/static/img/logo.svg
search
Demrecancel

Demre Satılık Konut

araması için 5 ilan bulundu

Demre Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Demre satılık konut tercih etmeyi düşünenler için, bir ilçe rehberi hazırladık. Bu rehberde, sırasıyla semtin coğrafi konumu, iklimi, ekonomisi, nüfus yapısı ve mahallelerine değindik. Gelin bu şirin ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Eski ismi Kale olan Demre, ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya iline bağlı bir ilçedir. Tarih boyunca başka isimlerle anılan ve birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapan Demre ilçesi, MÖ 3.yüzyılda Likya’nın en önemli yerleşim yerlerinden biri idi. Bölgenin doğal liman özelliği taşıması, farklı kültürlerin ilçede birbirleri ile temas etmesini olanaklı kılıyordu. Demre’yi uluslararası arenada ön plana çıkaran bir başka unsur ise, taşıdığı dini niteliktir. Hristiyanlar için kutsal kabul edilen Noel Baba’nın burada yaşadığı rivayet edilmektedir.

Demre Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Durumu

Demre satılık daire tercih etmeden önce, ilçenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkında bilgi sahibi olmanız daha sonraki süreçte işinizi kolaylaştıracaktır. Demre ilçesi, 365 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur ve bu hali ile şehrin yüzölçümü bakımından en küçük yerleşim birimidir. İlçenin denizden yüksekliği ise sadece 12 metredir. Semt, Antalya körfezinin batısında Teke Yarımadası üzerinde yer almaktadır. Doğusunda Finike, batısında Kaş ilçeleri ile komşudur. Güney hattında ise Akdeniz ile kavuşmaktadır. Tipik Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü şehirde yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağmurlu geçmektedir. Kar yağışının çok nadir görüldüğü ilçede, don olayına rastlanmaz. Yılın en soğuk ayı olan Ocak’ta bile sıcaklıklar sekiz derece civarında seyreder. Dolayısı ile sıcak bir iklim hayali kuranlar için Demre satılık ev kararı oldukça isabetli bir seçim olacaktır.

Demre Satılık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi

Emlak arayışınızda, dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri de taşınmayı düşündüğünüz ilçenin ekonomik yapısı ve istihdam potansiyelidir. Demre satılık daire seçecekler de semtteki en aktif sektörün tarım olduğunu bilmelidirler. Bölge ekonomisinin %90’ı tarıma dayalıdır. Demre Çayı’nın getirdiği alüvyonlar üzerine kurulu olan ilçede, genellikle narenciye ürünleri yetiştirilmektedir. Seracılık faaliyetleri ise, 1970’li yıllardan itibaren yapılmaya başlanmıştır. Bölgede yetiştirilen yeşil ve sivri biberler, ilçe halkının en önemli gelir kaynağını oluşturmaktadır. Tüm bunlara ek olarak semt esasında tam bir turizm cennetidir. Ancak tesis yetersizliği nedeniyle, turizm faaliyetleri hakkı ile yerine getirilmemektedir. Büyük turizm potansiyeline rağmen, ilçe halkının çok önemli bir kısmı seracılıktan hayatını kazanmaktadır.

Demre Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 Tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 25.893’tür. Bahsi geçen kişilerin %48.69’u kadın, geriye kalan %51.31’i ise erkektir. 2009 yılından itibaren düzenli olarak artış gösteren ilçenin nüfus artış hızı %0.13 olarak hesaplanmıştır. 17 mahalleden oluşan ilçede, köy ve bucak yerleşimi bulunmamaktadır. Antalya Demre satılık ev düşünenler, ilçenin on yedi farklı mahallesinden bir veya birkaçında arayışlarını sürdürebilirler. Mahalleler gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıralanmıştır :

 • Gökyazı Mahallesi

 • Beymelek Mahallesi

 • Büyükkum Mahallesi

 • Karabucak Mahallesi

 • Köşkerler Mahallesi

 • Alakent Mahallesi

 • Küçükkum Mahallesi

 • Yaylakaya Mahallesi

 • Çevreli Mahallesi

 • Belören Mahallesi

 • Kapaklı Mahallesi

Eğer Demre satılık konut arayışınızda kararlı iseniz ve hayallerinizdeki eve bir an önce kavuşmak isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile sitemiz üzerinden irtibata geçebilir veya sahibinden Demre satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
E-İpotek Kullanımı Yaygınlaşıyor

E-İpotek Kullanımı Yaygınlaşıyor

21 Ağustos 2019

TÜİK 2019 Temmuz Konut Satış Verileri...

TÜİK 2019 Temmuz Konut Satış Verileri...

20 Ağustos 2019

Univia Sakarya Projesi Ticari Alan Sa...

Univia Sakarya Projesi Ticari Alan Sa...

20 Ağustos 2019

70 Bin Kişi Yeni Evine Taşınacak

70 Bin Kişi Yeni Evine Taşınacak

19 Ağustos 2019

Ataköy-Basın Ekspres-İkitelli Metro H...

Ataköy-Basın Ekspres-İkitelli Metro H...

19 Ağustos 2019

Demre Satılık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.