/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gülağaçcancel

Aksaray Gülağaç Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Gülağaç Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Gülağaç satılık konut ilanları arasında size en uygun olan evi ararken, bölge hakkında bir fikir sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı okumalısınız. Gülağaç, Aksaray’ın ilçelerindedir. İlin en doğusunda yer alır. Batı ve güneybatıdan Aksaray Merkez, güneyden Güzelyurt ilçeleri, doğudan Nevşehir ve güneydoğudan Niğde illeri ile çevrelenmiştir. İlçenin yüzölçümü 326 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yüksekliği 1160 metre civarlarındadır. 1957 senesinde eski adı olan Ağaçlı ismi ile belde olarak kurulmuştur. Aksaray il olduktan sonra 1991’de ismi Gülağaç olarak değiştirilmiş ve ilçe konumuna getirilmiştir. İlçe, Derinkuyu Yer altı Şehrine 50 kilometre ve Ihlara Vadisine yaklaşık 12 kilometre mesafededir. İlçenin şehir merkezine olan uzaklığı ise 44 kilometredir. 

Gülağaç satılık konut almadan önce ilçedeki ekonomik durum hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Özellikle bu ilçeye başka bir yerden taşınmayı düşünüyorsanız ilçedeki geçim kaynakları hakkında eksik bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Gülağaç halkının ekonomisi genellikle tarım ile hayvancılığa dayanır. İlçe 3 tane Tarım Kredi Kooperatifi vardır. Buralarda çiftçiler için tarım araç gereçleri ve gübrenin dışında tarım tohumluklarını da temin edilmektedir. Gülağaç 303.539 dekarlık tarım arazine sahiptir. Sulu tarım alanları şimdilik az olan ilçede sulu tarım her geçen gün daha da önem hale gelmektedir. İlçedeki kişiler kıraç olan arazileri sulu tarım arazine dönüştürmektedir. Tarımda yetiştirilen en önemli ürünler nohut, patates, buğday, şeker pancarı, arpa ve fasulyedir. Hayvancılıkta ise genellikle küçükbaş hayvancılık yapılır. Az miktarda büyükbaş hayvancılığın da yapıldığı ilçede bu hayvanlardan elde edilen süt ve süt ürünlerinin satışı geçim kaynakları arasında yer alır. 

Gülağaç Satılık Konut Bakabileceğiniz Mahalleler ile Köyler

Gülağaç ilçesinin 20 mahallesi ve 9 köyü bulunmaktadır. Aksaray Gülağaç satılık ev bakabileceğiniz köyler; Sofular Köyü, Kızılkaya Köyü, Bekarlar Köyü, Pınarbaşı Köyü, Çatalsu Köyü, Süleymanhüyüğü Köyü, Akmezar Köyü, Osmanlı Köyü ve Camiliören Köyüdür. İlçenin ev bakabileceğiniz bütün mahalleleri ise,

 • Atatürk Mahallesi,
 • Zafer Mahallesi,
 • İstiklal Mahallesi,
 • Kurtuluş Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Kalealtı Mahallesi,
 • Hürriyet Mahallesi,
 • Eskicami Mahallesi,
 • Pınarbaşı Mahallesi,
 • Meydan Mahallesi,
 • Tuzla Mahallesi,
 • Karşıyaka Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Koyunlu Mahallesi ve 
 • Yenipazar Mahallesidir. 

Gülağaç Satılık Konut Bakanlara Bölgedeki Eğitim Kurumları

İlçede yer alan ilkokullar; Demirci Atatürk İlkokulu Şehit Abdullah Satılmış İlkokulu Gülağaç İlkokulu Pınarbaşı İlkokulu Çatalsu İlkokulu Gülpınar İlkokulu Atatürk İlkokulu Bekarlar İlkokulu Osmanlı İlkokulu Mimar Sinan İlkokulu Kızılkaya İlkokulu Demirci Cumhuriyet İlkokulu Saratlı İlkokulu Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Akmezar İlkokulu  Sofular 100. Yıl İlkokuludur. İlçedeki ortaokullar; Bekarlar Hürriyet Ortaokulu Saratlı Ortaokulu Gülpınar Namık Kemal Ortaokulu Demirci İmam Hatip Ortaokulu Şehit Abdullah Satılmış Ortaokulu Gülağaç İmam Hatip Ortaokulu Akmezar Ortaokulu Kızılkaya Ortaokulu Demirci Ortaokulu Gülağaç Ortaokuludur. İlçede bulunan liseler ise; Saratlı Çok Programlı Anadolu Lisesi Demirci Çok Programlı Lisesi Gülpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi Gülağaç 75. Yıl Anadolu Lisesi ve Gülağaç Anadolu İmam Hatip Lisesidir. Ayrıca ilçede Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Gülağaç Anaokulu da bulunur. Siz de Gülağaç satılık konut arayışınızda eğer okula giden bir çocuğunuz varsa bu okullara ulaşım imkanları kolay olan yerlerden ev bakmalısınız. Ev arayışınız hala devam ediyorsa ve bütçenizi ayarladıysanız aradığınız ev ilanlarını EmlakJet sitesinden inceleyebilirsiniz. Hayalinizdeki evi ve size en uygun olan evi bulabilmek için emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Aksaray Gülağaç ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Gülağaç Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.