Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İbradıcancel
Antalyacancel

Antalya İbradı Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

İbradi Satılık Konut Alacaklar İçin İlçe Rehberi

İbradi satılık konut alacaklar için gerekli bilgileri emlakjet.com olarak sizler için derledik. İbradi, Antalya iline bağlı bir ilçedir. İlçe adının soğuk yer anlamına gelen Arapça kökenli ibrad sözcüğünden geldiği bilinir... Yöre insanı genellikle Yörük’tür ve tarihi kökeni hayli geçmişe dayanır... Oğuzların Salur boyundan, Teke Türkmenlerinin çoğunlukla yaşadığı bölgelerden biri olan İbradi, Afşar, İğdir ve Selçuklulardan dolayı Kınık boyları da buraya bir dönem hakimiyet kurmuştur. Yöre halkının hala Orta Asya'ya ait adetleri koruduğunu söyleyebiliriz.Teke, oğlak, keçi gibi hayvanlar fazlasıyla tüketilir. İbradı'ya 2 km mesafede kurulu Ormana Belediyesi ile 7 km mesafedeki Ürünlü Köyü'nün arasında Helenistik dönem kalıntıları mevcuttur ve görülmeye değerdir...

İbradi Satılık Konut Alacaklar İçin Ekonomi Rehberi

İbradı bir yayladır ve yöre halkından özellikle hayvancılık sayesinde geçimini sağlayanlar, bin 200-bin 500 metre yüksekliğindeki ardıç, sedir ve çam ormanlarıyla kaplı Sütleğen, Elmaağacı gibi yaylara çıkmaktadır. Buraların doğal güzelliği, havası ve kaynak suları ile insanların ilgisini oldukça çeker... Kamp yapmak için en uygun yerler, İbradı - Beyşehir yolu üzerindeki yaylalardır. İlçenin dağlık coğrafyası doğal bir turizm potansiyeline sahiptir ve özellikle safari turları ve günü birlik geziler bölgeye sıkça yapılır. İlçede ayrıca turistik açıdan oldukça öneme sahip olan Altınbeşik Mağarası çok saıda turisti çeker. Ülkemizin ilk ve tek mağara statüsündeki milli parkı Altınbeşik Mağarası yaz aylarında Antalya’ya akın eden turistler için ilgi odağı olur. İlçeden geçen Manavgat Çayı bölgenin en büyük ırmağıdır ve ırmak kenarında zeytin, incir gibi iklime has bitkiler yetişir ve özellikle turistlerin ilgisini çeken Alabalık bu bölgede oldukça bulunmaktadır. İbradi satılık daire seçeneklerini araştırarak bu doğal güzellikleri evinizden izleyebilirsiniz.

İbradi Satılık Konut Alacaklar İçin Mahalle Rehberi

İbradı nüfusu 2018 yılına göre 3 bin 618’dir. İbradi 9 adet mahalleden oluşur... Bu mahalleler nüfuslarına göre şöyle sıralanabilir:

  • Aşağı Mahallesi

  • Ormana Mahallesi

  • Yukarı Mahallesi

  • Başlar Mahallesi

  • Ürünlü Mahallesi

  • Aydınyayla Mahallesi

  • Çukurviran Mahallesi

  • Üzümdere Mahallesi

  • Düzlen Mahallesi

Mahallelerde talebe göre konut çeşitliliği, inşaat firmalarının hayata geçirdiği modern konut projelerine rastlamak mümkündür. İbradi satılık ev ilanlarına bakarak size uygun evi bulabilirsiniz.

İbradi Satılık Konut Alacaklar İçin Konut Fiyat Bilgisi

Güzel bir doğa ile baş başa kalmak, yöresel ürünlerin tadına varmak ,muhteşem köy evlerini görmek ve bu sakin, doğa harikası yerde yaşamak isteyen alıcılar İbradi’den daire almayı düşünebilirler. Ev satın alırken ilk dikkat edilen bütçe yeterliliği olmakla beraber sonrasında lokasyon,ulaşım,bina yaşı,oda sayısı, bina güvenilirliği,eğitim,sağlık gibi birçok kriter de önem taşımaktadır.İbradi’de konutlar için yıllık ortalamaları sizler için derledik.

165 m2 Ortalama brüt alanda,

1.525 ₺/m birim fiyatta,

Ortalama fiyat 251 bin 625 TL olarak hesaplanır...

İbradi satılık bahçeli ev seçeneklerini inceleyerek bütçenize uygun daireyi kolayca bulabilirsiniz.

İbradi Satılık Daire Tercih Edecekler İçin Dikkat Edilecekler

İbradi’de daire alacaklar için elbette dikkat edilecek birçok husus mevcuttur. Daire tipinin alıcıya uygun olup olmadığı incelenmelidir. Emlakjet.com gibi güvenilir bir emlak sitesinden ilan incelendikten sonra satılık daire mutlaka yerinde görülmelidir. Mümkünse bir emlak uzmanından yardım alınmalıdır. Bölgenin konut satış piyasası iyi incelenmelidir. Siz de İbradi satılık daire arayışınız için elakçıdan ya da sahibinden Antalya İbradi satılık daire arayanlara emlakjet.com’daki birbirinden detaylı ilanları incelemelerini öneririz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.