Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Nallıhancancel
Ankaracancel

Ankara Nallıhan Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Ankara Nallıhan Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Ankara Nallıhan Satılık Konut tercihinde bulunacak kişiler için, ilçe hakkında mutlaka bilinmesi gereken şeyleri tek bir yazıda topladık. Nallıhan’ın coğrafi konumundan, tarihine kadar birçok konuda bilgi sahibi olacağınız bu yazıyı okuduktan sonra, aklınıza takılan tüm soruların cevabını bulacak ve hayalinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Başkent Ankara’ya 160 kilometre uzakta yer alan Nallıhan ilçesi, tarihi İpek Yolu üzerinde yer almaktadır. İlçenin ismi, bölgeden geçen Nallı Çayı’ndan ve Osmanlı vezirlerinden biri olan Nasuh Paşa’nın merkeze yaptırdığı handan alır.

 

Ankara’nın batısında yer alan ilçe oldukça engebeli bir araziye sahiptir. Nallıhan’ın doğusunda Beypazarı, kuzeybatısında Göynük, kuzeyinde Mudurnu-Seben, batısında Sarıcakaya ve güneyinde Eskişehir bulunmaktadır. Dört bir yanı dağlarla çevrili olan ilçenin rakımı 625 metredir. Ayrıca ilçe, 1.972 kilometrelik bir alan üzerinde kurulmuştur. İlçede karasal iklim hüküm sürmektedir.

 

Ankara Nallıhan Satılık Konut Tercih Edecekler İçin Mahalle Bilgisi

2018 yılı TÜİK Verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 28.091’dir. İlçede yaşayanların %49.44’ü erkek, %50,56’sı ise kadındır. Bu bilgilerden hareketle ilçede nüfusun dengeli bir şekilde dağıldığı rahatlıkla söylenebilir. Nüfus artış hızının eksilerde seyrettiği ilçede oldukça sakin ve huzurlu bir yaşam vardır. Bu sebeple, şehir merkezinden çok uzaklaşmadan sakin bir yaşam arzulayan kişiler Nallıhan satılık daire tercih edebilirler.  İlçe 9 merkez mahallesi, 56 köy ve 2 adet beldeden oluşmaktadır. Nüfusun büyük bir bölümü merkez mahallelerde toplanmıştır. Nallıhan satılık konut arayışı devam eden kişiler merkezde yer alan aşağıdaki mahalleleri tercih edebilirler:

 

  • Çayırhan Mahallesi
  • 100.Yıl Mahallesi
  • Nasuh Paşa Mahallesi
  • Hacıbey Mahallesi
  • Atatürk Mahallesi
  • Fatih Mahallesi
  • Yazı Mahallesi
  • Aliağa Mahallesi
  • Sarıyar Mahallesi

 

Son zamanlarda, 100. Yıl Mahallesi ciddi bir gelişim göstermiş ve yerel halkın ilgisini çekmiştir. Eğer bu mahallede bir ev almayı düşünürseniz, Nallıhan Beltaş Sitesi satılık konut ilanlarının yer aldığı sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Ankara Nallıhan Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu verilerine göre, ilçede 22.604 adet konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise, 3.71 olarak hesaplanmıştır. İlçedeki emlak piyasası oldukça istikrarlı bir görüntü sergilemektedir. Bölgede bulunan evlerin ortalama kullanım alanı 112 metrekare olup, yaklaşık 167.440 Türk Lirası’ndan satışa sunulmaktadır. Bir başka deyişle Nallıhan satılık daire tercih eden bir kişinin, metrekare başına 1.495 Türk Lirası ödemesi gerekmektedir. Ayrıca bölgeden satın aldığın daireyi, kiraya vermeniz durumunda, 29 yıl sonra satın aldığınız konut kendi fiyat bedelini size kazandırmış olacaktır. Eğer Ankara Nallıhan Satılık Konut arayışınız aktif bir şekilde devam ediyorsa, size en yakın emlakçıya başvurabilir ya da EmlakJet listeleme sayfalarında yer alan ilanlar aracılığı ile hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz.

 

Ankara Nallıhan Satılık Konut Düşünenler için İlçenin Ekonomik Durumu

Büyük bir bölümü ormanlarla kaplı olan ilçenin en temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Yerel halkın başlıca geçim kaynağı, arıcılık, ipek böcekçiliği, hububat tarımı ve sebze-meyveciliktir. Büyük tarım arazilerinde, domates ve biber yetiştirilmektedir. Ayrıca iklimi sebebiyle, pirinç tarımının da yapılabildiği ilçede patates üretimi da oldukça yaygındır. Üretilen ürünler iç pazarın ihtiyacını karşılamaya yöneliktir.  Ancak kendi küçük bahçesinde, domates, biber gibi sebzeler yetiştirmek isteyenler, Nallıhan da satılık müstakil ev almayı tercih edebilirler.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Nallıhan Satılık Ev
100.Yıl MahallesiAkdere MahallesiAksu MahallesiAlan MahallesiAliağa MahallesiAliefe MahallesiAlpağut MahallesiArkutça MahallesiAşağıbağdere MahallesiAşağıbağlıca MahallesiAşağıkavacık MahallesiAtatürk MahallesiAtça MahallesiAydoğmuş MahallesiBelenalan MahallesiBelenören MahallesiBeyalan MahallesiBeycik MahallesiBeydili MahallesiBozyaka MahallesiCendere MahallesiÇalıcaalan MahallesiÇamalan MahallesiÇayırhanÇayırhan MahallesiÇiller MahallesiÇive MahallesiÇulhalar MahallesiDanişment MahallesiDavutoğlan MahallesiDemirköy MahallesiDereköy MahallesiDoğandere MahallesiDöğmeci MahallesiEğri MahallesiEmremsultan MahallesiEpçeler MahallesiEricek MahallesiEymir MahallesiFatih MahallesiGökçeöz MahallesiGüzelöz MahallesiHacıbey MahallesiHacıhasanlar MahallesiHıdırlar Mahallesiİslamalan MahallesiKabaca MahallesiKadıköy MahallesiKaracasu MahallesiKarahisargölcük MahallesiKarahisarkozlu MahallesiKarahisar MahallesiKaraköy MahallesiKavakköy MahallesiKulu MahallesiKuruca MahallesiKuzucular MahallesiMeyildere MahallesiMeyilhacılar MahallesiNallıdere MahallesiNallıgölcük MahallesiNallıhanNasuhpaşa MahallesiNebioğlu MahallesiOsmanköy MahallesiOzan MahallesiÖmerşeyhler MahallesiÖşürler MahallesiSarıkaya MahallesiSarıyar MahallesiSobran MahallesiSoğukkuyu MahallesiSubaşı MahallesiTekirler MahallesiTekke MahallesiTepe MahallesiUluhan MahallesiUluköy MahallesiUzunöz MahallesiYakapınar MahallesiYazı MahallesiYenice MahallesiYeşilyurt MahallesiYukarıbağdere MahallesiYukarıbağlıca MahallesiYukarıkavacık Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.