Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Demre Karabucak Mahallesi Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Karabucak Mahallesicancel
Demrecancel
Antalyacancel
homeInfo
Arama kriterlerinize uygun başka ilan bulamadık. Kriterlerinize benzer ilanlara göz atabilirsiniz.
Benzer İlanlar

Karabucak Mahallesi Satılık Konut Arayan Okuyucularımız İçin Mahalle Rehberi

Konut arama sürecinin detaylı araştırma isteyen ve tüm detayların göz önünde bulundurulması gereken bir süreç olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Emlakjet.com ailesi olarak, bu süreçte hayalinizdeki konuta ulaşabilmeniz için işinizi kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda sizler için Karabucak Mahallesi hakkında konumu, emlak piyasası ve ulaşımı gibi kısa bilgileri içeren bir yazı derledik. Karabucak Mahallesi satılık konut arayan okuyucularımız bu yazımıza göz atarak gerekli bilgilere ulaşabilirler.

Antalya iline bağlı Karabucak mahallesinin nüfusu 2021 yıl sonu itibariyle toplam 2.541 kişi olarak hesaplanmıştır. Bu nüfusun 1314 kişisi erkek, 1327 kişisi kadındır.

Karabucak Mahallesi Satılık Konut Arayan Kişiler İçin Mahallenin Coğrafi Konumu ve Bölgedeki Önemli Yerler

Demre Karabucak Mahallesi, Türkiye'nin batısında Akdeniz Bölgesi'nde Antalya iline bağlı Akseki ilçesinin bir mahallesidir. İlçe merkezine 4 km uzaklıkta konumlanmış bir mahalledir. İlçe sakinleri tarafından tercih edilen bir konumdadır.

Karabucak mahallesinin bağlı olduğu Demre ilçesi, doğusunda Finike, batısında Kaş ve güneyinde Akdeniz sınır komşudur. Üç tarafı dağlarla çevrilidir. İlçe Demre Ovasında kurulmuştur ve Demre Çayı'nın getirmiş olduğu verimli alüvyonlu topraklardan meydana gelmiştir. Mahalle ekonomisi tarım ve turizme dayanmaktadır. Bölge Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu iklime sahip yerlerde yazlar fazla sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağmurlu geçer. Demre’nin ortalama deniz seviyesine göre yükseltisi 12 metre ve yüzölçümü yaklaşık olarak 365 kilometrekaredir.

Özellikle yaz aylarında turizmi canlandıran Noel Baba Kilisesi, Myra Antik Kenti ve Tiyatrosu, Andreake Antik Kenti, Kaya Mezarları, Simena Antik Kenti ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır.

Karabucak Mahallesi Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçenin Ulaşım Olanakları

Demre Karabucak Mahallesi kiralık konut arayan okuyucularımız için ulaşım olanaklarını derledik.

Demre’nin, il merkezine uzaklığı yaklaşık 140 kilometredir. Antalya’dan Demreye karayolu ile D400 yolunu kullanarak yaklaşık 2 saat 30 dakikada ulaşım sağlanabilmektedir. Antalya Otogarından her saat başı kalkan toplu taşıma araçlarıyla ise yaklaşık 3 saatte ilçeye ulaşılır.

Demreye ulaşım için havayolunu tercih edecekseniz iki havalimanı ile gelmeniz mümkün. İlçeye ulaşım Muğla sınırları içerisinde hizmet veren Dalaman Havalimanı ve Antalya Havalimanı üzerinden yapılmaktadır. Dalaman Havalimanı ile olan mesafesi yaklaşık olarak 191, Antalya Havalimanı ile uzaklığı ise 157 kilometredir.

Otobüs ile Demreye ulaşım için; yüzölçüm ve nüfus bakımından küçük bir ilçe olduğu için büyükşehirlerden bölgeye direkt olarak otobüs seferi bulunmamaktadır. Bununla birlikte ilçeye ulaşımlar dolaylı olarak Antalya Otogarı üzerinden sağlanabilmektedir.

Şehiriçi ulaşım için ise günde bir gidiş bir geliş olmak üzere otobüs seferinin yanı sıra minibüsler ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Karabucak Mahallesi Satılık Konut Arayanlar İçin Mahalle Eğitim Kurumu Bilgisi

Antalya Demre Karabucak Mahallesi kiralık konut arayan çocuklu aileler için eğitim kurumu araştırmaları gerçekleştirdik. Karabucak Mahallesinde ve Demre ilçesinde yer alan okullar ve eğitim taşımalı olarak gerçekleştirilebildiği bazı okullar şu şekildedir:

  • Karabucak Ortaokulu
  • Demre Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi
  • Demre Anadolu İmam Hatip Lisesi
  • Atatürk İlkokulu
  • Şehit Adem Akın Ortaokulu
  • Demre Anadolu Lisesi
  • Antalya Demre Anadolu İmam Hatip Lisesi

Karabucak Mahallesi Satılık Konut Arayanlar İçin Gayrimenkul Bilgileri

Antalya Karabucak Mahallesi satılık konut fiyatları ortalama 999.300 Türk Lirasıdır. Bölgede satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı yaklaşık 6.662 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Antalya Karabucak mahallesi satılık dairelerin ortalama büyüklüğü 150 metrekaredir. Antalya'nın il geneli yerleşimine bakıldığında ilçe merkezi gibi nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerde; yüksek katlı siteler ve metrekaresi yüksek evlerin ön planda olduğu görülüyor. Az nüfusa sahip olan kırsal kesimlerde ise tek katlı veya iki katlı genellikle bahçeli müstakil evler tercih ediliyor. Tercih edilen konutun sahip olduğu iç ve dış özelliklere, otopark, güvenlik, bulunduğu konum, havuz, manzara ve site içinde bulunup bulunmama durumuna göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Bir konut kiralamadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız önerilmektedir. Karabucak Mahallesi sahibinden satılık ya da emlakçıdan satılık konut arıyorsanız Emlakjet.com üzerinden en güncel ilanları takip edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kentsel dönüşümde finansman desteği 1...

Kentsel dönüşümde finansman desteği 1...

17 Mart 2023

Deprem Felaketi Sonrası Konut Taleple...

Deprem Felaketi Sonrası Konut Taleple...

17 Mart 2023

Kentsel dönüşüm için önemli destek! K...

Kentsel dönüşüm için önemli destek! K...

10 Mart 2023

İstanbul'da deprem göçü! Rota belli o...

İstanbul'da deprem göçü! Rota belli o...

10 Mart 2023

Riskli yapılar için kentsel dönüşümün...

Riskli yapılar için kentsel dönüşümün...

10 Mart 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.