/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kaşcancel

Antalya Kaş Satılık Ev

araması için 113 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kaş Satılık Konut Arayanlara İçin Bölge Kılavuzu

Kaş satılık konut ilanları arasında aradığınız evi bulmaya çalışırken ilçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz bu yazıyı okumak isteyebilirsiniz. Kaş Antalya’nın ilçelerinden bir tanesidir. İlin en batısında yer alır. 2231 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 19 metre civarlarındadır. İlçenin doğusunda Kale ve Finike ilçeleri, kuzeyinde Elmalı ilçesi ve batısında Muğla ili yer alır. Güneyden Akdeniz ile çevrelenmiştir. İl merkezine 187 kilometre uzaklıktadır. 02 Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 58.600 kişiden oluşur. Bu kişilerin %51,51’ini erkekler ve %48,49’unu kadınlar oluşturur. Fakat yaz aylarında gelen turistler sayesinde bölgenin nüfusu oldukça artmaktadır. Bu sebeple ilçe halkının geçim kaynakları arasında turizm önemli bir yer tutar.

Kaş Satılık Konut Alacaklara İlçenin Turizmi

Kaş, ülkemizdeki turistik merkezlerden biridir. Her yıl çok sayıda turist bölgeye ziyarete gelmektedir. Siz de tatilinizi geçirmek amacıyla buraya gelecekseniz mutlaka görmeniz gereken yerler vardır. Bunlardan birisi Kaputaş Plajıdır. Akdeniz’in en güzel plajlarından biri olan Kaputaş plajı buradadır. Kalkan mevkiinde bulunan bu plaj çakıl ve kum karışımı bir yapıya sahiptir. Doğal sit alanı olan Kekova da ülkemizdeki en iyi dalış rotalarındandır. Bölgenin karadan ulaşımının olmaması ziyaretçilere dış dünyadan soyutlanmış bir hissiyat verir. Kekova’ya Kaş Merkez’den hareket eden teknelerle ulaşım mümkündür. Fethiye ve Kaş ilçeleri arasında kalan Patara Plajı da oldukça uzun ve geniş kumsallarıyla adından söz ettirir. Oldukça uzun kumsallarıyla bir çölü andıran bu plaj caretta carettaların yumurtalarını bıraktıkları yerlerdendir. Siz de buraya geldiğinizde yavru caretta carettaların izlerine rastlayabilirsiniz. Saklıkent Kanyonu da ilçede en çok ziyaret edilen yerlerdendir. Trekking, ve rafting gibi doğa sporlarına oldukça uygun olan bu kanyon 1996 senesinden beri koruma altındadır.

Kaş doğal güzelliklerinin dışında tarihi güzellikleri ile de dikkat çeker. Antiphellos Antik Kenti bölgedeki önemli tarihi yapılar arasındadır. Antik kentte bulunan kaya ve anıt mezarlar, Likya lahitleri ve Kaş Antik Tiyatrosu sağlam kalmış kalıntılardandır. İlçenin en büyük Antik Kenti olan Xanthos Antik Kenti de bölgede görmeden dönmemeniz gereken yerlerdendir. Likyalıların eski yerleşim yeri olan bu kentin tarihi milattan önceki 7. Yüzyıla kadar dayanır. Siz de bu ilçeye tatilinizi geçirmek amacıyla gelmeyi düşünüyorsanız buradan kendinize bir yazlık satın alabilirsiniz. Bunun için sitemizdeki Kaş satılık yazlık ilanlarına göz atabilirsiniz.

Kaş Satılık Konut Alabileceğiniz Mahalleler

İlçenin ev bakabileceğiniz 54 mahallesi vardır. Bu mahalleler; Ağullu Mahallesi, Cemre Mahallesi, Kemer Mahallesi, Gökçeören Mahallesi, Ahatlı Mahallesi, Çavdır Mahallesi, Kalkan Mahallesi, Aklar Mahallesi, Gürsu Mahallesi, Çerler Mahallesi, Akörü Mahallesi, Çukurbağ Mahallesi, Andifli Mahallesi, Bezirgan Mahallesi, Karadağ Mahallesi, Bayındır Mahallesi, Doğantaş Mahallesi, Ova Mahallesi, Gökçeyazı Mahallesi, Hacıoğlan Mahallesi, Sinneli Mahallesi, Palamut Mahallesi, Beldibi Mahallesi, İkizce Mahallesi, Sarılar Mahallesi, Kızılağaç Mahallesi, Çeşme Mahallesi, Belkonak Mahallesi, Uğrar Mahallesi, Belenli Mahallesi, Dere Mahallesi, Yuvacık Mahallesi, Kınık Mahallesi, Dirgenler Mahallesi, Yeşilbarak Mahallesi, Boğazcık Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Sahilkılınçlı Mahallesi, Çayköy Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Sarıbelen Mahallesi, Çataloluk Mahallesi, Yaylapalamut Mahallesi, Kasaba Mahallesi, Çamlıköy Mahallesi, Yaylakılınçlı Mahallesi, İslamlar Mahallesi, Çamlıova Mahallesi, Üzümlü Mahallesi, Gömbe Mahallesi, Sütleğen Mahallesi, Ortabağ Mahallesi, Gelemiş Mahallesi ve Pınarbaşı Mahallesidir. Siz de bu mahallelerden birinde ev sahibi olmak için örneğin en çok tercih edilen sahibinden Kaş Çukurbağ 2+1 satılık ev ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Kaş Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.