/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Taşovacancel

Amasya Taşova Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Taşova Satılık Konut Bakanlara İlçe Rehberi

Taşova satılık konut düşünenler için, ilçe hakkında daha iyi bilgi sahibi olmalarını sağlayacak bu yazıyı hazırladık. Yazıyı okuduktan sonra Taşova’nın coğrafi özelliklerinden, iklimine, nüfusundan mahallelerine kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olacak ve aklınıza takılan soruların hemen hepsine cevaplar bulacaksınız. Taşova,  Türkiye Cumhuriyeti’nin Orta Karadeniz Bölümü’nde yer alan Amasya iline bağlı bir ilçedir. Kentin en gelişmiş dördüncü ilçesi olan Taşova, bölgenin sosyoekonomik düzeyi en yüksek yerleşim birimlerinden biridir. Tarih boyunca birçok devletin hakimiyeti altına girip, birçok medeniyete ev sahipliği yapan ilçe köklü bir tarihe sahiptir. Bölgede hüküm sürdüğü bilinen ilk devlet Hititlerdir. Hititler’den sonra Frigler, Kimmerler ve Persler’in egemenliğine geçmiştir. 

Taşova Satılık Konut Arayanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Taşova satılık daire tercih etmeyi düşünenler ilçenin coğrafi özellikleri ve iklim durumu hakkında fikir sahibi olmak isteyebilirler. Özellikle başka şehirlerden gelerek bölgeye yerleşmeyi planlayanlar için, yazının bu kısmı ekstradan önem taşımaktadır. Amasya’nın en gelişmiş yerleşim birimlerinden biri olan Taşova, doğusunda Koyulhisar, Reşadiye, Niksar ve Erbaa gibi ilçeler ile komşudur. Bölgenin doğusunda Erbaa, batısında Amasya ve Samsun il merkezleri, kuzeyinde ise yine Samsun’a bağlı Çarşamba ilçesi bulunmaktadır. İlçenin batı hattından geçen Yeşilırmak, önemli bir su kaynağıdır. Dağlarla çevrili bir ova olma özelliği taşıyan Taşova’da, ılıman karadeniz iklimi hakimdir. Bu sebeple hemen her mevsim yağış almaktadır. Kışlar ise ılık geçmektedir. Kar yağışı nadir görülen bir doğa olayıdır. 

Taşova Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Ekonomisi 

Yazının bu kısmında, ilçenin ekonomisine değineceğiz. Zira Taşova satılık ev tercih edeceklerin, mutlaka semtin ekonomik durumu, istihdam potansiyeli ve var olan iş kolları hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir.  İlçede yaşamını sürdürenlerin temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bakliyat üretiminin yanı sıra semtte meyve ve sebze yetiştiriciliği de yapılmaktadır. Amasya’nın en bereketli yerlerinden biri olan Taşova’da, toprak alüvyonlar ile zenginleşmiştir. Bu sebeple verim yüksektir, senede birkaç kez hasat yapılabilir. Bölgede yetiştirilen tütün çok kalitelidir ve işlenmek üzere sanayi tesislerine gönderilmektedir. Elması ile meşhur semtte ayrıca, mısır, fasulye, arpa, haşhaş, kenevir ve patates de yetiştirilmektedir. Yerel halkın küçük bir kısmı büyükbaş hayvancılık da yapmaktadır. 

Taşova Satılık Konut Alacaklara Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 Tarihli TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, ilçede tam 31.508 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %51.07’si kadın, geriye kalan %48.93’ü erkektir. İlçedeki nüfusun artış hızı %3.75’tir. 2007 yılından itibaren azalan nüfus, 2018 yılında artışa geçmiştir. Semt, yedi mahalle, altmış üç köy ve yetmiş yedi mezradan oluşmaktadır. Amasya Taşova satılık daire seçecekler arayışlarını ilçenin bir ya da birden fazla bölgesinde yoğunlaştırabilirler. Gelişmişliklerine göre mahalleler aşağıdaki gibidir:

 • Tepe Mahallesi 
 • Yemişen Mahallesi
 • Yeşilırmak Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Sanayii Mahallesi
 • Doğu Mahallesi
 • Yeni Mahallesi
 • Alpaslan Köyü
 • Elmakırı Köyü
 • Gemibükü Köyü

Eğer Taşova satılık konut düşüncenizde kararlıysanız ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak isterseniz, semtte yer alan emlakçılar ile sitemiz üzerinden iletişime geçebilir veya sahibinden Taşova satılık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Taşova Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.