/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çamlıderecancel

Ankara Çamlıdere Satılık Ev İlanları

araması için 12 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Ankara Çamlıdere Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Ankara Çamlıdere satılık konut arayışı içerisinde olanlar, ilçe hakkında merak ettiklerini öğrenmek, kafalarına takılan soruların cevaplarını bulabilmek için uzun uzadıya araştırma yapmak zorunda değiller. Sizler için derlediğimiz bu yazı, buradan bir ev satın almadan önce ilçe hakkında bilmeniz gereken şeylerin hemen hepsine yer veriyor.

 

Ankara’nın önemli ilçelerinden biri olan Çamlıdere’nin güneyinde Güdül, kuzey ve doğusunda Kızılcahamam, batısında Gerece ve Beypazarı bulunmaktadır. Çamlıdere, 1953 yılından önce Kızılcahamam ilçesinin bir bucağı olarak kabul ediliyordu. Ancak, 1953 yılında çıkarılan bir kanun ile ilçe statüsü kazanmıştır. Toplam 7.389 kişinin yaşadığı ilçenin, %50.1’ini erkekler, %49,9’unu kadınlar oluşturmaktadır. Ankara Çamlıdere satılık konut tercih etmeyi düşünenlerin, ilçenin Ankara’nın merkezine yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta yer aldığını bilmesinde fayda vardır.

 

İlçenin, Selçuklu Devleti döneminde, ülke yönetiminde önemli bir yeri olduğu bilinmektedir. Zira Çamlıdere ilçesindeki bazı köylerin isimleri Selçuklu Beyleri’nin isimlerini taşımaktadır. Peçenek, Ozmuş, Yahşihan, Dağkuzören köyleri bu duruma en önemli örnektir. Ankara Çamlıdere satılık ev arayışı içerisinde olanlar bahsi geçen lokasyonları da göz önünde bulundurabilirler. Çamlıdere ilçesinin merkezinde, Hz. Muhammed’in manevi çocuğu Ömer-ül Faruk’un dördüncü soyundan gelen Şeyh Ali Semarkandi’nin türbesi bulunmaktadır. İnanç turizminin önemli ziyaret noktalarından biri olan bu türbe, çok sayıda ziyaretçi çekmektedir.

 

Ankara Çamlıdere Satılık Konut Arayanlar için Mahalle Bilgisi

Çamlıdere satılık daire tercihi yapmak isteyenlerin, ilçenin mahalleleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. İlçede toplam 55 mahalle bulunmaktadır ve bu mahallelerin 8’i merkezde yer almaktadır. Merkezde yer alan sekiz mahallede, toplam 2.719 kişi yaşamakta ve bu sayı ilçe nüfusunun %36.8’ini oluşturmaktadır. İlçenin merkeze en uzakta bulunan mahallesi ise Çukurören’dir. Ankara’nın gelişen ve büyüyen ilçelerinden biri olarak karşımıza çıkan Çamlıdere’nin nüfusu son yıllarda düzenli olarak artmıştır. 2017 yılından 2018 yılına geçerken, ilçe nüfusu %14 gibi bir oranla sıçrama göstermiştir. Merkezde yer alan mahalleler ise aşağıdakilerdir;

 

 • Beyler Mahallesi
 • Kayabaşı Mahallesi
 • Körler Mahallesi
 • Meşeler Mahallesi
 • Orta Mahallesi
 • Ömerağa Mahallesi
 • Yahyalar Mahallesi
 • Yayalar Mahallesi

 

İlçedeki Önemli Kurumlar: Hastaneler ve Okullar

Hiç şüphesiz Ankara Çamlıdere satılık konut almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir başka unsur, ilçenin sahip olduğu olanaklardır. İlçede beş adet devlete ait eğitim kurumu bulunmaktadır. Bu kurumları şu şekilde sıralayabiliriz: Osmansin İlkokulu, Osmansin Ortaokulu, Merkez Atatürk İlkokulu, Merkez Atatürk Ortaokulu, Çamlıdere Çok Programlı Anadolu Lisesi, Çamlıdere Anadolu İmam Hatip Lisesi. Tam teşekkülü bir hastaneye sahip olmayan ilçenin merkez mahallelerinden biri olan Beyler Mahallesinde, Çamlıdere Merkez Sağlık Ocağı bulunmaktadır. 5 doktor ve 16 yardımcı personelin görev yaptığı sağlık merkezi, 7 gün 24 saat açıktır.

 

Ankara Çamlıdere Satılık Konut Tercih Edecekler İçin Fiyat Bilgisi

Ankara’nın en büyük ilçelerinden biri olan Çamlıdere’de, EmlakJet Bölge Raporlarına göre, yaklaşık olarak 10.045 adet konut bulunmaktadır. Toplam iş yeri sayısı ise 301 olarak belirlenmiştir. Hane başına düşen kişi sayısı ise, Türkiye ortalamasının biraz üzerinde olarak 5,44’tür.  Çamlıdere satılık daire bakanlar için, bölgedeki evlerin ortalama 132 metrekarelik bir kullanım alanına sahip olduğunu ve yine ortalama konut fiyatının 252 bin dolaylarında olduğunu söylemek mümkündür. Bu konutların ortalama birim fiyatı ise 1.911 Türk Lirası’dır. Ayrıca, ilçeden satın aldığınız bir ev kira gelirleri ile 35 yıl sonra geri dönüşünü gerçekleştirmektedir.

 

İlçenin merkez mahallelerinden biri olan Kayabaşı Mahallesi, en hızlı büyüyen yerleşim yerlerinden biridir ve bu sebeple Ankara Çamlıdere satılık konut arayışında olan kişiler için önemli bir çekim noktasıdır. Emlakçıdan veya sahibinden Çamlıdere satılık konut ilanlarını inceleyerek, eğer bu ilçede ya da bu mahallede yaşamak istiyorsanız, bölgedeki fırsatlar hakkında fikir almak üzere sitemizi inceleyebilirsiniz. Çamlıdere Aden Villaları ya da Çamlıdere Çiğdem Sitesi gibi ilanlara da yine listeleme sayfalarımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

8 Ekim 2021

Ankara Çamlıdere Satılık Konut fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Çamlıdere Satılık Konut seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İzmir Aliağa Hacıömerli Mahallesi Satılık Konut İmarlı
 • Aydın Söke Fevzipaşa Mahallesi Satılık Müstakil Ev
 • İstanbul Beylikdüzü Gürpınar Mahallesi Satılık Villa
 • Ankara Sincan Törekent Mahallesi Satılık Müstakil Ev
 • İstanbul Ataşehir Ataşehir Ferhat Paşa Mahallesi Satılık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.