Emlakjet

Ayaş Oltan Mahallesi Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Oltan Mahallesicancel
Ayaşcancel
Ankaracancel
homeInfo
Arama kriterlerinize uygun başka ilan bulamadık. Kriterlerinize benzer ilanlara göz atabilirsiniz.
Benzer İlanlar

Oltan Mahallesi Satılık Konut Arayanlar İçin Mahalle Hakkında Temel Bilgiler

Emlakjet.com ailesi olarak, satılık ev arayışında olan vatandaşlara istedikleri evi bulmaları için her türlü desteği sağlamak amacındayız. Oltan Mahallesi satılık konut almak isteyenler için, satın alacakları evin yalnızca fiyatı konusunda değil, mahalle bilgileri, nüfusu, sağlık ve eğitim kurumları gibi temel özellikleri  hakkında da bilgi sahibi olabilmeleri adına hazırladığımız özel yazımıza göz atabilirsiniz. 

Oltan Mahallesi, Ankara ilinde bulunan Ayaş ilçesine bağlı bir dış mahalledir. Yıllara bağlı nüfus sayımlarına göre mahallede 2018 yılında 1.468 kişi yaşadığı bilinirken, 2019 yılında 81 kişi azalarak 1.387 kişinin yaşadığı kayıtlara geçmiştir. Son sayımlara göre bu nüfusun 709 kişisi erkek, 678 kişisi kadındır. Orta Anadolu bölgesinde yer aldığı için step-bozkır iklimine sahiptir. Bu iklimin hakim olduğu bölgelerde yaz ayları çok sıcak geçerken, kış ayları ise soğuk geçmektedir. Oltan daha önceleri köy iken, 27 Şubat 1976'da İçişleri Bakanlığı kararıyla Oltan'da belde belediyesi kuruldu. 2014 yerel seçimleri ile birlikte ise mahalleye dönüşmüştür. Ayaş Oltan Mahallesi satılık konut aldığınız takdirde eviniz Ankara merkeze 74, Ayaş merkeze ise yaklaşık olarak 11 km uzaklıkta olacaktır.

Oltan Mahallesi Satılık Konut Arayanlar İçin Mahalle Eğitim Kurumu Bilgileri 

Oltan satılık ev arayışında olan çocuklu aileleri ilgilendiren konulardan biri hiç şüphesiz ki eğitim kurumları oluyor. Oltan Mahallesi sınırları içerisinde birden çok eğitim kurumu listelenmektedir. Sizler için bilgilerine ulaştığımız mahalle içerisinde ve mahalle yakınlardaki okulların adres ile iletişim bilgileri şu şekildedir:

  • Oltan Şehit Olgun Gökmen İlkokulu Ve Ortaokulu: Kara Hasan Mah. Gulami Cad., Oltan Köyü, Ayaş, Ankara. Bu eğitim kurumu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz ziyaret edebilir ya da telefon ile arayabilirsiniz.
  • Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi: Şeyhmuhittin, Kışla Sk. No:9, 06710 Ayaş/Ankara. Bu eğitim kurumu hakkında daha detaylı bilgiler için ziyaret edebilir ya da telefon ile arayabilirsiniz.

Oltan Mahallesi Satılık Konut Arayışındakiler İçin Mahalle Sağlık Kurumu Bilgisi

Aldığı konutun çevresinde bir hastalık anında kolaylıkla ulaşım sağlayabileceği sağlık kurumu olması çoğu ev sahibi için önemli kriterler arasında yer alıyor.

Oltan sınırları içerisinde mahalle halkının kolaylıkla hizmet alabildiği bir adet sağlık ocağı bulunmaktadır. Mahalledeki ve yakınlardaki sağlık kurumları bilgileri ve adresleri şu şekildedir:

  • Ayaş Oltan Aile Sağlığı Merkezi: Oltan, Tekke Sk., 06710 Ayaş/Ankara. Bu sağlık kurumundan randevu için 182 nolu randevu hattını arayabilir ya da Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden başvuru yapabilirsiniz. 
  • Ayaş Devlet Hastanesi: Ömeroğlu, Hekim Şaban Şifahi Cd. No:18, 06710 Ayaş/Ankara. Bu sağlık kurumuna randevu için 182 nolu telefon hattını arayarak ya da Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)ye başvurabilirsiniz. 

Oltan Mahallesi Satılık Konut Arayışında Olanlar İçin Emlak Bilgisi

Oltan mahallesi için emlak endeksi son verilerine  baktığımızda satılık dairelerin ortalama birim fiyatı 9.098 ₺/m2 olarak hesaplanmıştır. Evlerin ortalama brüt alanı 100 metrekaredir. Mahalledeki evlerin ortalama satış fiyatı ise 909.800 bin TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Emlakçıdan ve sahibinden Ayaş Oltan Mahallesi satılık daire fiyatlarını öğrenmek için sitemizdeki ilanlara hızlı ve kolay şekilde göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.