/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ankaracancel

Sahibinden Satılık Dolmuş Ankara Satılık Daire

araması için 215 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ankara Sahibinden Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Ankara sahibinden satılık konut arayışı içerisinde olanlar için, kente dair tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Gelin, Türkiye’nin başkenti ve en gelişmiş ikinci şehri olan Ankara’yı birlikte daha yakından tanıyalım. Hem coğrafi hem de siyasi konumu nedeniyle Türkiye’nin kalbinde yer alan Ankara ili, İç Anadolu Bölgesi’nde 25.632 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerinde yer almaktadır. Kentinden denizden yüksekliği ortalama 938 metre ve civarındadır. Yüzölçümü bakımından ülkemizin en büyük üçüncü şehri olan Ankara, Bolu, Kırşehir, Kırıkkale, Çankırı, Aksaray, Konya ve Eskişehir illeri ile komşudur. Medeniyetin beşiği olarak da bilinen kentin tarihi ise çok eskilere dayanmaktadır. Şehirde yaşadığı bilinen ilk medeniyet olan Hititler’e ait simge ve sembollere Ankara’nın idari yapılarında rastlanmaktadır. 

 

Ankara Sahibinden Satılık Konut Düşünenlere Kentin Ekonomisi 

Ankara satılık ev tercihinde bulunacak bir kişi, ilçenin ekonomik olanakları ve istihdam potansiyeli hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalıdır. Özellikle sanayi ve hizmet sektörünün geliştiği kentte yerel halkın dörtte üçü bahsi geçen ekonomik kollarda çalışmakta ve geçimini buradan sağlamaktadır. Şehir, Türkiye’nin gayrisafi milli hasılasının %9’unu tek başına üretmektedir. Savunma sanayisi, yazılım ve elektronik sektörlerin en çok faaliyet gösterdiği kent olan Ankara’da 3500’e yakın şirket bulunmaktadır. Dolayısı ile şehrin istihdam potansiyelinin çok yüksek olduğunu söylemek, yanlış olmayacaktır. Hizmet ve sanayi sektörlerinin dışında, ilde tarım ve hayvancılık da yapılmaktadır. Öyle ki Ankara, Türkiye’nin tahıl ambarı olarak bilinmektedir. Şehrin tarıma elverişli arazilerinin %24’ünde buğday, %23’ünde ise arpa yetiştirilmektedir. Tüm bu bilgilerden hareketle,  Ankara satılık daire arayan bir kişinin, kentin ekonomik imkanlarından kolayca yararlanma şansı bulacağını söyleyebiliriz. 

 

Ankara Sahibinden Satılık Konut Bakanlara Kentin Demografik Yapısı 

Ankara’da yaşayanların sayısı, Şubat 2019 tarihinde yayınlanan  TÜİK Raporu’na göre 5.503.985’tir. Bahsi geçen kişilerin %50.42’si kadın, geriye kalan %49.58’i ise erkektir. Bir önceki yıla göre 58.959 kişi artan Ankara nüfusu, sürekli olarak büyüme eğilimindedir. Kent, yirmi beş ilçe ve 1425 mahalleden meydana gelmektedir. Ankara satılık ev düşünenler, şehrin en gelişmiş on ilçesinden birinde araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

 

 • Çankaya
 • Keçiören
 • Yenimahalle
 • Mamak
 • Etimesgut
 • Sincan
 • Altındağ
 • Pursaklar
 • Gölbaşı
 • Polatlı

 

Ankara nüfusunun %16.73’üne ev sahipliği yapan Çankaya’da ikamet edenlerin sayısı 920.890’dır. İlçede, kamu hizmetlerine erişim engeli yoktur ve bölgede yaşayan şehrin olanaklarından kolayca istifade edebilirler. Bu sebeple sahibinden satılık daire Ankara Çankaya tercih edeceklerin, rekabeti yüksek bir emlak piyasası ile karşı karşıya olduğunun altını çizmek gerekir. 

 

Ankara Sahibinden Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre Ankara’da satılık daire ortalama 128 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim bedel ise 1.832 Türk Lirası’dır. Daha net bir ifade ile Ankara satılık ev düşünen bir kişinin yaklaşık 234.496 Türk Lirası ödemeye hazır olması gerekmektedir. Ama bahsi geçen ortalama rakam evin yer aldığı lokasyondan etkilenmektedir. Örneğin sahibinden satılık daire Ankara Keçiören arayışında olan bir kişinin, 125 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daireye 194.000 Türk Lirası ödemesi yeterli olacaktır. Konut tipine göre ev bedelleri aşağıdaki gibidir: 

 

 • 1+1, 65  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 184.470  Türk Lirası 
 • 2+1, 95 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 158.270 Türk Lirası
 • 3+1, 125   metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 211.625 Türk Lirası

 

Eğer Ankara sahibinden satılık konut düşüncenizi bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, kentte yer alan emlakçılarla iletişime geçebilir veya sahibinden satılık daire Ankara Etimesgut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Koronavirüs Ofis Kiralarını Nasıl Etk...

Koronavirüs Ofis Kiralarını Nasıl Etk...

22 Mayıs 2020

Konut Kredi Faizlerinde Son Durum Ne ...

Konut Kredi Faizlerinde Son Durum Ne ...

21 Mayıs 2020

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

19 Mayıs 2020

Emlak Vergisi Ödemelerinde Online Öde...

Emlak Vergisi Ödemelerinde Online Öde...

18 Mayıs 2020

TÜİK 2020 Nisan Ayı Konut Satış İstat...

TÜİK 2020 Nisan Ayı Konut Satış İstat...

15 Mayıs 2020

Ankara Sahibinden Satılık Ev
Sahibinden Satılık Dolmuş Ankara fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da Sahibinden Satılık Dolmuş Ankara seçenekleriyle filtreleyip en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Pınarlı Mahallesi
 • Ovacık Satılık Ev
 • Kemer Ulupınar
 • Sahibinden Satılık Dolmuş Ankara
 • Pınarlı Mahallesi
 • /static/img/logo.svg
  /static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  /static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
  Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.