Emlakjet

Ayaş Pınaryaka Mahallesi Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Pınaryaka Mahallesicancel
Ayaşcancel
Ankaracancel

Pınaryaka Mahallesi Satılık Konut Arayanlar İçin Mahalle Hakkında Temel Bilgiler

Emlakjet.com ailesi olarak, satılık ev arayışında olan vatandaşlara istedikleri evi bulmaları için her türlü desteği sağlamak amacındayız. Ankara ilinin Ayaş ilçesinde bulunan Pınaryaka Mahallesi satılık konut almak isteyenler için, satın alacakları evin yalnızca fiyatı konusunda değil, mahalle bilgileri, nüfusu, sağlık ve eğitim kurumları gibi temel özellikleri  hakkında da bilgi sahibi olabilmeleri adına hazırladığımız özel yazımıza göz atabilirsiniz. 

Pınaryaka Mahallesi, Ankara ilinde bulunan Ayaş ilçesine bağlı mahallelerden biridir. Çanıllı semtinin dış parçasıdır. Yıllara bağlı nüfus sayımlarına göre mahallede 2018 yılında 279 kişi yaşadığı bilinirken, 2019 yılında 22 kişi artarak 301 kişinin yaşadığı kayıtlara geçmiştir. Son sayımlara göre bu nüfusun 146 kişisi erkek, geri kalan 155 kişisi ise kadındır. İç Anadolu bölgesinde yer aldığı için step-bozkır iklimine sahiptir. Bu iklimin hakim olduğu bölgelerde yaz ayları çok sıcak geçerken, kış ayları ise soğuk geçmektedir. Köyün kuzeyinden geçen ve ismi Katırcı yolu olarak anılan bir kervan yolu mevcuttur.Bu kervan yolu üzerinde birçok su kaynağı mevcut olup,bunlardan en ünlüsü köye 2 km mesafedeki Karpuz çatlatan adı ile anılan Çakmakpınarı'nın bu özelliği, yolun cazibesini de artırmıştır.Ayaş Pınaryaka Mahallesi satılık konut aldığınız takdirde eviniz Ankara merkeze 63,  Ayaş merkeze ise yaklaşık olarak 26 km uzaklıkta olacaktır.

Pınaryaka Mahallesi Satılık Konut Arayanlar İçin Mahalle Eğitim Kurumu Bilgileri 

Pınaryaka satılık ev arayışında olan çocuklu aileleri ilgilendiren konulardan biri hiç şüphesiz ki eğitim kurumları oluyor. Pınaryaka Mahallesi sınırları içerisinde hiç eğitim kurumu bulunmamaktadır. Fakat sizler için bilgilerine ulaştığımız mahalle yakınlardaki okulların adres ve iletişim bilgileri şu şekildedir:

  • Çanıllı İlkokulu ve Ortaokulu: Çanıllı Beldesi, Ayaş Merkez, Ayaş, Ankara. Bu eğitim kurumu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz ziyaret edebilir ya da +903127156020 nolu telefon ile arayabilirsiniz.
  • Ayaş Anadolu Lisesi: Ayaş, 06710 Ayaş/Ankara. Bu eğitim kurumu hakkında daha detaylı bilgiler için ziyaret edebilir ya da +903127122418 nolu telefon ile arayabilirsiniz.

Pınaryaka Mahallesi Satılık Konut Arayışındakiler İçin Mahalle Sağlık Kurumu Bilgisi

Aldığı konutun çevresinde bir hastalık anında kolaylıkla ulaşım sağlayabileceği sağlık kurumu olması çoğu ev sahibi için önemli kriterler arasında yer alıyor. Sinanlı semtinin sınırları içerisinde mahalle halkının kolaylıkla hizmet alabildiği bir sağlık ocağı bulunmamaktadır. Ancak kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz sağlık kurumları bilgileri ve adresleri şu şekildedir:

  • Ortabereket Sağlık Evi: Ortabereket, 06710 Ayaş/Ankara. Bu sağlık kurumundan randevu için 182 nolu randevu hattını arayabilir ya da Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden başvuru yapabilirsiniz. 
  • Ayaş Devlet Hastanesi: Ömeroğlu, Hekim Şaban Şifai Cd. No:18, 06710 Ayaş/Ankara. Bu sağlık kurumuna randevu için 182 nolu telefon hattını arayarak ya da Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)ye başvurabilirsiniz. 

Pınaryaka Mahallesi Satılık Konut Arayışında Olanlar İçin Emlak Bilgisi

Pınaryaka mahallesinde satılık dairelerin emlak-konut fiyat endeksi bilgilerine ulaşılamamıştır. Fakat mahallenin bağlı olduğu Ayaş ilçesinin satılık dairede ortalama birim fiyatı 2020 sonu itibariyle, 1.143 ₺/m2 olarak hesaplanmıştır. Evlerin ortalama brüt alanı 100 metrekare iken Ayaşta satılık ev fiyatlarına baktığımızda ortalama 114.300 bin TL olarak satışa sunulmakta. Evlerin amortisman/geri dönüş süreleri ise yaklaşık 17 yıl  olarak karşımıza çıkmaktadır. Emlakçıdan ve sahibinden Ayaş Pınaryaka Mahallesi satılık daire fiyatlarını öğrenmek için sitemizdeki ilanlara hızlı ve kolay şekilde göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.