Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Polatlıcancel
Ankaracancel

Ankara Polatlı Satılık Ev

araması için 350 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ankara Polatlı Satılık Konut Tercih Edecekler İçin İlçe Rehberi

Ankara Polatlı satılık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler için, ilçe hakkındaki tüm önemli bilgileri bu yazıda topladık. Kafanızdaki soruların hemen hepsine cevap bulacağınız bu yazıyı okuduktan sonra, hayalinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti ve en büyük ikinci şehri olan Ankara kentinin batısında yer alan Polatlı, Eskişehir-Ankara Devlet Karayolu üzerinde yer almaktadır. Polatlı, Ankara merkeze yaklaşık 76 kilometre uzaktadır. İlçe, 3.473 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Denizden yüksekliği ise 850 metre olarak ölçülmüştür. Osmanlı İmparatorluğu’nda nahiye statüsüne sahip olan Polatlı, 1 Ağustos 1926 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Bugün Ankara’nın en önemli ilçelerinden biri olan Polatlı, canlı emlak piyasası ve sahip olduğu ekonomik potansiyel ile yerel halkın ilgisine mazhar olmaktadır.

 

Ankara Polatlı Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Tarihi

Polatlı satılık daire arayışında kararlı olanlar, oldukça köklü bir geçmişe sahip olan bir ilçede yaşama şansına erişecektir.  Zira yapılan arkeolojik kazılara göze Polatlı’da yerleşim, M.Ö 3000’li yıllardan önce başlamıştır. O zamanlar Gordion ismini taşıyan semtte, Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüştür. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı ile bölgeye giren Türkler, ilk olarak şehri fethetmişlerdir ve Polatlı uzun yıllar Anadolu Selçuklu hükümdarlarını misafir etmiştir. Şehir 1356 yılında Orhan Gazi tarafından ele geçirilerek, Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1892 yılında yapılan Ankara-İstanbul demiryolu, ilçenin önemini arttırmıştır. Ayrıca Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktalarından biri olan Sakarya Muharebesi ilçe toprakları üzerinde gerçekleşmiştir. Mustafa Kemal Atatürk, savaşı ilçeden yönetmiştir. Tüm bu bilgilerden hareketle Polatlı satılık ev arayışınızı olumlu bir şekilde sonuçlandırdığınız takdirde, tarihle iç içe bir semtte yaşayacağınızı söyleyebiliriz.

 

Ankara Polatlı Satılık Konut Arayanlar İçin Nüfus ve Mahalle Bilgisi

2018 TÜİK Verilerine göre, ilçede toplan 122.287 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerden 61.597’si erkek, geriye kalan 69.690’ı kadındır. Bir başka deyişle ilçe nüfusunun %50.37’si erkek, %49.63’ü kadındır. İlçenin nüfus artışı eksilerde seyretmektedir. Bu nedenle, hem şehir merkezinde olmak hem de daha sakin bir hayat sürmek isteyenler için ilçe bir cazibe noktasına dönüşmektedir. Eğer sizin de böyle bir hayaliniz varsa, Polatlı satılık müstakil ev tercih edebilir ve küçük bahçenizde kendi sebze ve meyvelerinizi yetiştirebilirsiniz.

 

İlçe toplam 95 mahalleden oluşmaktadır. Polatlıda satılık daireler Şentepe, Şehitlik, Cumhuriyet ve Zafer Mahalleleri’nde yoğunlaşmaktadır. İlçenin en kalabalık beşinci mahallesi olan Fatih’e yerleşenlerin sayısı hızlı bir şekilde artmaktadır. Bu sebeple Polatlı Fatih mahallesinde satılık daireler arıyorsanız, elinizi çabuk tutmanız gerekebilir.

 

Ankara Polatlı Satılık Konut Fiyat Bilgisi

Polatlı satılık daire arayışında olanların, semtin emlak piyasası hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.  EmlakJet Bölge Raporu verilerine göre, ilçede toplan 59.986 adet konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise, 3.62’dir. Bu rakam Türkiye ortalamasının biraz üzerinde olduğundan, ilçede ciddi bir emlak potansiyeli olduğu söylenebilir. İlçedeki emlak piyasası oldukça istikrarlı bir durumdadır. Bölgedeki evlerin ortalama kullanım alanı 135 metrekare olup, bu evlerin metrekare başına birim fiyatı 1.206 Türk Lirası’dır. Bu Polatlı satılık ev tercih edeceklerin ortalama 162.810 Türk Lirası ödemesi gerekeceği anlamına gelmektedir. Konut tipine göre ev bedelleri aşağıdaki gibi değişim göstermektedir:

 

  • 1+1 , 66 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 155.232 TL
  • 2+1, 95 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 93.100 TL
  • 3+1, 130 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 151.060 TL

  

Ankara Polatlı Satılık Konut arayışınız aktif olarak devam ediyorsa, size en yakın noktada yer alan emlakçıya başvurabilir veya Polatlıda satılık daireler Şentepe ya da Polatlı Fatih mahallesinde satılık daireler gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Polatlı Satılık Ev
Adatoprakpınar MahallesiAvdanlı MahallesiAvşar MahallesiBabayakup MahallesiBasrı MahallesiBeşköprü MahallesiBeyceğiz MahallesiBeylikköprü MahallesiCumhuriyet MahallesiÇamlıca MahallesiÇanakçı MahallesiÇarşıÇekirdeksiz MahallesiÇekirdeksiz OSB MahallesiÇimenceğiz MahallesiEsentepe MahallesiEskikarsak MahallesiEskiköseler MahallesiEskipolatlı MahallesiFatih MahallesiGazi MahallesiGedikli MahallesiGençali MahallesiGülpınar MahallesiGülveren MahallesiGümüşyaka MahallesiGündoğan MahallesiGüreş MahallesiHacımusa MahallesiHacımuslu MahallesiHacıosmanoğlu MahallesiHacıtuğrul MahallesiHıdırşeyh MahallesiIlıca Mahallesiİğciler Mahallesiİnler Mahallesiİstiklal MahallesiKabak MahallesiKaraahmet MahallesiKarabenli MahallesiKaracaahmet MahallesiKarahamzalı MahallesiKarailyas MahallesiKarakaya MahallesiKarakuyu MahallesiKarapınar MahallesiKarayavşan MahallesiKargalı MahallesiKayabaşı MahallesiKıranharmanı MahallesiKızılcakışla MahallesiKocahacılı MahallesiKurtuluş MahallesiKuşcu MahallesiMacun MahallesiMehmet Akif MahallesiMüslüm MahallesiOğuzlar MahallesiOlukpınar MahallesiÖmerler MahallesiÖrdekgölü MahallesiÖzyurt MahallesiPolatlıPoyraz MahallesiSabanca MahallesiSakarya MahallesiSarıhalil MahallesiSarıoba MahallesiSazlar MahallesiSinanlı MahallesiSincik MahallesiSivri MahallesiŞabanözü MahallesiŞehitlik MahallesiŞentepe MahallesiŞeyhali MahallesiŞıhahmetli MahallesiTaşpınar MahallesiTatlıkuyu MahallesiTopçularToydemir MahallesiTüfekçioğlu MahallesiTürkkarsak MahallesiTürktaciri MahallesiUzunbey MahallesiÜçpınar MahallesiYağcıoğlu MahallesiYağmurbaba MahallesiYaralı MahallesiYassıhüyük MahallesiYenice MahallesiYenidoğan MahallesiYeniköseler MahallesiYeni MahallesiYenimehmetliYenimehmetli MahallesiYeşilöz MahallesiYıldızlı MahallesiYüzükbaşı MahallesiZafer Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.