/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çubukcancel

Ankara Çubuk Satılık Ev

araması için 28 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Çubuk Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Ev satın almadan önce bilinmesi gerekenler ve dikkat edilmesi gereken tüm bilgileri Emlakjet olarak sizler için araştırdık. İstediğiniz il, ilçe hakkında edinmeniz gereken genel bilgilerle birlikte nüfus, ekonomi, konut piyasası gibi merak ettiklerinizi yazımızın içeriğinde kolaylıkla bulabileceksiniz. Çubuk satılık konut tercihi yapmadan önce içeriğimizi kontrol edebilirsiniz.

 

Çubuk Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Çubuk, Ankara ili merkezine 39 kilometre uzaklıkta bulunan bir ilçesidir. Tarihsel olarak Osmanlı Devleti’nde Fetret Devri Başlangıcına sebep olmuş olan Ankara Savaşı Çubuk Ovası’nda gerçekleştirilmiştir. Çubuk satılık konut tercihi yapacaklar için Türkiye’nin en büyük beşinci havalimanı olan Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Çubuk ilçesi 2017 yılı sayımlarına göre toplam nüfusu 89.046 kişidir. Bu nüfusun yüzde 50,03’ü kadın, yüzde 49,97’si erkekten oluşur. Çubuk 1921 yılında ilçe statüsünde yükseltilmiştir. İlçenin toplam yüzölçümü 1.361 kilometrekare olup, rakımı 960 metredir.

 

Çubuk satılık daire alabileceğiniz toplamda 84 adet mahallesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Cumhuriyet Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Yenice Mahallesi, Güldarpı Mahallesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Yavuzselim Mahallesi, Akkuzulu Mahallesi, Aşağıçavundur Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Mahallesi, Esenboğa Merkez Mahallesi, Melikşah Mahallesi, Taşpınar Mahallesi, Ağılcık Mahallesi, Kuruçay Mahallesi, Susuz Mahallesi, Kargın Mahallesi, Kışlacık Mahallesi, Gökçedere Mahallesi, Sünlü Mahallesi, Fatih Mahallesi, Tahtayazı Mahallesi, Yazır Mahallesi, Yukarı Çavundur Mahallesi, Kızılca Mahallesi, İkipınar Mahallesi, Kutuören Mahallesi, Aşağıemirler Mahallesi, Kösrelik Mahallesi, Yıldırımelören Mahallesi, Ovacık Mahallesi, Mahmutoğlan Mahallesi, Durhasan Mahallesi, Eskiçöte Mahallesi, Camili Mahallesi, Kapaklı Mahallesi. Sizde aradığınız evi bulabilmek için en çok tercih edilen Çubuk satılık daire Atatürk Mahallesi ilanlarını listeleme sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

Çubuk Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Ulaşımı

Çubuk ilçe merkezi Ankara’ya 39 kilometre, Akyurt ilçesine 15 kilometre, Şabanözü ilçe merkezine 46 kilometre, Pursaklar ilçe merkezine 27 kilometre uzaklıktadır. Havalimanı ilçe sınırlarında bulunduğundan Havalimanı kavşağı ile ilçe merkezi arasında 3 şeritli bölünmüş yol mevcuttur. İlçede denizyolu ya da demir yolu ulaşımı bulunmamaktadır. Çubuk satılı konut arayanlar için ilçede Ankara Çubuk arası EGO seferleri ve Özel Halk Otobüsü seferleri hizmet vermektedir. Ayrıca şehir içi dolmuş ve minibüsleri de yoğunlukla hizmet vermektedir. Havalimanına yakınlığı sebebiyle en falza aranan Ankara Esenboğa satılık daire ilanlarını incelemek isteyenler için listeleme sayfamızdan mahalle filtreleme sistemini kolaylıkla kullanabilirsiniz.

 

Çubuk İlçesinde Ekonomi

Çubuk satılık konut arayanlar için ilçenin ekonomisini araştırdık. İlçe ekonomisi tarım ve hayvancılık ile sağlanmaktadır. Hayvancılık ilçe içerisinde bulunan Havalimanı’nın solunan hava şartlarında bozulma sağladığı için gerileme göstermiştir. 10 yıldır Organize Hayvancılık Tesislerinde çalışmalar sürmektedir. Son çeyrek asırdır Turşuculuk sektörü kendini göstermiş ve dünyaca ünlü turşuların üretim merkezi haline getirilmiştir. Her yılın eylül ayının ilk haftasında Turşe ve Kültür Festivali düzenlenerek hem tadım hem de kültürel faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Nüfusun büyük kısmı artık Akyurt ilçesinde bulunan sanayi ve fabrika kuruluşlarında çalışmaktadır. Emeklilerin en fazla tercih ettiği ilçe uc uz ve sakinlik arayanlar için oldukça uygundur.

 

Çubuk Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Konut Piyasası

Emlakjet 2019 yılı Ocak Ayı Bölge Raporuna göre; ilçede bulunan toplam konut sayısı 44.595’tir. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı hane başına 3,79’dur. Çubuk ilçesinde önemli iki büyük konut projesi inşası devam etmektedir. Aynı zamanda Toki Konutlarının bulunduğu ilçede, KOM Yapı’nın gerçekleştirmek üzere hayata geçirdiği Tepekent Konutları ve Park Elegance Konutları konut projeleri ilçenin gözdeleri konumundadır. Çubuk satılık konut almayı düşünenler için ilçede bulunan konutların ortalama alanı 130 metrekare, ortalama birim satış fiyatı 1.143 TL ve ortalama geri dönüş 21 yıl olarak hesaplanmıştır. Sizde hayalinizdeki evi kolaylıkla bulabilmek için Çubuk Tokide sahibinden satılık daireler ya da emlakçı ilanlarına ulaşmak için listeleme sayfamızı detaylıca kontrol edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Çubuk Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.