar uzun süre yerde kalır. İlçe orman bakımından da oldukça zayıftır.

 

Tutak Satılık Konut Alabileceğiniz Mahalle ve Köyler

İlçedeki mahalle sayısı 5, köy sayısı ise 80’dir. İlçenin ev bakabileceğiniz başlıca köyleri Adakent Köyü, Çırpılı Köyü, Akyele Köyü, Gültepe Köyü, Sorguçlu Köyü, Alacahan Köyü, Doğangün Köyü, Karaağaç Köyü, Sarıgöze Köyü, Aşağıkargalık Köyü, Dağlıca Köyü, Erdal Köyü, Otluca Köyü, Taşbudak Köyü, Geçimli Köyü, Batmış Köyü, Aşağıözdek Köyü, Karahan Köyü, Kaşönü Köyü, Yayıklı Köyü, Palandöken Köyü. Hacıyusuf Köyü, Esmer Köyü, Azizler Köyü, Karacan Köyü, Soğukpınar Köyü, Ortayamaç Köyü, Beydamarlı Köyü, Yukarıkargalık Köyü, Sincan Köyü, Mollahasan Köyü, Bulutpınar Köyü, Kesik Köyü, Ataköy Köyü, Yukarıköşk Köyü, Dikme Köyü, Mızrak Köyü, Bozkaş Köyü, Suvar Köyü, Uzunöz Köyü, Bahçe Köyü, Dibelek Köyü, Dereköy Köyü ve Karakuyu Köyüdür. İlçede en çok tercih edilen Tutak Yeni mahalle satılık ev ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz. İlçenin mahalleleri ise;

 

  • Karşıyaka Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi,
  • Murat Mahallesi,
  • Cami Mahallesi ve 
  • Pınar Mahallesidir. 

 

Tutak Satılık Konut Arayanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 30.505 kişiden oluşur. Bu nüfusun %51,43’ünü erkekler ve %48,57’sini kadınlar oluşturur. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. İlçenin 2017 yılına ait nüfusu ise 30.699’dur. Bir yıl içerisinde bölgenin nüfusu artmamış tersine azalmıştır. Yıllık nüfus artış oranı da -%0,64’dür. Bu oran Tutak ilçesini Ağrı’nın nüfus artış oranı en düşük olan ilçesi yapar. Tutak’ın nüfus yoğunluğu 22’dir. Yani kilometre başına düşen kişi sayısı 22’ye denk gelir. Tutak, Hamur ilçesiyle beraber Ağrının en düşük nüfus yoğunluğuna sahip olan ilçesidir. İlçedeki toplam konut sayısı 2.867’dir. Konut başına düşen kişi sayısı 3,77’dir. İlçedeki işyeri sayısı ise 791’dir. Siz de bu ilçeden ev aramak için Ağrı Tutak satılık daire ilanlarına sitemizden göz gezdirebilirsiniz. 

 

Tutak Satılık Konut Bakanlar İçin İlçedeki Eğitim Kuruluşları 

İlçedeki ilk ve orta öğretim kurumlarından bazıları Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Sultan Melikşah İlkokulu, Yukarı Karahalit İlkokulu, Sultan Alparslan Ortaokulu, Aşağı Köşk İlkokulu, Kazım Karabekir Ortaokulu, Şehit Piyade Er Aydın Çetin İlkokulu ve Aşağı Kargalık İlkokuludur. Ayrıca ilçede iki adet Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu ile Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulu bulunur. İlçedeki liseler ise; 

 

  • Tutak Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi,
  • Mehmet Şükrü Balcı Anadolu Lisesi,
  • Tutak Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 
  • Tutak Çok Programlı Anadolu Lisesidir. 

 

Ev arayışınızda eğer okula giden çocuğunuz varsa bu okulların yakınında ev bakabilirsiniz. İlçedeki bütün ilanlara göz atmak için ise emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Ağrı Tutak seçenekleriyle listeleme sayfalarımıza bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.