Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hamamözücancel
Amasyacancel

Amasya Hamamözü Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Hamamözü Satılık Konut Alacaklar İçin Yol Gösterici İlçe Bilgileri

Emlakjet.com yeni bir ev arayışında olanlar için belirlediiğiniz kriterlere en uygun olan eve kolaylıkla sahip olabilmenize yardımcı olmaya devam ediyor. Hamamözü satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizle birlikte; ilçenin genel bilgileri, iklimi, nüfusu, coğrafyası, tarihi, okul ve hastaneleri, konut satış piyasası hakkında tüm bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Hamamözü, Amasya’nın en batısında bulunan ilçesidir. Tarihi olarak Hititler döneminde ilk yerleşim bölgesi olarak kullanıldığı bilinmektedir. Etilerin idari merkezi Hattuşaş ve Alacahöyük harabelerine çok yakın oluşundan ve Kızılırmak’a yakınlığından dolayı Eti medeniyeti ile ilgili pek çok tarihi eser mevcuttur. Tarihi olarak sırasıyla Frigler, Kimmerler, Romalılar, Büyük Selçuklu İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu gibi önemli büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. 1991 yılına kadar Gümüşhacıköy’e bağlı bir kasaba iken daha sonra ilçe statüsüne yükseltilmiştir. Dünya şampiyonu milli güreşçileri ile ilçenin adı ünlenmiştir.  Amasya’nın 3.955 nüfuslu küçük şirin bir ilçesi olan Hamamözü satılık konut tercihi yapabileceğiniz toplam 18 köyü bulunmaktadır. 

Çevresindeki diğer ilçeler;

 • Kuzeyinde Gümüşhacıköy İlçesi,
 • Kuzeybatısında Osmancık İlçesi,
 • Güneyinde Laçin İlçesi ve Çorum İli ile komşudur.

Amasya il merkezine 90 kilometre, Çorum il merkezine 43 kilometre uzaklıktadır. Toplam yüzölçümü 131 kilometrekaredir. İlçe genelinde karadeniz iklimi ile karasal iklimi arasında bir geçiş iklimi hakimdir. Yaz mevsimi karasal iklim kadar kurak ve sıcak, karadeniz iklimi kadar yağışlı değildir. Kış mevsiminde karasal iklimi kadar soğuk ve sert, karadeniz iklimi kadar ılıman değildir. 

Hamamözü Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin Konut Satış Piyasası

Amasya’nın en az nüfusa sahip küçük bir ilçesi olan Hamamözü’nde konut piyasası gelişmeye devam eden bir görünüme sahiptir. Modern yapıda konut projelerinin henüz hayata geçmemiş olmasının yanı sıra, devlet desteği ile toplu konutlara sahip olabilme ihtimali yüksektir. Hamamözü satılık daire arayanların ilçedeki az katlı betonarme bina yapılarına ya da bahçeli müstakil ev tipi konut seçeneklerini değerlendirmesi gerekmektedir. İlçenin güvenilir emlakçılarının ilanlarına ulaşmak için listeleme sayfalarımızı takip edebilirsiniz. Konut satış piyasasında fiyatlar ortalama fiyatlar şu şekildedir;

 • Konutun ortalama yaşam alanı 180 metrekare,
 • Konutun ortalama metrekare birim satış fiyatı 2.872 TL,
 • Konutun amortisman süresi 28 yıl olarak hesaplanmıştır. 
 • 4+1 ortalama 180 metrekarelik daire satış fiyatı 516.960 TL’dir. 

Hamamözü Satılık Konut Düşünenlerin Tercih Edebileceği Mahalle ve Köyleri

Hamamözü ilçesi idari yapısında 4  mahalle, 18 köy bulunmaktadır.

Mahalleleri;

 • Köprübaşı Mahallesi,
 • Hamitkaplan Mahallesi,
 • Arkutbey Mahallesi,
 • Ve en fazla arananlardan biri olan Hamamözü Saray Mahallesi satılık ev ilanlarına ulaşabilmek için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Hamamözü İlçesinin köyleri; Yukarıovacık, Dedeköy, Alanköy, Yeniköy, Yemişen, Tekçam, Sarayözü, Tepeköy, Arpadere, Aşağıovacık, Çayköy, Gölköy, Mağaraobruğu, Göçeri, Damladere, Hıdırlar, Kızılcaören, Omarca Köyüdür. 

Hamamözü Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçedeki Hastane ve Okullar

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren ilkokul, ortaokul, lise ve yaygın eğitim kurumu olmak üzere eğitim kurumlarının toplam sayısı 7’dir. Bunlar; Halk Eğitim Merkezi, İlçe Milliğ Eğitim Müdürlüğü, Göl İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Hamit Kaplan Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu ve Adil Candemir Çok Programlı Anadolu Lisesi’dir. Hamamözü satılık konut alacaklar için bir diğer önemli husus ise ilçede bulunan sağlık kurumlarıdır. İlçede Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren tek hastane Hamamözü Devlet Hastanesi’dir. Arkutbey Mahallesinde bulunan hastane ilçe halkına hizmet vermeye devam etmektedir. 

Sizde aradığınız evi hızlıca bulabilmek için bölgenin güvenilir emlakçılarının ilanlarını ya da sahibinden Amasya Hamamözü Arkutbey Mahallesinde satılık müstakil ev gibi en çok tercih edilen ilanlar için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.