/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölbaşıcancel

Ankara Gölbaşı Satılık Ev İlanları

araması için 316 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gölbaşı Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Yol Gösterici Bilgiler

Gölbaşı satılık konut tercih edecekler için ilçe hakkında bir rehber niteliğinde olan bu bilgileri sevgili emlakjet okuyucuları için bir araya topladık. Gölbaşı İç Anadolu Bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçelerinden bir tanesidir. Deniz seviyesinden 972 metre yükseklikte bulunmaktadır.1300 metrekarelik yüz ölçümüne sahiptir. İlçe toplam 130.363 kişiden yaşmakta ve nüfusun %50.32’si erkeklerden, %49.68’si ise kadınlardan oluşmaktadır. Güneyinde Bala ile Haymana, kuzeyinde Çankaya, batısında Polatlı ve doğusunda da Elmadağ yer almaktadır. Şehir merkezine 15 km uzaklıkta yer alır. Bölgeye karasal iklim tipi hakimdir. Yaz ayları kurak ve sıcak geçerken kış ayları yağışlı ve serin geçmektedir. İlçede isminden de anlaşıldığı gibi birçok göl yer almaktadır.

 

Gölbaşı Satılık Konut Bakanlara İlçenin Tarihçesi

Gölbaşı ilçesi tarihi anlamda birçok zenginlikler barındıran bir yerdir. İlçede bulunan kalıntılara bakıldığında bölgenin tarihinin çok eskilere dayandığı söyleyebiliriz. Gölbaşı’nda yapılan kazılarda milattan önceki devirlerden kalma höyükler, mezar taşları, kilise kalıntıları, Bizanslılara ait sikkeler, çeşitli sütun parçaları gibi eserler ortaya çıkmıştır. Bölgeyi daha önceleri Hititler, Persler ve Bizanslılar gibi eski uygarlıklar yerleşim yeri olarak kullanmışlardır. İlçe daha sonları Selçuklu Osmanlı devletinin hakimiyetine geçmiştir. 1402 senesindeki Ankara savaşında Timur filleri buradaki ormanlık alanlara saklamıştır. Ayrıca bölgede 1. Derece sit alanı olarak belirlenmiş Tulumtaş mağarası yer almaktadır. Bu gibi özellikleriyle Gölbaşı her yıl daha çok turisti bölgeye çekmektedir. Gölbaşı 1923 yılına kadar Örencik köyüne bağlıyken bu yıldan sonra Gölbaşı Nihayesi ismini almıştır. 1936 senesinde Çankaya’ya bağlanmış, 29 Kasım 1983 yılında çıkarılan kanunla da ilçe statüsüne erişmiştir.

 

Ankara Gölbaşı Satılık Konut Tercih Edeceklere Mahalle Rehberi

Gölbaşı’nın toplam 54 mahallesi bulunmaktadır. Bu mahallelerden 11’i merkezde yer almaktadır. Nüfusu en fazla olan mahalle 24.803 kişi sayısıyla Eymir mahallesi, en az olan mahalle ise 61 kişilik nüfusuyla Çeltek mahallesidir. Ankara Gölbaşı Karşıyaka mahallesi ve Bahçelievler mahallesi ise ev talebinin en yoğun olduğu yerler arasında yer alır. Gölbaşının başlıca mahalleleri ise; Seğmenler Mahallesi, Kızılcaşar Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Oğulbey Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, Hacıhasan Mahallesi, Şafak Mahallesi, Hacılar Mahallesi, Karagedik Aydın Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, İncek Mahallesi, Örencik Mahallesi, Gökçehüyük Mahallesi, Eymir Mahallesi, Karagedik Ercan Mahallesi, Selametli Şehit Emrah Mahallesi, Oyaca Akarsu Mahallesi, Oyaca Yeşilçam Mahallesi ve Tulumtaş Mahallesi’dir.

 

Gölbaşı Satılık Konut Arayanlar İçin Fiyat Bilgisi

Ev ararken en önemli kriterlerden bir de evin fiyatıdır. Almak istediğiniz yerdeki ev fiyatlarını bilmek bütçenize uygun olan evi ararken işinizi çok kolaylaştıracaktır. Emlakjet bölge raporuna baktığımızda ilçede toplam konut sayısı 71.773, işyeri sayısı 50297 ve ortalama hane başına düşen kişi sayısı 3,69 olarak incelenmektedir. Gölbaşı satılık daire fiyatları ortalama 132 metrekarelik bir alanda 310.464 TL’dir. Bu da metrekare başına 2.352 TL olarak düşmektedir. Evlerin ortalama geri dönüşü ise 23 yıldır.

 

 • 1+1 63 metrekare bir ev 269.136 TL
 • 2+1 95 metrekare bir ev 228.000 TL
 • 3+1 130 metrekare bir ev 267.540 TL
 • 4+1 186 metrekare bir ev 484.530 TL
 • 4+2 284 metrekare bir ev 658.028 TL
 • 5+1 308 metrekare bir ev 850.080 TL
 • 5+2 340 metrekare bir ev ise 726.240 TL olarak incelenmektedir.

 

Gölbaşı satılık konut arama sürecinizde istek ve ihtiyaçlarınıza uygun olan evi en hızlı şekilde bulabilmek için emlakjet.com adresine girebilir, Gölbaşı satılık müstakil ev gibi seçenekler ve daha fazlasına listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Gölbaşı Satılık Ev
Ankara Gölbaşı Satılık Konut fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Gölbaşı Satılık Konut seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Hatay Defne Kiralık Daire
 • Konya Kulu Camikebir Mahallesi Satılık Daire
 • Kırklareli Babaeski Hamidiye Mahallesi Satılık Daire
 • İstanbul Pendik Orhangazi Mahallesi Satılık Daire
 • Eskişehir Satılık Tarla
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.