Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Elmadağcancel
Ankaracancel

Ankara Elmadağ Satılık Ev

araması için 20 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Elmadağ Satılık Konut Almak İsteyenler İçin İlçe Rehberi

Elmadağ satılık konut almayı düşünenler için Emlakjet olarak ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi içeriğimizde yer verdik. Hayalinizdeki evi bulmadan önce ilçe hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için yazımızı inceleyebilirsiniz. Elmadağ, Türkiye’nin Başkenti olan Ankara’nın bir ilçesidir. Ankara-Samsun karayolu üzerinde Ankara’ya 41 kilometre uzaklıktadır. İlçe yüzölçümü 569 kilometrekare, rakımı 1.135 metredir ve 1855 metre yüksekliğe sahip olan Emladağı’nın kuzey yamacında konumlanmıştır. Ankara-Kalecik demiryolu ve Kargalı Dere ilçe merkezinin içinden geçmektedir.

 

Elmadağ satılık daire almayı düşünenler için ilçenin çevresinde bulunan ilçeler;

 

  • Kuzeyinde Akyurt ve Kalecik ilçeleri,
  • Güneyinde Bala ilçesi,
  • Güneybatısında Çankaya ilçesi,
  • Batısında Mamak ve Altındağ ilçeleri,
  • Doğusunda Kırıkkale ili bulunmaktadır.

 

İlçede bulunan 30 mahallenin 10’u merkezde konumlanmıştır. Merkez mahallelerinde nüfusunun yarısından çoğu yaşamaktadır. 3 beldeden oluşan ilçenin beldeleri; Lalahan Beldesi, Hasanoğlan Beldesi ve Yeşildere Beldesidir. 2017 yılı nüfus sayımlarına göre nüfusu 45.349 kişidir. Bu nüfus 23.062 erkek ve 22.287 kadından meydana gelir.

 

Elmadağ satılık konut almayı düşünenler için ilçenin en fazla nüfusu olan mahallesi Hasanoğlan Bahçelievler Mahallesidir. İlçenin en uzak mahallesi 29,3 kilometre uzaklıkta bulunan Süleymanlı Mahallesidir. Diğer mahalleleri; İsmetpaşa Mahallesi, Tatlıca Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Gümüşpala Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Muzaffer Ekşi Mahallesi, Hasanoğlan Fatih Mahallesi, Hasanoğlan Bahçelievler Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Yenice Mahallesi, Lalabel Mahallesi, Yenipınar Mahallesi, Hasanoğlan Havuzbaşı Mahallesi, Seyitcemali Mahallesi, Şehitlik Mahallesi, Üçevler Mahallesi, Taburlar Mahallesi, Süleymanlı Mahallesi, Yeşildere Fatih Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yenimahalle Mahallesi, Kayadibi Mahallesi, Aşağıkamışlı Mahallesi, Karacahasan Mahallesi, Deliler Mahallesi, Kuşcuali Mahallesi, Akçaali Mahallesi, Yukarıkamışlı Mahallesi, Ediğe Mahallesi, Tekke Mahallesi. İlçede en fazla tercih edilen beldelerinden Elmadağ Lalabel satılık ev ilanlarına ulaşmak için listelme sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Elmadağ Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin Tarihi

Elmadağ ilçesinin tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte yapılan araştırmalara göre tarih öncesi çağlara ait eserler Elmadağ ve çevresinde yaşanmış uygarlıkların varlığını göstermektedir. Frig ve Lidya uygarlıkları M.Ö. 547 yılına kadar bölgede yerleşik hayata devam etmişlerdir. Daha sonrası Persler, Roma İmparatorluğu ve Türklerin ardından Moğolların bu topraklarda varlık gösterdiği bilinmektedir.

 

Elmadağ Satılık Konut Arayanlar için İlçenin İklimi

Elmadağ satılık konut arayanlar için ilçenin iklimi oldukça önemlidir. İlçe iklimi kışları soğuk ve sert geçen karasal iklim etkisi altında bulunmaktadır. Yüksek ve dağlarla çevrili olması sebebiyle gece-gündüz ve kış-yaz aylarında hissedilen sıcaklıkları arasında büyük fark gözlemlenmektedir. Rüzgar her yönden esmektedir. Sonbahar mevsiminde yoğun sis görünmektedir. Kar yağışları Kasım ayından başlayarak Nisan ayına kadar devam edebilmektedir. En fazla yağışı Ocak Ayında almaktadır.

 

Elmadağ İlçe Ekonomisi

İlçe genelinde sanayi kuruluşları büyük faaliyet göstermektedir. Öncelikle baut ve roket fabrikaları ile birlikte çimento, petek bal, Çay-Kur çay paketleme fabrikası önemlidir. Aynı zamanda Lalahan’da bulunan Hayvan Araştırma Enstitüsüne bağlı çiftlikler bulunmaktadır. Bağ evleri sayıca oldukça fazla bulunan Elmadağda satılık bağ evi ilanları fazlaca ilgi görmektedir. Nüfusun büyük bölümü bu sanayi kuruluşlarında çalışırmaktadır.

 

Elmadağ Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçe Konut Piyasası

Elmadağ ilçesi konut piyasasına baktığımızda toplamda 7000’i aşkın konut ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. İlçe Merkez ve Beldelerinde konut yapımında kooperatifleşme yaygın olarak bulunmaktadır. Emlakjet 2019 yılı Ocak ayı bölge raporu verilerine göre ilçede bulunan konutların ortalama alanı 130 metrekaredir. Bu alanın ortalama birim fiyatı 1.093 TL olarak hesaplanmış ve ortalama geri dönül yılı 22 yıl olarak belirlenmiştir. Buna göre ortalama 130 metrekarelik 3+1 bir dairenin satış fiyatı 137.150 TL’dir. Hayalinizdeki evi bulabilmek için sizde en fazla aranmış emlakçıdan veya sahibinden satılık ev Ankara Elmadağ İsmetpaşa Mahallesi İlanlarını listeleme sayfamızdan detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.